بیانیه جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر درباره تصمیم آمریكا ضد سپاه

بیانیه جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر درباره تصمیم آمریكا ضد سپاه به گزارش آی وكیل رئیس جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر طی اطلاعیه ای اعلام نمود: اقدام نابخردانه و خصمانه دولت آمریكا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریسم، نقض آشكار منشور سازمان ملل متحد و قواعد و قوانین آمره بین المللی بوده و شدیداً محكوم می شود.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، در ادامه بیانیه نبی الله احمدلو آمده است:
«سپاه پاسداران بر مبنای اصل ۱۵۰ قانون اساسی بخشی از نیروهای مسلح كشور بوده و جزو حاكمیت، امنیت و اقتدار كشور به حساب می آید و در چهل سال قبل خدمات ارزشمندی برای كشور داشته است و از افتخارات ملت ایران به حساب می آید.
دولت آمریكا با این اقدام تهدیدآمیز، بر خلاف قوانین داخلی خود یعنی قانون مهاجرت و ملیت و دستور ۱۳۲۲۴ عمل كرده است چونكه سپاه پاسداران مشمول هیچ كدام از مواد و بندها و تعریف تروریسم نیست.
این اقدام خصمانه دولت آمریكا اشاعه هرج و مرج را در جهان در برداشته و آنارشیسم را رواج می دهد و نقض آشكار حقوق ملت ایران و بر خلاف اعلامیه جهانی حقوق بشر است و همینطور رفتار خلاف نظم جهانی بوده و صلح و آرامش و ثبات جهانی را تهدید می كند.
جمهوری اسلامی ایران باید با استناد به بند ۴ و ۷ ماده ۲ و ماده ۳۳ منشور سازمان ملل متحد از راه مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت و محاكم بین المللی اقدام خصمانه و خلاف مقررات بین المللی دولت آمریكا را پیگیری و از حقوق ملت ایران قاطعانه دفاع كند.
جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر با بهره مندی از داشتن مقام مشورتی ویژه از سازمان ملل (اكوسوك) بر مبنای اساسنامه و وظیفه خود این اقدام خطرناك و تهدید صلح و آرامش جهانی را از راه مجامع جهانی و شورای حقوق بشر و كمیسر عالی حقوق بشر پیگیری خواهد نمود.»1398/01/23
13:16:52
5.0 / 5
3781
تگهای خبر: حقوق , خدمات , سازمان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده