واكنش اسماعیلی به انتقادها از صدور سریع كیفرخواست نجفی

واكنش اسماعیلی به انتقادها از صدور سریع كیفرخواست نجفی به گزارش آی وكیل سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: پرونده قتل میترا استاد به علت این كه بازتاب عمومی داشت و افكار عمومی را جریحه دار كرد به سرعت رسیدگی شد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در چهارمین نشست خبری خود با خبرنگاران كه قبل از ظهر امروز برگزار گردید در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه تحقیقات پرونده مربوط به محمد علی نجفی و قتل میترا استاد در مدت كمتر از ده روز تكمیل شده و این سرعت عمل برای وكلا و حقوق دانان شائبه ای ایجاد كرده: گفت سرعت عمل در دستگاه قضائی خواست همه مردم است. بخصوص در پرونده هایی كه بازتاب عمومی داشته و افكار عمومی را جریحه دار كند.
وی ادامه داد: هر پرونده ای كه بازتاب عمومی داشته و افكار عمومی را جریحه دار كند ما سریعاً رسیدگی می نماییم كه به این پرونده هم به سرعت و به صورت ویژه رسیدگی می نماییم. پرونده قتل خانم استاد در این رده قرار داشت و علاوه بر آن پرونده از منظر قضائی پرونده قتل جناحی خانوادگی بود و با هیچ ابهامی هم در مرحله تحقیقات و دادسرا با آن مواجه نشد و تحقیقات انجام شد.
سخنگوی قوه قضائیه افزود: وضعیت قتل، اقاریر متهم و تحقیقات پزشكی قانونی و تحقیقاتی كه در دادسرا باید انجام می گرفت شفاف بود و این مسئله اختصاص به این پرونده ندارد.
اسماعیلی تصریح كرد: خواهشم این است كه در این رابطه فضاسازی ایجاد نشود چون ما پرونده های مختلف دیگری هم داشته ایم كه خیلی سریع رسیدگی كردیم و چون سیاسی نبود و جریان سیاسی پشت آن قرار نداشت سریعاً رسیدگی كردیم و مورد تحسین هم قرار گرفتیم مانند پرونده بنیتا كه سریعاً رسیدگی شد و جریان سیاسی پشت آن نبود.
وی ادامه داد: همینطور به پرونده قتل سعادت آباد و حادثه قتل امام جمعه كازرون هم سریعاً رسیدگی كردیم.
سخنگوی قوه قضائیه اظهار نمود: هم اكنون هم پرونده نجفی به دادگاه كیفری یك ارسال شده و در آنجا به آن رسیدگی خواهد شد تقاضا دارم كسانی كه به رسانه دسترسی دارند و همینطور رسانه ها از فضاسازی در مورد این پرونده ها پرهیز كنند.
وی تصریح كرد: در مورد این پرونده یكی از نمایندگان مجلس كه تحصیلات حقوقی هم دارند به من زنگ زد و اظهار داشت كه در این پرونده از شاهد تحقیق نشده كه گفتم آیا احدی غیر از قاتل و مقتول از این قضیه اطلاع داشته و یا به هنگام قتل آنجا بوده است و به آن نماینده اعلام كردم نباید وقتی شاهدی نیست شاهد بسازیم و بتراشیم.
اسماعیلی در پاسخ به این سوال كه آیا در مورد این پرونده تعیین وقت شده یا خیر، اظهار نمود: بنا بر قانون ما در دادگاه كیفری یك نمی توانیم به محض وصول پرونده تعیین وقت نمایم. ابتدا باید قضات پرونده را مطالعه كنند و وكلا هم آنرا بخوانند، در صورتیكه ایراد داشت پرونده به دادسرا ارجاع شود و اگر ایرادی نداشت پس از آن تعیین وقت شود.1398/03/21
14:03:40
5.0 / 5
2376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده