مدیركل زندان های استان تهران:

عفو زندانیان بار سنگینی را از روی دوش ما برداشت

عفو زندانیان بار سنگینی را از روی دوش ما برداشت به گزارش آی وكیل مدیركل زندان های استان تهران آخرین وضعیت تكمیل اردوگاه فشافویه، تكمیل زندان تهران بزرگ، انتقال زندان زنان از شهرری به اوین و... را شرح داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، مصطفی محبی در حاشیه سی و دومین جشن گلریزان ستاد دیه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تكمیل اردوگاه فشافویه اظهار نمود: با عنایت به مبالغی كه برای هر سال در نظر گرفته می شود، یك مقدار از كارها را به پیش می بریم و تكمیل كامل اردوگاه فشافویه، هزینه هنگفتی نیاز دارد.

وی اضافه كرد: در سال اخیر، بحث تصفیه آب اردوگاه فشافویه و فاضلاب آنرا راه اندازی و تكمیل كردیم و با عنایت به بالا بودن سختی آب در آن منطقه، طبیعتاً تأسیسات زود از بین می رود و تلاش می نماییم از محل بودجه های اختصاص یافته، این گونه مشكلات را برطرف نماییم.

محبی افزود: خوشبختانه امسال با تفاهم نامه ای كه نوشتیم، پنج هزار معتاد متجاهر در اردوگاه فشافویه نگهداری می نماییم و از صرف همین هزینه ها توانستیم علاوه بر نگهداری مددجویان ماده ۴۲، به ترك اعتیاد و بهبود معتادان متجاهر هم كمك نماییم.

مدیركل زندان های استان تهران در مورد تكمیل زندان تهران بزرگ هم اظهار داشت: زندان تهران بزرگ را هم از محل بودجه هایی كه از ناحیه سازمان زندان ها اختصاص می یابد به تدریج تكمیل می نماییم. هم اكنون یكی از واحدهای زندان تهران بزرگ در حال تكمیل و راه اندازی است و در صورت تأمین نیروی انسانی، دو هزار نفر به ظرفیت این زندان اضافه و در نگهداری مددجویان یك مقدار دست مان باز می شود.

این مقام مسئول در سازمان زندان ها با اشاره به اینكه از محل عفو مقام معظم رهبری به مناسبت چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی، حدود ۸ هزار زندانی در استان تهران آزاد شدند، اظهار داشت: این عفو خیلی كمك بزرگی بود و بار سنگینی از روی دوش ما برداشته شد و امیدوارم با همكاری قضات و دستگاه قضائی جلوی ورودی ها گرفته شود.
محبی درباره وضعیت كف خواب بودن زندانیان هم اظهار داشت: اگر واحد جدید زندان تهران بزرگ به بهره برداری برسد، بسیاری از این مشكلات رفع می شود.

مدیركل زندان های استان تهران درباره طرح انتقال زنان از زندان شهرری به اوین هم اظهار داشت: زندان زنان ما الان شهرری است و مددجویان زن در آنجا نگهداری می شوند.

وی در پاسخ به سوالی درباره گلایه نمایندگان مجلس در خصوص بی پاسخ ماندن درخواست بازدید از زندان زنان شهرری و همینطور صحت و سقم اتفاقاتی كه اواخر سال قبل برخی افراد در فضای مجازی مدعی وقوع آن شدند، اظهار نمود: با اداره كل زندان های تهران نامه نگاری نشده و طبیعتاً با سازمان زندان ها نامه نگاری كردند و هر وقت سازمان زندان ها صلاح بداند در خدمت نمایندگان هستیم. ضمن اینكه هیچ اتفاق خاصی در زندان زنان رخ نداد.

محبی در پاسخ به سوالی در خصوص كاهش سهمیه غذا و بهداشت زندانیان با عنایت به گرانی های اخیر، خاطرنشان كرد: دولت در این رابطه یك بودجه متمم تومان داد و خوشبختانه مشكلی ایجاد نشد.

مدیركل زندان های استان تهران همینطور در مورد انتقال اوین اظهار داشت: این مسائل در سطح كلان سازمان زندان ها و قوه قضاییه است اما هم اكنون هم هیچ صحبتی در این ارتباط وجود ندارد.1398/02/23
14:29:30
5.0 / 5
3957
تگهای خبر: اوین , زندان , سازمان , قضات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده