اولین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به شركت پدیده،

قاضی: پرونده شركت پدیده دارای ۲۲ متهم و بیشتر از ۱۰۰ جلد است

قاضی: پرونده شركت پدیده دارای ۲۲ متهم و بیشتر از ۱۰۰ جلد است آی وكیل: نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شركت پدیده، به ریاست قاضی منصوری در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی كشور در مشهد در حال برگزاری است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا به نقل قوه قضائیه، نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شركت پدیده، با حضور متهمین و وكلای آنها، دادستان عمومی و انقلاب مركز خراسان رضوی، مستشاران دادگاه، نمایندگان ادارات و سازمان ها و تعدادی از نمایندگان شكات، به ریاست قاضی منصوری در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی كشور در مشهد انجام شد.
قاضی منصوری با بیان رسمیت جلسه از حاضران خواست تا طبق قانون، نظم جلسه را رعایت نمایند.
رئیس دادگاه با اشاره به روند رسیدگی به تخلفات متهمان این پرونده اظهار داشت: پرونده هم اكنون دارای ۲۲ متهم و بیشتر از ۱۰۰ جلد بوده و پیگیری های قانونی درباب تخلفات احتمالی برخی مسئولان كه در انجام وظایف خود قصور داشته اند مفتوح است و از دادستان عمومی و انقلاب مركز خراسان رضوی می خواهیم كه در امتداد احقاق حقوق عامه تمامی اقدامات لازم را به انجام برسانند.
قاضی منصوری از نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد خواست تا كیفرخواست صادره درباب متهمان پرونده را قرائت نماید.
قاضی صفری نماینده دادستان خطاب به دادگاه بی نظمی در نظام اقتصادی كشور، مشاركت در كلاهبرداری بوسیله تبلیغات گسترده و خرید و فروش اوراق موسوم به سهام پدیده، تصاحب و حیف و میل اموال مردم و نمایش گزارش خلاف واقع را تنها بخش هایی از تخلفات متهمان طبق كیفرخواست صادره از طرف دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دانست.
نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به گوشه ای از اقدامات صورت پذیرفته توسط متهمان اضافه كرد: گزارشات متعددی توسط نهادهای امنیتی، سازمان بازرسی كل كشور و سایر دستگاه های مسئول درباب تخلفات متهمین خصوصاً اقدامات متقلبانه آنها كه متأسفانه با تبلیغات گسترده و اغواگرانه همراه بوده، تهیه و در پرونده موجود است كه تقدیم دادگاه شده است.
نماینده دادستان سپس قرائت كیفرخواست از دادگاه محترم خواست تا در قالب موازین قانونی. عدالت را درباب اطراف پرونده اجرا نماید.
پس از قرائت كیفرخواست توسط نماینده دادستان، قاضی منصوری از دادستان عمومی و انقلاب مركز خراسان رضوی خواست تا بعنوان مدعی العموم مطالب خودرا بیان نماید.
غلامعلی صادقی با اشاره به روند اقدامات قانونی انجام شده درباب این پرونده اظهار داشت: هیچكسی با فعالیت های قانونی اقتصادی مخالف نیست و دستگاه قضائی همواره نشان داده كه حامی فعالیت های مولد اقتصادی قانونی است؛ اما انحرافات قانونی مسئولان شركت پدیده همچون تغییر غیرقانونی گسترده كاربری اراضی و مانند آن در كنار تبلیغات گستره و اغواگرانه رسانه ای ادامه یافت و سبب وارد آمدن خسارات گوناگون مادی و معنوی جمع زیادی از مردم شد.
دادستان عمومی و انقلاب مركز خراسان رضوی اضافه كرد: باوجود تذكرات گوناگون داده شده و برگزاری جلسات مختلف با مسئولان این شركت برای توقف تبلیغات و اقدامات خلاف قانونی، متأسفانه این تخلفات ادامه یافت و عدم نظارت مؤثر نهادهای مالی بر روند فعالیت های این شركت، مشكلات را تشدید كرد.
وی افزود: طبق آمار موجود بیشتر از یكصد و ۳۰ هزار سهامدار در این شركت سرمایه گزاری نموده اند و جمع زیادی از هموطنان عزیز در جریان تخلفات مسئولان این شركت گرفتار مشكلات فراوانی شده اند و اطمینان خاطر می دهیم كه تمامی تلاشمان را در جهت احقاق حقوق عامه به انجام خواهیم رساند.
صادقی بیان داشت: از حمایت ها و هدایت های مسئولان عالیقدر قوه قضائیه از مجموعه قضائی استان خراسان رضوی در جهت رسیدگی دقیق به تخلفات صورت پذیرفته در این پرونده تقدیر می نماییم.
دادستان عمومی و انقلاب مركز استان خراسان رضوی بیان داشت: امروز دوست داشتیم بجای حضور در این دادگاه، در مراسم افتتاح یك پروژه عمرانی كه مردم از آن منتفع می شدند، شركت می كردیم و امیدواریم متهمان جبران مافات كرده و از آخرین فرصت های اعطایی به آنها در جهت بازگردان اموال مردم استفاده كنند.
پس از اتمام اظهارات دادستان عمومی و انقلاب مركز خراسان رضوی در صحن علنی دادگاه، قاضی غلامعلی صادقی دادستان مشهد در گفت وگوی زنده با شبكه خبر و نمایندگان رسانه های حاضر در دادگاه، با تشریح روند رسیدگی های قضائی درباب این پرونده اشاره كرد: دستگاه قضائی ضمن حمایت همه جانبه از فعالیت های سالم تولیدی و صنعتی، با هر گونه مفسده و تخلف اقتصادی قاطعانه برخورد خواهدنمود و در این راستا دو اصل جلوگیری از وقوع جرایم و دفاع از حقوق عامه به صورت ویژه مورد توجه خواهد بود.
در این هنگام قاضی منصوری رئیس دادگاه از نماینده سازمان بازرسی كل كشور و همین طور نماینده وزارت راه مسكن و شهرسازی خواست تا به بیان مطالب و شكایت خود بپردازند.
براین اساس عدم رعایت موازین قانونی به شكل گسترده توسط متهمین، بعنوان گوشه ای از جرایم مسئولان این شركت عنوان شد.
پس از اظهارات نمایندگان سازمان بازرسی كل كشور و وزارت راه مسكن و شهرسازی، نماینده دادستان عمومی و انقلاب مركز خراسان رضوی با اشاره به اظهارات نمایندگان شكات اظهار داشت: چنانچه دستگاه قضائی از باب جلوگیری از جرم جلوی تبلیغات گسترده و فریبنده مسئولان متخلف این شركت را نمی گرفت، بالقطع این تخلفات گسترش پیدا كرده و مشكلات بسیاری زیادتری برای مردم فراهم می كرد.
قاضی منصوری سپس استماع اظهارات ۲ تن از نمایندگان سازمان های دولتی و همین طور نماینده دادستان عمومی و انقلاب مركز خراسان رضوی از نماینده تعدادی از سهامداران خواست تا به بیان شكایت خود بپردازد.
در این هنگام نماینده شكات با تشریح قسمتی از مشكلات پیش آمده مادی و معنوی برای جمع زیادی از سهامداران اظهار داشت: خیلی از عزیزان ما و مالباختگان در نتیجه فشارهای وارده به سبب تخلفات متهمین، گرفتار بیماری های روحی و جسمی شدند.
یكی از نمایندگان شكات با تقدیر از ریاست قوه قضائیه و رئیس كل دادگستری خراسان رضوی و دادستان عمومی و انقلاب مشهد به سبب كوشش برای احقاق حقوق مردم، خواهان مجازات قانونی متهمین، حفظ و بازگرداندن اموال سهامداران و جلوگیری از وقوع مجدد اینگونه جرایم توسط نهادهای مسئول شد.
پس از اظهارات چند تن از نمایندگان شكات حاضر در صحن علنی دادگاه، قاضی منصوری از وكیل نمایندگان شكات خواست تا شكایت خودرا بیان نماید.
وكیل نماینده شكات باز ضمن تقدیر از كار جهادی دستگاه قضائی در زمینه اجرای قانون، از رسانه های حاضر خواست تا ضمن تنویر افكار عمومی، با ارتقای آگاهی های عمومی زمینه های پیشگیری مجدد از وقوع جرایم و تخلفات مشابه را فراهم آورند.
وكیل نماینده شكات اضافه كرد: مسئولان متخلف شركت پدیده در زمینه های مختلف همچون در زمینه اقدامات اغواگرانه، كلاهبرداری، حیف و میل اموال مردم و سو استفاده از اعتماد مردم و… ركورد زده اند.
رئیس دادگاه ضمن اعلام تشدید قرار ۴ تن از متهمین، به تمامی كسانی كه به شركت پدیده بدهكارند یا اموالی از این شركت در اختیار دارند آگهی داد تا در اسرع وقت نسبت به بازپرداخت بدهی و یا رد اموال با نظارت دادگاه اقدام نمایند در غیر این صورت اقدامات لازم و پیگرد قانونی در مورد آنها صورت خواهد پذیرفت.
به علت طولانی شدن جلسه دادگاه، ادامه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به شركت پدیده به بامداد فردا موكول شد.
منبع:

1398/02/22
13:37:06
5.0 / 5
3915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده