رییس دادگستری یزد:

پشتیبانی از كودك و نوجوان یك اقدام مهم در جلوگیری از جرم است

پشتیبانی از كودك و نوجوان یك اقدام مهم در جلوگیری از جرم است به گزارش آی وكیل رئیس كل دادگستری استان یزد در كنفرانس تخصصی حقوق كودك در یزد اظهار داشت: دفاع و پشتیبانی از كودك و نوجوان به لحاظ خصوصیت های عاطفی، جسمی و روحی كه بیشتر از بزرگسالان در معرض صدمه هستند صرفاً یك عمل بشردوستانه نیست بلكه یك اقدام مهم تأثیرگذار در امر جلوگیری از وقوع جرم است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، محمدضا حبیبی در ادامه تصریح كرد: كودكان و نوجوانان امروز زنان و مردان فردای جامعه بشری هستند و داشتن جامعه عاری از جرم یا كم جرم با تربیت صحیح این قشر و آنهم در سایه دفاع از حقوق آنها امكان پذیر است و در آموزه های دینی و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به این مهم توجه ویژه شده است.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به الحاق ایران به كنوانسیون حقوق كودك و متعاقباً تعیین وزارت دادگستری بعنوان مرجع ملی این كنوانسیون و تصویب آئین نامه اجرایی و تشكیل كارگروه های كارشناسی مختلف و كنفرانس های تخصصی در استان های مختلف با همكاری دفتر یونیسف در ایران مبین عزم جدی جمهوری اسلامی بر همكاری با یونیسف در این راستا است.
حبیبی اضافه كرد: تشكیل شعبه های رسیدگی به حقوق اطفال، برگزاری كارگاه های آموزشی با حضور قضات مرتبط و تشكیل مركز مهر خانواده در استان همچون اقدام های مؤثر در تحقق رعایت حقوق كودكان است.
خشونت ضد كودكان و نوجوانان، معاضدت حقوقی و كودكان، پشتیبانی از كودكان كار و خیابانی و حقوق كودك در فرآیند دادرسی عادلانه از محورهای كنفرانس تخصصی حقوق كودك در یزد است كه به همت معاونت حقوق بشر و وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی حقوق كودك برگزار می گردد.

منبع:

1398/02/12
12:14:38
5.0 / 5
3225
تگهای خبر: جامعه , حقوق , دادگستری , قضات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط