معاون پیشگیری از جرم دادگستری خوزستان بیان كرد:

خوزستان به ۵ هزار داور حقوقی نیاز دارد

خوزستان به ۵ هزار داور حقوقی نیاز دارد به گزارش آی وكیل معاون جلوگیری از جرم دادگستری خوزستان اظهار داشت: خوزستان به پنج هزار داور حقوقی برای رسیدگی به پرونده ها در محاكم قضایی نیاز دارد.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی ظهر امروز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار نمود: دادگستری خوزستان برای اصلاح متخلفانی كه مرتكب جرایم امنیت اخلاقی می شوند طرحی به نام هور را اجرا می كند كه در چارچوب این طرح این مجرمان از راه برگزاری كارگاه های آموزشی اصلاح و اجتماعی می شوند.
وی با اشاره به جزئیات طرح هور، اضافه كرد: بعد از برگزاری كارگاه آموزشی از این مجرمان آزمون گرفته می شود و بعد از برگزاری آزمون، اسامی آنها به شعب صادركننده رأی ارسال و برای آنها مجازات های جایگزین اعمال می شود تا بتوانند باردیگر به جامعه برگردند.
معاون جلوگیری از جرم رئیس كل دادگستری خوزستان با اشاره به عملیاتی شدن شیوه نامه و راهنمای مشاوره در محاكم اطفال و نوجوانان، اظهار داشت: از این به بعد در محاكم و دادگاه های اطفال و نوجوانان، حضور مشاور الزامی است.
حجت الاسلام امانت بهبهانی افزود: یكی از سیاست های قوه قضائیه در دوره جدید ترویج فرهنگ داوری و پیشگیری است.
وی بیان كرد: در این طرح مردم به جای رجوع به دستگاه قضائی به قاضی تحكیم و داور رجوع می كنند و بعد از رجوع به داور رأی قطعی و مورد رضایت طرفین پرونده است.
معاون امور اجتماعی و جلوگیری از جرم دادگستری خوزستان خاطرنشان كرد: بحث داوری از سال ۹۴ در خوزستان آغاز شد و نخستین خانه داوری در اتاق صنعت و معدن استان با هدف حل اختلاف بین سرمایه گذاران و كارآفرینان تشكیل شد.
حجت الاسلام امانت بهبهانی خاطرنشان كرد: احساس می نماییم كه اگر بحث داوری در استان جا بیفتد آمار پرونده های ورودی به دادگستری و محاكم قضائی خوزستان كاسته می شوند.
وی اظهار داشت: از سال ۹۷ شورای سیاست گذاری و توسعه فرهنگ داوری در استان شكل گرفت و كسانی كه به بحث داوری علاقه مند بودند در آزمون داوری شركت كردند. البته این شورا منحل و كانون داوران حقوقی دادگستری جایگزین آن شد.
معاون جلوگیری از جرم رئیس كل دادگستری خوزستان اضافه كرد: ۷۰۰ نفر در آزمون داوری دادگستری خوزستان شركت كردند و ۲۵۹ نفر در مرحله اول این آزمون قبول شدند.
به گفته امانت بهبهانی، خوزستان به پنج هزار داور حقوقی برای داوری پرونده ها نیاز دارد.
وی اضافه كرد: در سال ۱۳۸۲ در خوزستان ستاد مردمی حفاظت اجتماعی تشكیل شد كه مردم با ثبت نام در این ستادها تخلفات را به دادگستری گزارش می دادند كه در آن زمان نزدیك به ۳۰ هزار عضو داشتیم.
معاون امور اجتماعی و جلوگیری از جرم دادگستری خوزستان اظهار داشت: در آن دوره گزارش های محدودی به دستگاه قضائی داده می شد و بحث پیشگیری چندان مورد توجه نبود.
حجت الاسلام امانت بهبهانی اظهار داشت: تابحال ۷۰ هزار نفر در سامانه سجام ثبت نام كردند كه ۳۰ هزار نفر آن مرتبط به خوزستان است.
وی بیان كرد: ۳۰ هزار نفر دیگر هم در دوره دیگر ثبت نام می شوند و سامانه سجام درباره مربوط به همه جرایم است.
معاون امور اجتماعی و جلوگیری از جرم دادگستری خوزستان افزود: تابحال یك هزار فقره شناسنامه فنی ساختمان به منظور پیشگیری از كلاهبرداری در زمان فروش ملك و ساختمان توسط شهرداری صادر گردیده است.
حجت الاسلام امانت بهبهانی اظهار داشت: یكی از مواردی كه امسال به شكل جدی مورد پیگیری قرار می گیرد رسیدگی به تجمعات و تحصن های غیرقانونی با حضور دستگاه های مختلف است.

1398/03/20
11:31:17
5.0 / 5
168
تگهای خبر: پرونده , تخلف , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده