واكنش رئیس سازمان ثبت اسناد به واگذاری بخشهایی از مكران

واكنش رئیس سازمان ثبت اسناد به واگذاری بخشهایی از مكران به گزارش آی وكیل رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور توضیحاتی در ارتباط با واگذاری بخش هایی از سواحل مكران ارائه داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، ذبیح الله خداییان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوالی در مورد واگذاری بخش هایی از سواحل مكران به یك جوان ایرانی ساكن اسپانیا بیان كرد: تاكید من بر این بود كه با عنایت به توسعه ای كه در اطراف خلیج فارس اتفاق می افتد زمین هایی كه در جهت ایجاد طرح ها به افراد واگذار می شود دقت لازم صورت گیرد چون كه برخی از افراد تحت عنوان ایجاد طرح هایی مانند پرورش میگو یا ماهی و با سایر محصولات تولیدی مبادرت به گرفتن اراضی وسیع در حریم و حاشیه خلیج فارس می كنند. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تصریح كرد: گاها بعضی از این ها از اجرای طرح خودداری می كنند و به شكل قانونی زمین هایی تملك می شود كه بعدا مشكلاتی را به دنبال خواهد داشت. وی ادامه داد: در واگذاری این اراضی لازم است اولا دقت شود ثانیا این واگذاری ها به صورت اجاره و مدت دار باشد ثالثا نظارت شود تا آن هایی كه در موعد مقرر نسبت به اجرای طرح تولیدی خودداری می كنند زمین ها از آنها مسترد شود.
خداییان اظهار داشت: بر مبنای گزارشات واصله، افرادی هستند كه ۴۰۰، ۵۰۰ هكتار و یا بیشتر تملك كرده اند كه برخی اجرا كردند و برخی نكردند بحث این بود این نظارت توسط مسؤلان محلو و قضایی و سایر مسؤلان مربوطه صورت گیرد تا بعدا با مشكلاتی مواجه نشویم چون كه ما شاهد بودیم كه در سال های مختلف افرادی آمدند از منابع ملی و اراضی دولتی مساحت بسیار زیادی را تصرف كردند برای اجرای طرح طوبی و یا طرح های دیگر اما پس از سال ها ما شاهدیم كه آن طرح اجرا نشده و پس از مدتی این ها را قطعه بندی مردند و به فروش رساندند و دولت و مردم را با چالش مواجه كردند. وی خاطرنشان كرد: در حاشیه خلیج فارس باید چنین توجهاتی شود كه ما با مشكلاتی كه در سایر استان ها اتفاق افتاده نباشیم. خداییان در ادامه و در پاسخ به سئوالی در مورد دریافت ویلای چند هزار هكتاری در قوه قضاییه و بنا بر اظهارات رئیس قوه قضاییه بیان كرد: در قوه قضاییه من خبر ندارم اما رئیس قوه قضاییه بدون مستند صحبت نمی نماید. وی اظهار نمود: ما اسناد را داریم اما كشف تخلف از ناحیه دستگاه های دیگر امكان دارد گزارش شده باشد؛ معمولا مواردی كه توقیف می شوند به سازمان ثبت نامه می زنند اما من نمی دانم كدام ملك مدنظر رئیس قوه قضاییه بوده است

1398/07/04
13:25:57
5.0 / 5
3135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده