نامه دو هزار و دویست دانش آموخته رشته حقوق به رییسی؛

تقدیر از برگزاری آزمون مركز وكلای قوه قضاییه با معیار حد نصاب علم

تقدیر از برگزاری آزمون مركز وكلای قوه قضاییه با معیار حد نصاب علم به گزارش آی وكیل دو هزار و دویست دانش آموخته رشته حقوق با امضاء طوماری از رئیس قوه قضاییه بابت فراخوان برگزاری آزمون مركز وكلای قوه قضاییه و بخصوص حذف معیار ظرفیت از این آزمون تشكر كردند.


به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، دو هزار و دویست دانش آموخته رشته حقوق با امضاء طوماری از رئیس قوه قضاییه بابت فراخوان برگزاری آزمون مركز وكلای قوه قضاییه و بخصوص حذف معیار ظرفیت از این آزمون تشكر كردند. متن كامل این نامه بدین شرح است:
حضرت آیت الله رییسی
رئیس محترم قوه قضاییه
سلام علیكم
با احترام، همانگونه كه مستحضرید، بازار خدمات حقوقی در كشور ما بدلایل مختلف توسعه نیافته است و بخش اعظم پرونده های قضایی بدون مشورت و حضور وكیل و مشاور حقوقی، رسیدگی می شود كه همین مساله سبب افزایش ورودی پرونده ها و اطاله دادرسی شده است. از جانب دیگر صدها هزارنفر از دانش آموختگان رشته حقوق بدلیل محدودیت هایی كه در مشاغل در رابطه با این رشته وجود دارد از اشتغال به كار محروم هستند و این تحریم داخلی اشتغال در مواردی مانند حرفه وكالت بدلیل انحصار موجود كه از راه تعیین ظرفیت محدود صورت می گیرد، علاوه بر داوطلبان این حرفه، جامعه ایران و عموم افراد را كه به خدمات حقوقی در پرونده های قضایی نیاز دارند را در بر می گیرد.
ما دانشجویان و دانش آموختگان رشته حقوق سراسر كشور، از جنابعالی بعنوان رئیس قوه قضاییه به علت فراخوان برگزاری مجدد آزمون مركز وكلای قوه قضاییه، به منظور جذب وكیل، بخصوص با عمل به قانون و جایگزینی معیار صلاحیت به جای محدودیت ظرفیت، كمال قدردانی و تشكر را داریم.
امید است با حمایت و پشتیبانی جنابعالی، بهره مندی عموم جامعه از خدمات حقوقی فراگیر، در دسترس، مقرون به صرفه و با كیفیت را شاهد باشیم.

دانش آموختگان رشته حقوق سراسر كشور
اول مهرماه ۱۳۹۸

1398/07/01
21:40:32
5.0 / 5
3220
تگهای خبر: پرونده , جامعه , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط