معاون حقوقی وزارت دفاع خبر داد

۲۰ نخبه حقوقی به كادر حقوقی وزارت دفاع اضافه شدند

۲۰ نخبه حقوقی به كادر حقوقی وزارت دفاع اضافه شدند به گزارش آی وكیل معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاكید بر ضرورت برداشته شدن دغدغه های حقوقی فرماندهان توسط معاونت های حقوقی نیروهای مسلح، از ورود بیست نفر نخبه حقوقی به كادر حقوقی وزارت دفاع اطلاع داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، سردار رضا طلایی نیك معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در «نخستین همایش حقوق دانان نیروی زمینی ارتش و نقش آنها در ارتقا توان رزم»، اظهار نمود: این رویكرد كه ارتش و نیروی زمینی برای تعامل نزدیك و كاربردی با قوای سه گانه برنامه مدّونی دارد، یك پشتوانه و سرمایه اجتماعی است كه برای پیشبرد اقدامات نیروهای مسلح تعیین كننده است.

وی با اشاره به اینكه «ما امروز توانسته ایم قدرت بازدارنگی را به حدی ارتقا دهیم كه دوست و دشمن بر این قدرت كه با محوریت نیروهای مسلح است اذعان كنند»، تصریح كرد: رزمایش اخیر در خلیج فارس و دریای عمان و شمال اقیانوس هند، اوج اقتدار نیروهای مسلح را به رخ دشمنان كشاند.
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع اظهار داشت: یكی از رسالت های معاونت حقوقی در نیروهای مسلح این است كه دغدغه های فرماندهان در حوزه حقوقی را كم كنند و شرایط را طوری مهیا كنند كه مجموعه فرماندهی بتواند بیشتر وقت و انرژی خویش را به امور مربوط به رزم معطوف كند.
سردار طلایی نیك با اشاره به اینكه «هر آنچه می تواند به امور رزم صدمه بزند، باید در حوزه حقوقی نیروهای مسلح بررسی شده و از میان برداشته شود»، تصریح كرد: تلاش ما در وزارت دفاع این است كه با هماهنگی ستاد كل نیروهای مسلح، تدابیر ابلاغی را به قوانین تبدیل نماییم.
وی با تاكید بر اینكه كوشیده ایم تقاضای قانون گذاری در دولت و مجلس را به حداقل برسانیم، اضافه كرد: در دو سه سال اخیر كارگروه تنقیح قوانین دفاعی و امنیتی با همكاری دولت و مجلس و نیروهای مسلح تشكیل شده و ما تمام قوانین قبل و بعد انقلاب را شناسایی و كدگذاری كردیم و در یك فرآیند كاملاً هماهنگ و مشترك با قوای مجریه و مقننه به پیش می رویم.
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع خاطرنشان كرد: ما باید حجم قوانین را كم و آنها را ساده سازی نماییم تا فرمانده بتواند به سادگی قانون را انجام دهد؛ تا می توانیم باید كادرهای حقوقی نیروهای مسلح را تقویت كنیم؛ در این زمینه اخیراً بیست نفر نخبه حقوقی را وارد كادر حقوقی وزارت دفاع كرده ایم تا برای آینده هم كادرسازی صورت گیرد.
1397/12/08
15:20:43
5.0 / 5
90
تگهای خبر: حقوق , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

آگهی رایگان وکالت

تنظیم وکالت

توکیل

کانون وکلای ایران

توکیل

وکیل مدافع

وکالت قانونی