رییس سازمان بازرسی كل كشور:

فساد سیستمی در كشور نداریم، لزوم رصد بموقع فعالیت دستگاه ها

فساد سیستمی در كشور نداریم، لزوم رصد بموقع فعالیت دستگاه ها به گزارش آی وكیل رئیس سازمان بازرسی كل كشور اظهار داشت: فساد سیستمی در كشور نداریم اما كم فساد هم زیاد است.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر حجت الاسلام حسن درویشیان در مراسم معارفه خود بعنوان رئیس جدید سازمان بازرسی كل كشور اظهار داشت: از فعالیت های آقای سراج كه اقدامات ارزشمندی را هم انجام دادند كمال تشكر را دارم. امیدواریم در مسئولیت هایی كه به ایشان محول می شود منشأ خیر و بركت باشند.
وی اضافه كرد: سه عامل مهم در توفیق هر مجموعه و شركتی نقش اساسی را ایفا می كند و یكی از عوامل مهم قانون و برنامه است و اگر كشوری قانون نداشته باشد هرچند مدیران خوبی داشته باشد به آن اهدافش كه برایش پیش بینی شده دست نمی یابد.
وی افزود: مجریان و همین طور نظارت بر اجرای قوانین از دیگر عوامل است.
درویشیان اشاره كرد: به لحاظ اهمیت سوژه نظارت از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.
رییس جدید سازمان بازرسی كل كشور افزود: یكی از راهبردهای جدید قوه قضاییه توجه به پیشگیری و تاكید بر اقدامات پیشگیرانه است همه می دانیم پیش گیری از درمان بهتر است. مدیران و كاركنان دستگاه های اجرایی سرمایه های كشور هستند و باید از آنها صیانت كرد و یكی از موارد صیانت نظارت و پیشگیری است.
درویشیان افزود: بازرسی یكی از ابزارهای اعمال نظارت است و هدف در ارتباط با سازمان بازرسی سوژه نظارت است. با شیوه های سنتی و اعزام هیات های بازرسی به دستگاه ها به هدف خود نخواهیم رسید.
رییس سازمان بازرسی كل كشور به نظارت های الكترونیك اشاره نمود و اظهار داشت: سامانه های فعال در بعضی حوزه ها باید با سازمان بازرسی لینك شود تا ما بموقع فعالیت های دستگاه های اجرایی را رصد نماییم تا پیش از اینكه تصمیم نادرستی صورت گیرد.
وی اشاره كرد: پشتیبانی از مدیران كارآمد و قانون گرا و پاكدست هم در دستور كار قرار می گیرد.
این مقام قضایی اضافه كرد: پیگیری می نماییم تا با همكاری مجلس بند ابلاغی مقام معظم رهبری در ارتباط با برنامه توسعه عملی شود.
وی با اشاره به اینكه معتقد نیستیم فساد سیستمی است، اظهار داشت: كم فساد هم زیاد است و در كشوری كه مردم پایه است، فساد را مردم تحمل نمی كنند. باید نسبت به شناسایی بسترهای فساد زا ورود كرد و برخورد لازم صورت گیرد و با كسانی كه از این بستر ها سوءاستفاده می كنند برخورد لازم صورت گیرد. یكی از اولویت های ما در سازمان بازرسی این است كه مدیران ما وظیفه شان را در ارتباط با نظارت به درستی انجام دهند.
درویشیان اشاره كرد: یكی از موضوعاتی كه بیشتر از گذشته مورد تاكید قرار می گیرد در ارتباط با واحدهای نظارتی دستگاه های اجرایی می باشد كه طبق قوانین گوناگون مكلف به ارائه گزارش هستند.
وی اضافه كرد: لازم می دانم پشتیبانی از تولید و كارآفرینی سالم را اعلام كنم و هر اقدامی برای تولید لازم باشد را انجام می دهیم.


منبع:

1398/06/30
20:01:00
5.0 / 5
1914
تگهای خبر: ابزار , سازمان , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری