رئیس كل دادگستری استان قزوین:

عدم اشتغال از عوامل مهم جرائم و لطمه های اجتماعی است

عدم اشتغال از عوامل مهم جرائم و لطمه های اجتماعی است آی وكیل: رئیس كل دادگستری استان قزوین عدم اشتغال را بعنوان یكی از عوامل مهم جرائم و لطمه های اجتماعی عنوان نمود.


حجت الاسلام نورالله قدرتی رئیس كل دادگستری استان قزوین در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه با هر شغلی كه ایجاد می شود درب چندین جرم بسته می شود، اظهار نمود: یكی از عوامل مهم جرائم و لطمه های اجتماعی عدم اشتغال است و اگر تولید رونق پیدا كند بسیاری به این سمت نمی روند.

وی ادامه داد: در حال بررسی طرحی هستیم كه طی آن برخی از صنایع و كارخانه های استان و مدیران آن حاضر به همكاری با انجمن حمایت زندانیان شوند كه بی گمان امكانات و تسهیلاتی نیز به این مراكز تولیدی و كارخانه ها داده خواهد شد.

قدرتی با بیان اینكه در این طرح صنایع از مددجویان در زندان پس از آزادی استفاده می نمایند، اظهار داشت: حداقل 50 درصد از كارگران خودرا از میان زندانیان قرار می دهند، البته می توان هماهنگ كرد كه شخصی در زندان باشد و برای اشتغال نیز در این صنایع مشغول باشد.

وی ادامه داد: این طرح هنوز در مرحله بررسی بیشتر قرار دارد و امیدواریم تا دو ماه آینده بتوانیم طرح پخته و كاملی را ارائه نماییم.

رئیس ستاد تسهیل اقتصاد مقاومتی استان قزوین اشاره كرد: اگر این اتفاق رخ دهد و مدیران صنایع استان با انجمن پشتیبانی از زندانیان همكاری و در فعالیت كارخانه های خود از این افراد استفاده كنند بی گمان این خدمتی به كشور و استان و خانواده های این افراد خواهد بود.

وی اظهار داشت: قانون مجازات جایگزین حبس از سال 92 ابلاغ گردیده و استفاده می شود و هر سال بیشتر از گذشته در استفاده از این قانون در دستگاه قضا رشد داشتیم.

رئیس كل دادگستری استان قزوین درانتها با تاكید بر لزوم فرهنگ سازی در استفاده از مجازات جایگزین زندان اضافه كرد: نگاه همكاران قضایی در سطح كشور و استان به سمت استفاده از مجازات جایگزین حبس باشد كه بی گمان توجه به این قانون می تواند گامی مثبت در كاهش جمعیت كیفری استان و آمار زندانیان باشد.

منبع:

1398/06/13
14:46:17
5.0 / 5
3675
تگهای خبر: دادگستری , زندان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده