دبیر ستاد حقوق بشر در نشست اعضای جنبش عدم تعهد مطرح كرد

حقوق بشر به این معنا نیست كه تنوع فرهنگی از بین برود

حقوق بشر به این معنا نیست كه تنوع فرهنگی از بین برود آی وكیل: دبیر ستاد حقوق بشر كه به منظور شركت شركت در نشست سازوكار گزارش دهی دوره ای حقوق بشر (موسوم به یو پی آر) به ژنو سفر كرده است روز چهارشنبه با اعضای جنبش عدم تعهد در مقر سازمان ملل دیدار نمود.


به گزارش آی وكیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، در این نشست، نماینده ونزوئلا كه ریاست دوره ای جنبش عدم تعهد را به مدت سه سال به عهده داشت، با حضور بیشتر از ۷۰ نماینده از كشورهای عضو، ریاست دوره ای این جنبش را به نماینده ای از جمهوری آذربایجان كه در هجدهمین دوره از نشست عدم تعهد ریاست این كشور تعیین شده است، واگذار كرد.
محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر، ضمن تبریك به نماینده آذربایجان جهت انتصاب وی به سمت ریاست جنبش عدم تعهد، ضرورت پشتیبانی از سازو كار یو پی آر و تقویت آنرا مورد تاكید قرار داد.
لاریجانی همین طور به تلاش های ایران در امتداد همكاری حداكثری با این سازو كار اشاره نمود و اظهار داشت: گزارش های قبلی و گزارش میان دوره ای ایران شاهد این ادعاست.
وی ضمن درخواست از اعضای جامعه بین الملل، نسبت به واقعیت های جهان اظهار نمود: در دنیای امروز حقوق بشر بعنوان سلاحی جهت فشار بر كشورها مورد سوء استفاده قرار می گیرد.
دبیر ستاد حقوق بشر همین طور بر سوژه تنوع فرهنگی كه اساس شكل گیری جنبش عدم تعهد است اصرار كرد و اظهار داشت: حقوق بشر به این معنا نیست كه تنوع فرهنگی از بین برود.
لاریجانی به پیشرفت های ایران در حوزه هایی مانند دموكراسی و زنان اشاره نمود و برده داری جنسی و خشونت خانگی در سایر كشورها را مورد انتقاد قرار داد.
همین طور در این نشست، اسماعیل بقایی هامانه، سفیر ایران در مقر سازمان ملل در ژنو، به بررسی یو. پی.آر پرداخت و اظهار داشت: بحث یو پی آر كه مقرر است روز جمعه با سوژه ایران برگزار شود، فرصت خوبی است تا ایران بتواند دستاوردها و پیشرفت های خود در حوزه حقوق بشر را به جهانیان معرفی نماید.»
وی ضمن تاكید بر اهمیت حقوق بشر برای ایران به سوژه تحریم های یكجانبه اشاره نمود و اظهار داشت: اعمال این ترحیم های ظالمانه مقابل مردم ایران غیر قانونی بوده و محكوم است.
در ادامه فریده اولاد قباد رئیس فراكسیون زنان مجلس نیز ضمن اشاره به بیانات بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و همین طور آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در ارتباط با نقش پر رنگ زنان در جامعه، به پیشرفت ها و تحولات به وجود آمده در سال های گذشته در حوزه زنان پرداخت و دستاوردهای ایران اسلامی را در این خصوص برشمرد.
درانتها نیز سلمان سامانی، معاون هماهنگ كننده وزارت كشور، دستاوردهای ایران را در حوزه انتخابات و حق تجمعات مسالمت آمیز برشمرد و به اطلاع حضار رساند.
منبع:

1398/08/17
17:19:43
5.0 / 5
3899
تگهای خبر: جامعه , حقوق , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده