سردار مهری در گزارش آی وكیل:

برخورد پلیس با مسافران بی حجاب در داخل هواپیما

برخورد پلیس با مسافران بی حجاب در داخل هواپیما آی وكیل: فرمانده پلیس فرودگاه های كشور اظهار داشت: با قاطعیت با كشف حجاب در فرودگاه ها برخورد می نماییم و ابلاغ كتبی به ما شده كه این مساله را با قوت و قدرت حتی داخل هواپیما ادامه دهیم.سردار حسین مهری در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره اظهاراتش درباب اینكه آیا جلوگیری از سوار شدن مسافران بدحجاب به هواپیما از طرف پلیس فرودگاه ها، زیربنای قانونی دارد یا خیر؟ اظهار داشت: برمبنای قانون، پلیس موظف است با جرم مشهود روبرو شود. به خصوص اینكه قانون برای جرم مشهود مجازات تعیین كرده است.
وی اضافه كرد: كسی كه كشف حجاب كند، پلیس حتما برخورد خواهدنمود.
فرمانده پلیس فرودگاه های كشور در پاسخ به این پرسش كه آیا برخورد با كشف حجاب در فرودگاه ها، نیاز به حكم قضائی دارد؟ گفت: با مرجع قضائی هماهنگ می نماییم و حكم قضائی ستاندن خواهیم كرد. ضمن اینكه مقامات قضائی هم اعلام نموده اند در جرایم مشهود، پشتیبان پلیس هستند و ما هم حتما برخورد خواهیم كرد. با عنایت به اینكه كشف حجاب جز جرام مشهود است، با این جرم بدون تعارف برخورد می شود.
وی تصریح كرد: پلیس در مرحله اول به افرادی كه در فرودگاه ها كشف حجاب كنند، تذكر می دهد؛ اگر فرد متخلف به تخلف خود ادامه داد، بعنوان جرم مشهود آنرا پرونده كرده و تحویل مقام قضائی خواهیم داد.
سردار مهری افزود: البته بیشتر مسافرانی كه در فرودگاه به سبب وضعیت ظاهری نامناسب از طرف پلیس تذكر دریافت می كنند، به تذكرات عمل می كنند و ما هم در همان مرحله كار را خاتمه می دهیم.
وی در پاسخ به این پرسش كه اگر از كشف حجاب مسافران در داخل هواپیما گزارش برسد، از مسافرت فرد متخلف جلوگیری می شود یا خیر؟ اظهار داشت: با هماهنگی با همكاران ما در سپاه حفاظت پروازها، به ما گزارش داده و رسیدگی می نماییم.
فرمانده پلیس فرودگاه های كشور درباره پروازهای خارجی نیز اشاره كرد: اگر كشف حجاب مسافران پروازهای خارجی در فرودگاه های داخل ایران باشد مشمول این قانون می شود.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا تابحال موردی هم داشته اید؟ اظهار داشت: هنوز نه.
سردار مهری افزود: این مساله را با قاطعیت انجام می دهیم و حتی از طرف مقامات ارشد مورد حمایت قرار گرفته ایم و به ما كتباً ابلاغ كرده اند كه با این موارد حتما برخورد شود.


منبع:

1398/04/13
12:49:37
5.0 / 5
3736
تگهای خبر: پرونده , تخلف , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری