در چهارمین جلسه دادگاه پدیده عنوان شد؛

قیمت گذاری سهام پدیده توسط پهلوان انجام می شد

قیمت گذاری سهام پدیده توسط پهلوان انجام می شد به گزارش آی وكیل یكی از متهمان پرونده پدیده اظهار داشت: قیمت گذاری سهام توسط مدیرعامل پدیده انجام می شد.به گزارش آی وكیل به نقل از مركز رسانه قوه قضائیه، چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده شركت پدیده بامداد چهارشنبه در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی كشور در مشهد برگزار گردید.
در این جلسه رئیس دادگاه از نماینده دادستان عمومی و انقلاب مركز خراسان رضوی خواست تا كیفرخواست متهم محمدرضا ریاحی فرزند علی اصغر را قرائت كند.
مشاركت در اختلال عمده و كلان در نظام اقتصادی كشور، تصاحب و حیف و میل اموال مردم و تشكیل شبكه كلاهبرداری با استفاده از تبلیغات عامه همچون اتهامات نامبرده طبق كیفرخواست صادره توسط دادسرای عمومی و انقلاب مشهد است.
محمدرضا ریاحی خطاب به دادگاه اظهار داشت: تمامی اظهارات خود در مراحل مختلف تحقیقات مقدماتی را قبول دارم. شركت پدیده از سال ۱۳۹۲ وارد بحران شد و چنانچه دادستانی به مبحث ورود نمی كرد، شاهد رویداد مشكلات بسیار بیشتری می بودیم.
وی در پاسخ به سوال دادگاه در خصوص نحوه قیمت گذاری سهام شركت پدیده اظهار داشت: تعیین ارزش قیمت سهام توسط آقای پهلوان صورت می گرفت، ضمن اینكه رقابت با چند شركت دیگر تشدید كننده تخلفات در زمینه تعیین ارزش سهام بود.
پس از اتمام دفاعیات وكیل مدافع متهم، دادگاه از وكیل تعدادی از شكات خواست تا به بیان مطالب خود بپردازد و بعد از آن هم قاضی منصوری از نماینده دادستان خواست تا كیفرخواست متهم احسان محسنی ثانی فرزند محمدرضا را قرائت كند.
متهم محسنی ثانی بواسطه انجام تبلیغات غیر واقعی؛ در جهت بالا بردن كاذب قیمت سهام پدیده نقش داشته است و طبق كیفرخواست صادره توسط دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، نامبرده متهم به معاونت در اختلال عمده و كلان در نظام اقتصادی كشور از راه تسهیل وقوع بزه و عرضه طریق ارتكاب جرم و تحصیل مال از راه نامشروع است.
نماینده داستان در مورد نحوه عملكرد متهم محسنی ثانی اظهار داشت: نامبرده به تبلیغات غیر واقعی برای پدیده جهت افزایش قیمت حبابی سهام، مبادرت می نموده و باوجود اجبار قانونی بعنوان «سهامی خاص» در تبلیغات اشاره ای نمی گردد، حال آنكه طبق قانون ذكر آن در تبلیغات، الزامی بوده است.

1398/02/27
13:03:28
5.0 / 5
3984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری