رئیس دیوان عالی:

دیوان عالی كشور در نوع قتل میترا استاد تردید كرده است

دیوان عالی كشور در نوع قتل میترا استاد تردید كرده است به گزارش آی وكیل رئیس دیوان عالی كشور اظهار داشت: دیوان، آقای محمدعلی نجفی را قاتل مرحومه میترا استاد می داند، اما در نوع قتل تردید كرده است.به گزارش آی وكیل به نقل از روابط عمومی دیوان عالی كشور، حجت الاسلام والمسلمین احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی كشور در باره اینكه چه قسمتی از حكم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران در دیوان عالی كشور نقض شده است؟ اظهار داشت: پرونده ای كه در دیوان رسیدگی شده مانند همه پرونده های قتل پرونده ای عادی است، اما چون افكار عمومی را مشغول كرده بود باید زودتر تعیین تكلیف می شد.
وی اظهار داشت: پرونده های قتل دو جنبه خصوصی و عمومی دارد و جنبه خصوصی این پرونده تمام شده است و اولیای دم رضایت دادند.
مرتضوی مقدم اظهار داشت: حالا باید جنبه عمومی جرم تعیین و تكلیف شود كه اگر قتل عمد باشد تا ۱۰ سال مجازات دارد و اگر غیرعمدی باشد در مجازات تخفیف داده می شود و ما باید نوع قتل را مشخص نماییم تا جنبه عمومی جرم را بتوانیم رای بدهیم.
رئیس دیوان عالی كشور اضافه كرد: دیوان در نوع قتل تردید كرده است، اما آقای نجفی را قاتل می داند و باید یك سری ابهام ها و نقض ها برطرف شود.
وی اظهار داشت: عمده ابهامی كه در این پرونده بوده، این است كه گلوله ای كه در بدن مقتوله یافت شده تغییر شكل پیدا كرده و این شائبه مطرح است كه شاید گلوله به دیوار خورده و كمانه كرده و سپس به بدن مقتوله برگشته باشد كه اگر این نقض اثبات شود قتل غیر عمد محسوب و به لحاظ مجازات جنبه عمومی جرم تخفیف داده می شود.
مرتضوی مقدم اظهار داشت: از نظر دیوان، رسیدگی دادگاه ناقص است و ما در عمدی بودن قتل تردید داریم.
وی اضافه كرد: البته این مساله هیچ ارتباطی به جنبه خصوصی جرم و بحث قصاص ندارد و آن بحث تمام شده و تصمیم ما درباب جنبه عمومی جرم است


منبع:

1398/06/31
20:39:14
5.0 / 5
3588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری