آغاز مسابقات سراسری قرآن قوه قضاییه

بهرامی: خوشا به حال آنهایی كه با قرآن زندگی كنند و با قرآن از دنیا بروند

بهرامی: خوشا به حال آنهایی كه با قرآن زندگی كنند و با قرآن از دنیا بروند به گزارش آی وكیل هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن كریم قوه قضاییه بامداد امروز (یكشنبه) با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار گردید.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین شكرالله بهرامی در افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن كریم قوه قضاییه كه در محل سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار شد، اظهار نمود: برادران و خواهران، قرآن كتاب زندگی ما در دنیا و قیامت است. خدای متعال از روی رحمت خود قرآن را برای ما نازل كرد. در لیله القدر قرآن را بر قلب پیامبر نازل كرد. لیله القدری كه از عمر طولانی و مفید ارزش بالاتری دارد و شبی كه همه ملائك فرود آمدند. این كتاب، كتاب زندگی است و كتابی است محكم. خداوند در اول سوره هود هم كه خواست قرآن را معرفی نماید فرمود این كتاب، آیه آیه نازل شد، اما محكم است؛ یعنی صدر و فصل كتاب با هم هماهنگ است.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح عنوان كرد: قرآن، سد و دیواری است بین حق و باطل. به رسول ما چه تهمت ها كه نزدند، اما خداوند به او فرمود استقامت كن و بایست. برای زائل كردن قرآن گفتند سحر است، اما این كلام به قدری محكم است كه همه جمع شدند مثل آنرا بیاورند. ما باید همراه و مانوس با این كتاب باشیم. اگر كسی سواد نداشته باشد به قرآن نگاه كند یا كسی سواد داشته باشد و تجوید و قرائت و تفسیر قرآن را انجام دهد، برای هر كدام ثواب نوشته شده است.
وی تصریح كرد: بیان قرآن برای دنیا و آخرت ما است. این كتاب، كتاب هدایت است نه تجارت. تلاوت، قرائت و فهم قرآن برای هدایت است تا راه را پیدا نماییم و بدانیم مسیر و وطن كجاست. علاقه به وطن از ایمان است. وطن اصلی كه باید به آن ایمان داشته باشیم، الی الله است. امیرالمومنین فرمودند این كتاب و ریسمان، ریسمانی است كه یك طرفش به دست شماست و طرف دیگرش به دست خدا.
بهرامی خاطرنشان كرد: این حبل، پاره شدنی نیست. اگر تمام خلائق این ریسمان را بگیرند به وطن اصلی می رسند؛ چونكه مبدأ و مقصد ما یكی است. ما از او هستیم و برای تهیه ذخیره به اینجا آمدیم. زمانی كه خدا می خواست انسان را خلق كند گفت من می خواهم در زمین جانشین خلق كنم. این بشر به قدری ظرفیت بالایی دارد كه وقتی همه برای تحمل بار امانت فرار كردند و وحشت كردند، آدم اظهار داشت كه من این دفعه امانت را می كشم. بعد خداوند معلم انسان شد و همه كلمات را به او آموخت.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح اضافه كرد: ظرفیت تحمل این دفعه سنگین امانت را خدا به انسان داده است. این امانت، امانت ولایت الهی است. ما باید این امانت را به همه عالم برسانیم؛ بنابراین تكلیف اولیه ما این است كه به این حبل متوصل شویم و در كنار آن از ائمه كه مسیر را می شناسند كمك بگیریم، همانطور كه رهبر عزیزمان امروز در مقابل تمام كفر ایستاده است.
وی بیان كرد: این انسان به ما یاد داد كه از قرآن بخواهید و با قرآن انس بگیرید. قاریان و حاملان قرآن نور هستند و آسمان را برای اهل آسمان نورانی می كنند. خدا این كلام الهی را یكباره به قلب پیامبر نازل كرد اما به صورت تنزیلی و تدریجی به ما نازل كرد تا قلب ما نورانی شود. پیامبر به ما گفت در قلب خود غیر از این را راه ندهید. قلب انسان جایگاه خدا و عرش پروردگار است. پیامبر گفت اگر دل خویش را آلوده نكنید، هر چه من ببینم و بشنوم شما هم می بینید و می شنوید.
بهرامی افزود: خدا نور است و تجلی آن همین آیات قرآن است. وحی بر پیامبر نازل می شد كمر شتر می شكست و رنگ پیامبر قرمز می شد چونكه قرآن و وحی بسیار سنگین است. انسانی كه می خواهد وحی را بگیرد باید آمادگی داشته باشد. خواهران و برادران قرآن ریسمانی است كه از آسمان به زمین وصل شده است. ما بخواهیم یا نخواهیم خدا را ملاقات می نماییم. خوشا به حال آنهایی كه با قرآن باشند و با قرآن زندگی كنند و با قرآن از دنیا بروند.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در انتها اظهار داشت: به سمت خدا پر بكشیم و با اطمینان از دنیا برویم. ان شاءالله خدا این همت را به ما بدهد كه با قرآن همنشین شویم. ان شاءالله آخر عمر خویش را با قرآن و خاندان به پایان برسانیم.
در ادامه حجت الاسلام سید محمد مسعود معصومی لاری معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه اظهار داشت: در این مسابقات قریب به ۱۲ هزار تن شركت كردند كه ۷ هزار تن آقا و بقیه خانم و در رده های سنی مختلف هستند. این مسابقات در یازده رشته و در دو گروه خواهران و برادران، زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال به دو صورت كتبی و شفاهی برگزار می گردد.
وی اظهار نمود: مرحله شهرستانی مسابقات كتبی به اتمام رسیده و هم اكنون مرحله استانی و بخش شفاهی در حال برگزاری است. از خصوصیت های مهم امسال این است كه همه برگزیدگان این دوره از مسابقات یك مربی ویژه خواهند داشت و این تیم (ستاد) زیر نظر مربی ارتقا خواهند داشت.
معصومی لاری در انتها ضمن تشكر از دست اندركاران برگزاری این دوره از مسابقات بیان كرد: این مسابقات بهانه است تا خدمت قرآن باشیم و برد و باخت مهم نیست و این مسابقات بهترین راه به سمت خیر است.
منبع:

1398/05/06
13:16:37
5.0 / 5
3570
تگهای خبر: سازمان , سند , شركت , قوه قضاییه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالتنامه
دادگستری

وکالت ماهر

وکیل مدافع

وکالت خانوادگی
وکیل ماهر
وکیل مدافع