دادستان قزوین:

وضعیت بازار به ثبات نسبی رسیده است

وضعیت بازار به ثبات نسبی رسیده است به گزارش آی وكیل دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار داشت: وضعیت بازار به ثبات نسبی رسیده است كه البته این بدین معنا نیست قیمت ها در شرایط متعارف قرار دارد اما از فشارها و التهابات مقطعی كه وجود داشت، خارج شده ایم.


به گزارش آی وكیل به نقل از دادگستری كل استان قزوین، محمد قاسمی در جلسه كمیته نظارت بر فرایند عرضه مایحتاج عمومی و كالاهای اساسی و چگونگی اقدام و مقابله با تخلفات و جرائم مربوط كه در سالن جلسات دادسرای قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با تلاش جمعی، تشدید نظارت ها، برخورد با متخلفان و سودجویان و پیشگیری از اقدامات جزیره ای دستگاه های متولی، وضعیت بازار به ثبات نسبی رسیده است كه البته این بدین معنا نیست قیمت ها در شرایط متعارف قرار دارد اما از فشارها و التهابات مقطعی كه وجود داشت، خارج شده ایم.
وی ادامه داد: گزارش ها از وضعیت بازار از جانب نهادهای متولی دریافت و رصد می شود و لزوم دارد برنامه ریزی برای كنترل بازار به خصوص در بحث كالاهای اساسی و نظارت ها بر روند عرضه، قیمت گذاری ها و سایر موارد به صورت مستمر صورت گیرد.
دادستان قزوین بیان كرد: فشارها و تحریم ها دشمن نسبت به گذشته افزایش یافته است ولی با تدابیر اندیشیده شده، بهره گیری از توان داخلی و اجرای سیاست های كلان اقتصاد مقاومتی از شرایط سخت و التهاباتی كه بر اقتصاد ما به خصوص در بازار حاكم بود فاصله گرفته ایم و بدون شك در آینده ای نزدیك به یك ثبات قابل قبول خواهیم رسید و برای تحقق این هدف نباید از هیچ كوششی دریغ نماییم.
قاسمی خاطرنشان كرد: در روزهای بازگشایی مدارس و برگزاری نمایشگاه پاییزه قرار داریم كه لازم است در مورد عرضه لوازم تحریر و كالاهای دیگر نظارت های دقیق صورت گیرد و كیفیت كالاهای موجود و قیمت ها در نمایشگاه هم باید قابل قبول و در شرایط متعارف باشد بنابراین لزوم دارد دستگاه نظارتی این حوزه به صورت مستمر در بازار و محل برگزاری نمایشگاه حضور داشته باشند تا از تخلفات احتمالی جلوگیری شود.
این مقام قضایی استان عنوان كرد: امسال برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم و باید كاملاً هوشیار باشیم و اساسا همانند گذشته دشمن برنامه های گوناگونی را برای خدشه دار كردن انتخابات ما طراحی نموده است كه امكان دارد از شرایط انتخابات برای ملتهب كردن بخش های مختلف همچون بازار هم استفاده نماید كه باید با دقت شرایط را به خصوص در ماه های منتهی به سال كنترل نماییم و نخواهیم گذاشت تخلفات و سوءاستفاده های احتمالی صورت پذیرد.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح كرد: ذخیره سازی كالاهای اساسی ازجمله مرغ، گندم، مواد پروتئینی و باید به درستی از جانب دستگاه های متولی صورت گیرد تا در هنگام لزوم به بازار ارائه شود و از التهاب بازار بویژه در حوزه كالاهای اساسی و مایحتاج عمومی جلوگیری شود.
قاسمی به برخی مشكلات اشاره نمود و اضافه كرد: تولیدكنندگان در حوزه بیمه و مالیات مشكلاتی را دارند كه این موارد باید در سریع ترین زمان بررسی شود و حل وفصل شود چونكه هرچقدر مشكلات ادامه داشته باشد فشارهای بیشتری در نهایت به مصرف كننده وارد می شود.
ایشان در ادامه اضافه كرد: الحمدالله در استان قزوین مسؤلان قضایی، اجرایی و نظارتی برای حل مشكلات مختلف به یك گفتمان واحد رسیده و هم صدا هستند كه از این شرایط به وجود آمده باید بهره كافی را ببریم و نسبت به حل وفصل مشكلات و رفع موانع در حوزه های مختلف اقدام نماییم.
دادستان مركز استان قزوین خاطرنشان كرد: دستگاه قضایی همانند گذشته و با قاطعیت در صحنه حضور دارد و از اقدامات قانونی دستگاه های اجرایی پشتیبانی می كند و برای دستیابی به اهداف عالی نظام از تمامی ظرفیت ها قانونی خود به خوبی استفاده می نماید و اجرای سیاست های كلان اقتصاد مقاومتی در جهت مقابله با توطئه های دشمن را با جدیت پیگیری و دنبال می كند.
قاسمی تاكید كرد: وقتی رهبر معظم انقلاب از جنگ اقتصادی دشمن صحبت می كند یعنی همه باید بسیج شویم و از همه توانمان به خوبی استفاده نماییم و تحقق شعار سال را بعنوان بهترین راه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن از اولویت های كاری خود قرار دهیم و در جهت رسیدن به اهداف موردنظر نظام حركت نماییم و مشكلات را با همفكری، تعامل و هماهنگی به حداقل برسانیم.
به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، در این جلسه دستگاه های عضو «كمیته نظارت بر فرایند عرضه مایحتاج عمومی و كالاهای اساسی و چگونگی اقدام و مقابله با تخلفات و جرائم مربوط» از اقدامات نظارتی خود در جهت كنترل بازار گزارشی عرضه كردند.
1398/06/26
22:27:46
5.0 / 5
3879
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده