مصوبات سفر رئیس قوه قضاییه به هرمزگان به كجا رسید

مصوبات سفر رئیس قوه قضاییه به هرمزگان به كجا رسید آی وكیل: به دنبال دستور ریاست قوه قضائیه، تصمیمات جدی برای استقرار دادگستری در بشاگرد اتخاذ و رئیس این حوزه قضایی بزودی در این شهرستان مستقر خواهد شد.به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، رئیس كل دادگستری استان هرمزگان در این خصوص اظهار نمود: به دنبال دستور مؤكد رئیس قوه قضائیه در خصوص سرعت بخشی به روند استقرار دادگستری در شهرستان بشاگرد و تكمیل و تجهیز ساختمان دادگستری این شهرستان، این مساله به صورت ویژه در دستوركار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفت.

علی صالحی اشاره كرد: به همین دلیل جلسات مختلفی با استاندار هرمزگان، فرماندار شهرستان بشاگرد و دیگر دستگاه های متولی برگزار شده و ضمن اتخاذ تصمیمات جدی برای استقرار دادگستری در بشاگرد، به منظور تأمین اعتبارات لازم موافقت هایی ستاندن شده است.

وی اظهار نمود: با تكمیل روند راه اندازی و تجهیز ساختمان دادگستری بشاگرد در كوتاهترین زمان ممكن، رئیس این حوزه قضایی نیز در این شهرستان مستقر و به خدمت رسانی به مردم شریف و شهیدپرور بشاگرد مشغول خواهد شد.

رئیس كل دادگستری استان هرمزگان بیان كرد: اجرای تمامی دستورات و مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه از همان لحظات اولیه اختتام سفر، به صورت جدی در دستور كار قرار گرفته و با تشكیل جلسات مستمر، كمیته های پیگیری به وجود آمده است و همه دستورات به نحو احسن و در كمترین زمان ممكن، اجرائی خواهد شد.

همچنین در ادامه روند پیگیری مصوبات سفر ریاست قوه قضائیه به استان هرمزگان نشست هم اندیشی رئیس كل دادگستری استان با مدیر كل شیلات و كارشناسان این حوزه انجام شد.

در جریان این نشست، رئیس كل دادگستری استان هرمزگان اضافه كرد: با عنایت به تأكیدات ریاست قوه قضائیه بر حل مشكلات صیادان هرمزگانی، فعال كردن اقتصاد دریا به سمت كاهش بیكاری بوسیله تسهیل صدور مجوز صید برای متقاضیان با اولویت صیادان بومی در دستور كار ویژه دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار دارد.

صالحی همین طور بر ضرورت نظارت دقیق درباب نحوه صدور مجوزهای صید خصوصاً به صورت ترال، برخورد با موارد تخلف، رفع خلاء های قانونی و صیانت از محیط زیست دریا تاكید كرد.

رئیس كل دادگستری هرمزگان بیان كرد: افرادی كه در این استان با شرایط اقلیمی و آب و هوای خاص زندگی می كنند حق دارند از منافع اقتصادی و موهبت دریا بهره مند شوند و در این راستا تسهیل روند صیادی برای ماهیگیران بومی با هدف ایجاد اشتغال، گامی بلند و اقدامی مؤثر در این زمینه خواهد بود.

صالحی همین طور بر اتخاذ تدابیر مناسب و تعیین سازو كارهای اثر بخش به منظور تشدید نظارت ها توسط دستگاه قضایی استان هرمزگان و دستگاه های ناظر بر نحوه صدور مجوزهای صیادی تاكید كرد.

در ادامه این نشست، مدیركل شیلات استان هرمزگان نیز با بیان اینكه افزایش دمای حرارت آب و تغییر اكوسیستم در پهنه خلیج فارس سبب كوچ گسترده آبزیان از این حوزه و دور شدن آنها از تیر رس صیادان گردیده است این مساله را همچون مهمترین عوامل كاهش ذخایر صید در هرمزگان برشمرد.

محسن یكتاپور همین طور بر آمادگی كامل شیلات هرمزگان به منظور همكاری مؤثر در جهت رفع موانع موجود و تسهیل نظارت قضایی با هدف تحقق خواست و اراده ریاست قوه قضائیه در امتداد حل مشكلات صیادان هرمزگانی تاكید كرد.

منبع:

1398/07/21
14:30:58
5.0 / 5
3933
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری