معاون فرهنگی قوه قضائیه خبر داد

برگزاری نشست هم اندیشی ملی جهت بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت

برگزاری نشست هم اندیشی ملی جهت بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت آی وكیل: معاون فرهنگی قوه قضائیه از برگزاری نخستین جلسه هم اندیشی ملی با سوژه بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت طی هفته جاری آگاهی داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از مركز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام و المسلمین صادقی با اشاره به روند بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت بیان داشت: این لایحه در سال های گذشته از طرف دولت و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به قوه قضائیه ارائه و در دوره ریاست سابق قوه قضائیه در دستور كار قرار گرفت.
وی اظهار داشت: طی این سال ها این لایحه در معاونت حقوقی، جلسه مسئولان عالی قضائی و معاونت فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و ما كوشیدیم این لایحه در سطح خیلی خوبی ارائه و تبدیل به قانون شود.
معاون فرهنگی قوه قضائیه اضافه كرد: ریاست جدید قوه قضائیه با توجه ویژه به این لایحه آنرا در دستور كار رسیدگی مسئولان عالی قضائی و معاونت حقوقی و فرهنگی قرار داده و نگرش باردیگر ای به این لایحه صورت گرفته است و مقرر شد اقدامات كارشناسی عمیق و قوی تری در سطح كشور صورت گیرد.
صادقی ضمن اشاره به اینكه پس از بررسی های لازم لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت مجدداً به دولت و پس از آن به مجلس ارسال می شود اظهار داشت: هم اكنون به دستور ریاست قوه قضائیه مقرر شده پس از بررسی های معاونت حقوقی، معاونت فرهنگی نخستین سلسله هم اندیشی های ملی را در این زمینه برگزار كند.
وی با اشاره به اینكه نخستین جلسه هم اندیشی های ملی با سوژه بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت در سراسر كشور برگزار می شود، اظهار داشت: دادگستری های، دانشگاه ها، بهزیستی، نماینده مسئولان دفاتر زنان و خانواده استانداری ها و همین طور قضات زن در سراسر كشور در این هم اندیشی یك روزه به تبادل نظر خواهند پرداخت.
معاون فرهنگی قوه قضائیه اظهار نمود: همین طور كارشناسان در رشته های حقوق، جامعه شناسی، روانشناسی، الهیات و علوم تربیتی، آثار و پیامد های این لایحه را بر بهبود وضعیت زنان، خانواده و ارتقا امنیت زنان بررسی خواهند كرد و پس از اتمام، نتایج جمع آوری خواهد شد.
صادقی با اشاره به اینكه دبیرخانه مركزی نخستین جلسه هم اندیشی های ملی با سوژه بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت در معاونت فرهنگی شكل گرفته است، اشاره كرد: پس از جمع آوری، نتایج به ریاست قوه قضائیه و سپس به دولت ارائه خواهد شد.
او در آخر اظهار داشت: امیدواریم با همكاری بین قوه قضائیه، دولت و مجلس لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت تكمیل و تبدیل به قانون شود.
منبع:

1398/03/25
16:59:08
5.0 / 5
235
تگهای خبر: جامعه , حقوق , دادگستری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی