رئیس دادگاه خانواده خوزستان:

برای برهم خوردن استواری خانواده ها باید تعبیر شبیخون رابه كار برد

برای برهم خوردن استواری خانواده ها باید تعبیر شبیخون رابه كار برد آی وكیل: رئیس دادگاه خانواده خوزستان اظهار داشت: تعبیر شبیخون را باید برای برهم خوردن استواری خانواده ها به كار برد و برای حل معضلات در حوزه خانواده نیاز یك عزم و فداكاری ملی داریم.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، مهران چابلی قبل از ظهر امروز پنجشنبه در دیدار اعضای شورای قضائی و قضات دادگستری خوزستان با رئیس قوه قضائیه در محل امام رضا (ع) شركت نفت اهواز، اظهار نمود: تعبیر شبیخون را باید برای برهم خوردن استواری خانواده ها به كار برد و برای حل معضلات در حوزه خانواده نیاز یك عزم و فداكاری ملی داریم.
وی اضافه كرد: در سال ۹۷ نزدیك به ۱۹ هزار پرونده وارد دادگاه اهواز شده كه بالای ۵۰ درصد این اختلافات زوج های بین ۲۵ تا ۳۵ سال آن هم به سبب عدم آموزش توسط نهادهای ذیربط در حوزه خانواده است.
چابلی بیان كرد: دادگاه خانواده در خوزستان با ۱۰ شعبه انجام وظیفه می كند كه تعداد آن با شعب حقوقی یكی است و این نشان از درگیری های بسیار در حوزه خانواده دارد.
رئیس دادگاه خانواده خوزستان با اشاره به اینكه ۱۴ شعبه مصوب داریم كه ۱۰ شعبه آن در حال فعالیت است، افزود: كمبود مشاور قضائی زن همچون مشكلات این شعب است كه برای ۱۰ شعبه تنها چهار نفر مشاور داریم؛ تقاضا داریم كه در جذب مشاور قضائی زن عنایت ویژه ای به خوزستان صورت پذیرد چون حتی شهرستان های غیر از اهواز از این ظرفیت بهره مند نیستند.
وی عنوان كرد: اجرای احكام متمركز در صورت تأمین نیروی مورد نیاز در این بخش را می طلبد؛ در این بین احكام حقوقی و خانواده باز همچنان احكام به صورت متمركز اجرا شود.
چابلی بیان كرد: در دادگاه های خانواده صدور رأی در اسرع وقت موجب از هم پاشیدگی خانواده می شود؛ در زمینه صلح و سازش نیاز به برنامه ریزی و پازل چینی بیشتری داریم تا در امتداد صلح و سازش و امنیت فكری برای همكاران قضائی باز قدم های خوبی برداریم.


1398/02/01
15:48:03
5.0 / 5
115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها