رئیس قوه قضائیه:

اجرای كامل قانون برای همه

اجرای كامل قانون برای همه به گزارش آی وكیل رئیس قوه قضائیه با تاكید بر اینكه اجازه تعطیلی هیچ كارگاه و یا كارخانه ای را نمی دهیم، اظهار داشت: قانون باید در همه بخش های كشور به صورت كامل اجرا شود.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی قبل از ظهر امروز پنج شنبه در دیدار با صنعتگران استان آذربایجان شرقی در تبریز اظهار داشت: قانون كسب و كار می بایست به صورت كامل اجرایی شود.
وی اضافه كرد: اگر در قانون كسب و كار برای بخش صنعت گفته شده است كه باید ۴۰ درصد اعتبار به این بخش داده شود یا در بخش كشاورزی، باید این قوانین به اجرا در آید. نباید اجازه واردات بی رویه را داد. واردات بی رویه كمر تولید را می شكند.
رئیسی با تاكید بر اینكه در بحث بیمه و مالیات باید در دستگاه های تصمیم ساز، تصمیم گیر و اجرایی این مباحث مورد بحث و اجرا در آید، اظهار داشت: ادارات و سازمان های ما در اجرای قانون باید پاسخگو باشند.
وی افزود: قضات ما باید در مسائل تخصصی(اقتصادی) از كارشناسان امین و متخصص استفاده كنند.
اجازه نمی دهیم كارگاه و كارخانه ای تعطیل شود
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه ما از سرمایه گذاری حمایت می نماییم، اضافه كرد: باید مسائل و مشكلات واحدهای تولیدی برطرف شود. تاخیرهای به وجود آمده در كار تولید كننده باید از بین برود.
وی اظهار داشت: هیچ یك از كارفرمایان و تولید گران آماده رشوه دادن نیستند اما بروكراسی پیچیده اداری سبب این امر شده است.
وی اظهار داشت: به سازمان بازرسی تاكید گردیده است كه بخشی بعنوان پشتیبانی از تولید كنندگان ایجاد شود. به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد كه هیچ كارگاه و كارخانه ای تعطیل شود
وی اظهار داشت: در استان آذربایجان شرقی بیشتر از ۳۲ كارگاه و كارخانه در حال تعطیلی با همت دادگستری استان باردیگر فعال گردیده است.
جایگاه قدرت برای خدمت به مردم است نه سوء استفاده از آن
رئیسی درباب كارخانه ماشین سازی تبریز نیز اظهار داشت: در بحث ماشین سازی تبریز، واگذاری غلط و غیرقانونی سبب این مشكلات شده بود. فردی كه اهلیت ندارد را بعنوان مدیر كارخانه انتصاب كرده بودند كه با ورود دستگاه قضایی تخلفات وی نمایان شد. خوشبختانه امروز وضعیت كارخانه خوب بوده و كارگران در حال تولید بودند.
وی افزود: بعضی از پرونده های ما مربوط به چند نرخی بودن ارز است و این مساله باید حل شود. چند نرخی بودن ارز سبب تولید پرونده در قوه قضاییه شده است.
رئیس قوه قضاییه همین طور اظهار داشت: در بحث خرید تضمینی گندم باید دستگاه های اجرایی به این مساله رسیدگی كنند ما نیز پیگیر مشكلات كشاورزان در كل كشور خواهیم بود. هیچ كس نباید از جایگاه قدرت خود سوء استفاده نماید. نباید حقوق مردم را مورد تهدید قرار دهیم. جایگاه قدرت برای خدمت به مردم بوده و نباید از قدرت سوء استفاده نمود.


منبع:

1398/08/09
19:16:23
5.0 / 5
2158
تگهای خبر: بیمه , پرونده , تخصص , تخلف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده