در گزیده اخبار سیاسی۲۴ اردیبهشت بخوانید؛

نخستین دادگاه هادی رضوی، شیطنت اسراییل در امارات، بررسی مسئله كاغذ در مجلس و

نخستین دادگاه هادی رضوی، شیطنت اسراییل در امارات، بررسی مسئله كاغذ در مجلس و به گزارش آی وكیل واكنشهایی به تجمع در دانشگاه تهران، سفارش ای به وزیر كشور درباره انتخابات شورایاری های محلات، بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت یوم النكبه، اهداف سفر ظریف به هند، معافیت بندر چابهار از تحریم های آمریكا، محكومیت اعدام برای تمساح خلیج فارس، اولین نشست دادگاه «محمدهادی رضوی» و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانك سرمایه  و... همچون گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز سه شنبه، بیست و چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، دبیر شورای اطلاع رسانی دولت به تجمع در دانشگاه تهران واكنش نشان داد و در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: كارزار فشار حداكثری ترامپ و B-Team به شدت تشنه تصاویر و اخباری چون تجمع دانشگاه تهران است. دغدغه ملی، مسئولیت پذیری مدنی و وظیفه دینی و انقلابی، حكم می كند به نام ایران و برای ایران، امروز با رواداری در كنار یكدیگر باشیم نه مقابل هم.
در همین رابطه دبیركل حزب اتحاد ملت در توییتر نوشت: دانشجو، دانشجوست. می بیند، نظر می دهد، دور هم جمع می شوند، شعار می دهند، اعتراض می كنند و بعد پراكنده می شوند و می روند. اگر دانشجویان دیگری مخالف آنها باشند آنها هم در زمان یا جای دیگری می توانند همین كار را بكنند. حمله و درگیری كار دانشجو نیست. دانشگاه تهران جای این كارها نیست.


سخنگوی حزب اعتمادملی با اشاره به اینكه كمیته انتخابات حزب اعتماد ملی فعال است، اظهار داشت: حزب در استان های مختلف كشور در حال شناسایی نامزدهای احتمالی انتخابات است.
همچنین دبیركل حزب موتلفه اسلامی در نامه ای به وزیر كشور خواهان این شد كه هزینه برگزاری انتخابات شورایاری محلات، به بازسازی مناطق سیل زده اختصاص داده شود و برگزاری انتخابات شورایاری های محلات به وقت دیگری موكول گردد.
سخنگوی وزارت كشور هم بیان اینكه مثلث توسعه ایران با مشاركت احزاب، سمن ها و شركت های اقتصادی بخش خصوصی محقق می شود، اظهار داشت: راهبرد وزارت كشور تقویت احزاب، سمن ها و شركت های اقتصادی بخش خصوصی در فضایی امن و امیدوارانه است.


نایب رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس از ورود این كمیسیون جهت بررسی علل نامشخص بودن سرنوشت ۹۳ درصد از كاغذ وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی اطلاع داد و اظهار داشت كه گزارش نهایی كمیته بررسی بازار كاغذ هفته آینده اعلام می شود.
معاون اول رئیس جمهوری هم در جلسه شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با اشاره به تحریم ها و آثار آن بر بودجه كشور خاطرنشان كرد: خوشبختانه با تلاش هایی كه طی سال های اخیر صورت گرفته، میزان وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی تا حد زیادی كاهش یافته و اگر زمانی بودجه دولت ۸۰ تا ۹۰ درصد به نفت وابسته بود، این وابستگی امروز به ۳۰ درصد رسیده است.


وزیر امور خارجه كشورمان كه پس از سفر به تركمنستان راهی دهلی نو شده است، در جمع خبرنگاران در مورد اهداف سفر خود به هند، اظهار داشت: همواره ایران و هند در زمینه های مختلف با یكدیگر مشورت و گفتگو دارند و این سفر هم در جهت این مشورت ها و گفتگو انجام شده است.
در جریان این سفر، ظریف در دیدار با همتای هندی خود در واكنش به بعضی از اقدامات مشكوك رخ داده در منطقه اظهار نمود: از قبل پیش بینی كرده بودیم كه عده ای بخواهند با انجام بعضی از اقدامات، تنش در منطقه را دامن بزنند.
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت یوم النكبه (سالگرد اشغال سرزمین فلسطین/ ۱۴ می ۱۹۴۸) اطلاعیه ای منتشر نمود. كه در بخشی از آن آمده است: در یوم النكبه موجودیتی نامشروع به نام رژیم صهیونیستی با حمایت آمریكا، با اشغال سرزمین فلسطین متولد شد و با جنگ و جنایت و اشغالگری تداوم یافت و امروز به عامل اساسی ایجاد تمام بحران های منطقه ای و تهدیدكننده واقعی صلح و امنیت بین المللی تبدیل گشته است.
سفیر فلسطین در تهران هم در نشست خبری كه به مناسبت سالگرد روز نكبت با تاكید بر اینكه از یك وجب از خاك فلسطین چشم پوشی نمی كنند، گفت: تنها چیزی كه می تواند جلوی اقدامات دشمن صهیونیستی را بگیرد وحدت جهان اسلام و عرب است و این كه هر كسی به مسئولیت خودش عمل كند.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسشی در مورد ادعای رویترز در خصوص گره زدن ماندن در برجام از جانب ایران با فروش یك و نیم میلیون بشكه نفت در روز، ضمن رد این خبرسازی اظهار داشت: نقطه نظرات و مطالبات بحق ایران در نامه ۱۸ اردیبهشت رئیس جمهور محترم كشورمان به سران كشورهای باقی مانده در برجام به وضوح و با صراحت بیان شده است.


سیدكمال خرازی در دومین نشست سالانه مجمع رهبران برای صلح در پاریس با انتقاد از رویكرد آمریكا تصریح كرد: آمریكا با سوءاستفاده از شرایطی كه جهانی شدن و وابستگی قدرت های اقتصادی دنیا به آمریكا برای آن كشور فراهم آورده است و بر خلاف مصوبات شورای امنیت، سیستم بانكی و مالی دنیا را به گروگان گرفته با اعمال تحریم های اولیه و ثانویه ضد كشورها شركت ها و بانك هایی كه از آن تبعیت نكنند، آنها را تنبیه مالی و به قطع ارتباط تهدید می كند.
همچنین در دیدار رئیس شورای راهبردی روابط خارجی كشورمان با دبیر دولت نزد وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه تاكید شد كه ایران و فرانسه مانع عدم موفقیت برجام توسط عناصر مخالف استفاده از دیپلماسی و چندجانبه گرایی شوند.
خرازی در مصاحبه ای با روزنامه فرانسوی لوموند هم با بیان این كه تصمیم برای نخریدن نفت، یك تصمیم سیاسی است، تصریح كرد: شركت های اروپایی هنوز هم می توانند از ایران نفت خریداری كنند، بعضی از آنان هیچ منافعی در آمریكا ندارند و بنابراین ترسی هم از تحریم ها ندارند. وی درباره این كه آیا این خود شركت ها هستند كه مخالفت می كنند؟ اظهار داشت: چرا اروپا هم متقابلاً هیچ فشاری روی آمریكا اعمال نمی كند؟ اروپا باید از منافع خودش دفاع كند.
لایحه موافقت نامه انتقال محكومان بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه نیز كه قبل از این به امضای وزارت دادگستری روسیه و جمهوری اسلامی ایران رسیده بود با امضای حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.


معاون دستیار وزیر امورخارجه آمریكا در دیدار با وزیر امور خارجه افغانستان از معافیت بندر چابهار از تحریم های آمریكا ضد ایران اطلاع داد.
همچنین واشنگتن اعلام نمود كه چهار شركت چینی به علت همكاری با برنامه های نظامی ایران، تحریم های آمریكا را نقض كرده و دیگر نمی توانند كالاها و فن آوری آمریكایی را صادر كنند.
رئیس كل دادگستری استان هرمزگان هم از صدور حكم اعدام برای سركرده باند بین المللی مواد مخدر معروف به تمساح خلیج فارس اطلاع داد.


دبیركل جنبش بابلیون عراق با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی ایران از این كشور در جنگ با داعش اظهار داشت: سردار سلیمانی دوست، عزیز و فرمانده ما است.
همچنین معاون دبیر كل جنبش نجباء با اشاره به اینكه موضع رسمی دولت عراق در ارتباط با تنش میان آمریكا و ایران نامعلوم است اضافه كرد: دولت عراق نباید مواضع دولت و ملت ایران در جنگ با داعش را فراموش كند. زمانی كه آمریكا پشت ما را خالی كرد دولت و ملت ایران در كنار ما ایستاد.


نماینده دادستان در اولین نشست رسیدگی به اتهامات سید هادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانك سرمایه، برگزار گردید. دراین جلسه نماینده دادستان اظهار داشت: متهم سید هادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیران بانك سرمایه بدون تودیع وثیقه در حدود ۱۰۷ میلیارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبكه بانكی خارج و صرف عیش و نوش، سفرهای خارجی، خودرو های لوكس و ملك كرده است. در ادامه جلسه هم ظاهراً خیلی دوست دارند بگویند محمدهادی رضوی داماد شریعتمداری است ولی من كه داماد نتانیاهو نیستم. من از دادگاه می خواهم فارغ از داماد فلانی پرونده من بررسی شود. بعد از آخر جلسه امروز دادگاه قاضی مسعودی مقام اظهار داشت كه جلسه بعدی دادگاه روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار می گردد.

* مهمترین اخبار، مصوبات و دستور كارهای امروز (سه شنبه) بیست وچهارم اردیبهشت ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی را هم می توانید اینجا دنبال كنید.
1398/02/25
12:24:12
5.0 / 5
3324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری