توصیه رئیس دیوان عالی كشور به سازمان بازرسی:

آن هایی كه كارشكنی می كنند را معرفی كنید

آن هایی كه كارشكنی می كنند را معرفی كنید به گزارش آی وكیل رئیس دیوان عالی كشور با اشاره به اینكه نخستین آفتی كه قضا را تهدید می كند پیروی از هوای نفس است، اظهار داشت: پیروی از هوای نفس انسان ر ابه ذلت می كشاند كه باید مهار شود و از امتیازات قاضی شایسته این است كه در مقابل هوای نفس مقاوم باشد در این صورت جهاد اكبر می كند.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مرتضوی مقدم طی سخنانی در جشن میلاد حضرت محمد (ص) در مسجد امام حسین (ع) بیرجند در جمع مردم اهل تسنن و تشیع با تبریك هفته وحدت اظهار داشت: سیاست راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران از آن روز كه طلوع كرد ایجاد وحدت و رفع تفرقه و دشمنی است، همه ما می دانیم كه دشمن از تفرقه سوءاستفاده می كند و تفرقه چه آثار سوئی را در جوامع بشری دارد.
وی اضافه كرد: اگر دشمن بخواهد بر ملتی پیروز شود نخستین كاری كه می كند ایجاد تفرقه است و جمهوری اسلامی ایران از بدو تولد روشنگری را آغاز كرد، تخم بصیرت را كاشت و مردم عالم را بیدار و آنها را به اهداف اصلی اسلام آشنا و فریاد اتحاد و یگانگی را بلند كرد.
رئیس دیوان عالی كشور بیان كرد: اگر امروز دشمنان عالم و اسلام بیشترین كینه را نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارند به خاطر روشنگری است كه اسلام و این نظام كرده است؛ چونكه دولت های اسلامی در سطح دنیا گوناگون هستند، اما كینه دشمن ما بویژه آمریكا و اسرائیل نسبت به جمهوری اسلامی ایران از آن جهت است كه روشنگری و پرده دری از توطئه های دشمن می كند.
مرتضوی مقدم با اشاره به وجود رهبر آگاه و بصیر در دهه اول انقلاب اضافه كرد: رهبر كبیر انقلاب با آن بصیرت و تیز بینی ملت را آگاه و بیدار كرد بطوریكه تابحال از آثار و نفس های آن مرد بزرگ این جمهوری اسلام سرپا است.
وی بیان كرد: بعد از آن رهبر معظم انقلاب اسلامی با آگاهی و بصیرت و آینده نگری همان راه رهبر كبیر انقلاب را ادامه می دهند و بصیرت و اگاهی داده و این حلقه ها را به هم وصل می كنند.
رئیس دیوان عالی كشور اظهار داشت: این وحدت، راهبردی است كه توانسته جمهوری اسلامی را در مقابل تمام توطئه های دشمن بیمه كند.
مرتضوی مقدم اظهار داشت: آنچه مهمست دشمن شناسی است ما اگر بدانیم كه دشمن ما كیست و به توطئه های دشمن آشنا باشیم راهكارهای مبارزه با آنرا هم پیدا خواهیم كرد.
وی با تاكید بر اینكه قضاوت از شئونات حضرت حق و پیامبران گرامی است، بیان كرد: قاضی خلیفه خدا است و جای خدا و نبی نشسته است و زمانی انسان خلیفه می شود باید صفات و روحیات او را داشته باشد والا خلیفه نیست و اگر در خلاف این مسیر قرار بگیرد نمی تواند خلیفه خدا باشد و ظالم است.
رئیس دیوان عالی كشور با اشاره به اینكه نخستین آفتی كه قضا را تهدید می كند پیروی از هوای نفس است، اظهار داشت: پیروی از هوای نفس انسان را به ذلت می كشاند كه باید مهار شود و از امتیازات قاضی شایسته این است كه در مقابل هوای نفس مقاوم باشد در این صورت جهاد اكبر می كند.
مرتضوی مقدم اظهار نمود: قاضی كه در راه حق حركت می كند اساسا خداوند حامی او است و او را به مسیر حق هدایت می كند.
وی با اشاره به سفر به خراسان جنوبی اظهار داشت: سفر ما به این استان بركت بی سابقه یا كم سابقه ای در دیوان عالی كشور بود ما تصمیم گرفتیم از شروع سال سفرهای استانی را انجام بدهیم و از نزدیك شاهد عملكرد همكاران باشیم و حال مشاهده می نماییم كه این سفرها بسیار مفید و در جهت احقاق حق باارزش است.
رئیس دیوان عالی كشور افزود: دادگستری استان خراسان جنوبی از حیث رسیدگی به تعداد پرونده ها، حجم كار و تلاش از استان های نمونه دستگاه قضایی به حساب می آید و آنچه از همكاران در هر استانی انتظار داریم این است كه جز به حق به چیز دیگری نیاندیشند.
مرتضوی مقدم اظهار داشت: انتظار مردم هم بیشتر از این نیست البته ممكنست تعدادی بخواهند با مدارك جعلی منافعی را ببرند كه زیركی و فراست قضات لازم است تا حق را از ناحق تشخیص بدهد.
وی با تاكید بر تقوا و رعایت آن اظهار داشت: انسان اگر تقوا داشته باشد هچیگاه در بن بست نمی ماند.
رئیس دیوان عالی كشور ضمن سفارش به قضات اظهار داشت: تلاش كنید و همیشه به حقوق مردم توجه داشته باشید برخی مواقع رأی طبق قانون قضایی صادر می شود، اما پرونده ای است كه پشت پرده دارد و پشت پرده آن از ظاهر پرونده مهمتر است كه فراست قاضی حق را به حق دار می دهد.
مرتضوی مقدم اظهار داشت: قانون ابزار كار ما است، اما می توان با هنر و ابتكار و تدبیر آنرا برای احقاق حقوق مردم به كار گرفت و قانون به قاضی اختیار داده و می تواند آنرا تفسیر كنند.
وی اظهار داشت: گام دوم انقلاب دوره تلاش، دلسوزی مضاعف و پیشبرد نظام جمهوری اسلامی ایران به اهداف و حركت به سمت بهره گیری از تجربیات ۴۰ سال اول انقلاب است.
رئیس دیوان عالی كشور خطاب به مدیران ادارات اظهار داشت: نوآوری و روحیه خدمتگزاری داشته باشید گاهی مدیر می تواند با ابتكار مشكل را حل و زمین خورده ای را بلند كند و مدیریت ریسك دارد.
مرتضوی مقدم درانتها خطاب به همكاران در بازرسی كل كشور اظهار داشت: مدیرانی كه در جهت احقاق حقوق مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران حركت می كنند را حمایت كنید البته مواظب باشید آن هایی كه كارشكنی می كنند را معرفی نمایید.

به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، رئیس دیوان عالی كشور همین طور در یادداشتی اظهار داشت: روز میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص)همان بزرگواری كه خداوند دلیل رسالتش را رحمت بر عالمین می خواند (و ما ارسلناك الا رحمه للعالمین) بر همگان مبارك باد. خوشا به حال آنان كه با مردم با رحمت برخورد می كنند و خیرشان همواره برقرار است.
وی اضافه كرد: در بازرسی از سیستم قضایی استان خراسان جنوبی قریب به 500 نامه تحویل این حقیر شد كه تصمیم بر آن شد در روز عید بجای هر كار دیگری از ساعت پنج بامداد نامه ها خوانده و پاسخ داده شود. از اینكه همكارانی دارم كه اهل خیر هستند و به درستی خودرا بدهكار مردم می دانند، خوشحال و شاكر می باشم.
منبع:

1398/08/25
01:44:14
5.0 / 5
2213
تگهای خبر: ابزار , بدهكار , بیمه , پرونده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده