تاكید رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور بر تقویت و ترویج سند رسمی در كشور

تاكید رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور بر تقویت و ترویج سند رسمی در كشور به گزارش آی وكیل رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تصریح كرد: برخی اقدامات كه در تضعیف اعتبار اسناد رسمی و در جهت رواج اسناد عادی صورت می گیرد به مصلحت جامعه نیست.


به گزارش آی وكیل به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، ذبیح الله خدائیان در دیدار با اعضای شورایعالی سردفتری ضمن بیان این مطلب كه برخی اقدامات كه در تضعیف اعتبار اسناد رسمی و در جهت رواج اسناد عادی صورت می گیرد به مصلحت جامعه نیست، اظهار داشت: سند رسمی در جهت ایجاد آرامش و امنیت و اعتبار بخشی به عقود و قراردادها در جامعه بوجود آمده و بنا بر تأكیدات ریاست قوه قضائیه باید هرچه بیشتر در جهت ترویج و تحكیم آن اقدام نمود.
وی با اشاره به اهمیت كار دفاتر اسناد رسمی در تعامل با سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، اضافه كرد: سلامت و موفقیت این دو مجموعه به هم گره خورده است و سازمان ثبت وظیفه دارد این شبكه بزرگ حقوقی را حمایت، هدایت و نظارت نماید.
معاون رئیس قوه قضائیه، فرهنگ سازی و پژوهش های حقوقی و فقهی در باب اهمیت و اعتبار اسناد رسمی و همینطور ترویج آن در جامعه با همكاری حوزه، دانشگاه و رسانه را از وظایف مهم شورایعالی سردفتری و كانون های سردفتران و دفتر یاران استانی برشمرد و تصریح كرد: شكی نیست كه زمان زیادی از تصویب قوانین ثبتی و سردفتری و همینطور دستورالعمل ها و آیین نامه های این بخش گذشته و باید این موارد با كار كارشناسی و پژوهش، مطابق با شرایط روز مورد تجدید نظر و به روز رسانی قرار گیرند.
وی الكترونیكی شدن فرآیندهای ثبتی را اقدامی متناسب با نیازهای امروز و آتی جامعه عنوان نمود و اضافه كرد: سازمان ثبت آمادگی دارد با تعامل و همفكری شورایعالی سردفتری كاستی های موجود در سامانه ثبت آنی و سایر سامانه های الكترونیكی ثبتی را شناسایی و در جهت ارتقا و بهبود آن تلاش نماید.
در ابتدای این دیدار اعضای شورایعالی سردفتری ضمن تقدیر از نگاه جامع دكتر خدائیان بعنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، به بیان برخی مشكلات موجود و انتظارات جامعه سردفتری كشور پرداختند.1398/03/02
19:31:26
5.0 / 5
3749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری