بازدید رئیس قوه قضاییه از معاونت قضایی قوه قضاییه

بازدید رئیس قوه قضاییه از معاونت قضایی قوه قضاییه آی وكیل: رئیس قوه قضاییه در بازدید از معاونت قضائی دستگاه قضائی، ضمن استماع پیشنهادات قضات، روند رسیدگی به پرونده ها و كم و كیف مسائل این حوزه را مورد بررسی قرار داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از قوه قضائیه، آیت الله رئیسی با حضور در معاونت قضائی قوه قضائیه ضمن دیدار با قضات این معاونت از عملكرد این مجموعه در بررسی پرونده های مبحث ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی كیفری و پرونده های مبحث استیذان، اعلام رضایت كرد.
رئیس قوه قضائیه ضمن تاكید بر این مورد كه معاونت قضائی مهمترین مرجع برای مشاوره و بازوی مشورتی رئیس قوه قضائیه در امور قضائی می باشد، اضافه كرد: در این معاونت با وجود قضات با سابقه و عالی رتبه با تشكیل جلسات حقوقی این مورد باید تبیین گردد كه از لحاظ حقوقی و فقهی مراد از خلاف بیّن شرع چیست؟ آیا این مقوله قابل تسّری به خلاف بیّن قانون هم می باشد یا خیر؟

رئیسی خاطرنشان كرد: مجاری ورودی پرونده های مبحث ماده ۴۷۷ باید به نحوی اصلاح گردد كه به عدالت نزدیكتر و قابل دسترسی برای مردم باشد.

او همینطور در مورد برگزاری جلسات مشترك بین قضات این معاونت و قضات شعب خاص دیوان عالی كشور برای رسیدن به تقارب آرا اضافه كرد: در مواردی كه بعد از تجویز اعاده دادرسی از سوی رئیس قوه قضائیه، قضات دیوان عالی كشور با عدم احراز خلاف بیّن شرع، آرا سابق را صحیح تشخیص می دهند، مبحث باید توسط قضات این معاونت مورد بررسی علمی و حقوقی قرار گیرد تا به عرضه نظر مشترك نزدیك شویم.

رئیس قوه قضائیه در انتها ضمن تقدیر از پیشنهاداتی كه از جانب قضات این معاونت به صورت شفاهی و مكتوب به حوزه ریاست قوه قضائیه ارسال شده است، نسبت به تأثیر این پیشنهادات در رقم خوردن تحولات مثبت در این عرصه بخصوص در اتقان آرا، كاهش اطاله دادرسی و تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها ابراز امیدواری كرد.
منبع:

1398/04/17
13:10:01
5.0 / 5
3915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده