یك وكیل دادگستری خبر داد

محسن لرستانی به افساد فی الارض متهم شد

محسن لرستانی به افساد فی الارض متهم شد آی وكیل: یك وكیل دادگستری از صدور كیفرخواست برای محسن لرستانی -خواننده- به بهتان افساد فی الارض و ارجاع پرونده او به دادگاه انقلاب اسلامی تهران آگاهی داد.


سید كاظم حسینی وكیل مدافع محسن لرستانی در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار نمود: موكلم ۱۲ اسفندماه سال ۹۷ در منزل مادرش در سعادت آباد بازداشت شد و از آن زمان تابحال در زندان است.
وی اضافه كرد: پرونده موكلم با شكایت مدعی العموم و با صدور كیفرخواست به بهتان «افساد فی الارض» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است.
حسینی اشاره كرد: سوژه اتهامی موكلم در ارتباط با مسائل اخلاقی و خصوصی بود كه در فضای مجازی منتشر نموده بود و او شاكی خصوصی ندارد.

به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، ماده 286 قانون مجازات اسلامی در ارتباط با افساد فی الارض و مجازات آن مقرر داشته است:

«هركس بطور گسترده، مرتكب جنایت مقابل تمامیت جسمانی افراد، جرائم مقابل امنیت داخلی یا خارجی كشور، نشر اكاذیب، بی نظمی در نظام اقتصادی كشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمی و میكروبی و خطرناك یا دایر كردن مراكز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد به شكلی كه سبب بی نظمی شدید در نظم عمومی كشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی، یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فی الارض محسوب و به اعدام محكوم می گردد.


تبصره- هرگاه دادگاه از مجموع ادله و شواهد قصد بی نظمی گسترده در نظم عمومی، ایجاد ناامنی، ایراد خسارت عمده و یا اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع و یا علم به مؤثر بودن اقدامات انجام شده را احراز نكند و جرم ارتكابی مشمول مجازات قانونی دیگری نباشد، با عنایت به میزان نتایج زیانبار جرم، مرتكب به حبس تعزیری درجه پنج یا شش محكوم می شود.»
منبع:

1398/07/10
15:49:52
5.0 / 5
3707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده