رئیس قوه قضائیه:

مقدمه اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، اقناع افكار عمومی بود

مقدمه اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، اقناع افكار عمومی بود به گزارش آی وكیل رئیس قوه قضائیه ضمن انتقاد از شیوه اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، اقناع افكار عمومی و اجماع نخبگانی را مقدمه ضروری اجرای طرح دانست و اظهار داشت: صف مردم از صف اخلالگران در امنیت جدا است.به گزارش آی وكیل به نقل از اداره كل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورایعالی قوه قضاییه با اشاره به حوادث بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در كشور، خاطرنشان كرد: روز گذشته، مقام معظم رهبری به صورت جامع به این مورد اشاره فرمودند و ما هم از عنایات ایشان كمال سپاس را داریم.
رئیس قوه قضاییه افزود: اصل این طرح، مبنای كاملا قانونی دارد و در قانون برنامه ششم توسعه و همینطور سیاستهای كلی نظام مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام بر آن تاكید گردیده است. البته این طرح باید در ۵ سال قبل به صورت متناوب توسط دولت انجام می شد. بر همین مبنا طرحی را دولت پیشنهاد كرد كه بحثهای كارشناسی مختلفی درباره آن مطرح بود و نهایتا تصمیم بر این شد كه اقداماتی طبق پیشنهاد و طرح دولت صورت گیرد.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینكه اصل طرح، قانونی می باشد اما نحوه و شیوه اجرای آن بحث دیگری است، اضافه كرد: از مقدمات ضروری اجرای این طرح، اقناع افكار عمومی و اجماع نخبگانی است و هر چه بیشتر باید ابعاد این طرح تبیین شود. در مورد چنین طرحی طبعا نمایندگان، نخبگان، صاحبنظران و عموم مردم باید در جریان ابعاد گوناگون آن باشند.
رئیس قوه قضاییه ضمن انتقاد از شیوه اجرای طرح، نگرانی مردم را ناشی از عدم اقناع افكار عمومی دانست و اظهار نمود: لزوم داشت افكار عمومی در این زمینه روشن شود. امروز هم لزوم جدی وجود دارد كه رسانه ها، اقتصاددانان، وزرای مربوطه، مسؤلان اجرایی و مسؤلان مطلع، از هر طریق ممكن ابعاد طرح را برای مردم تبیین كنند چونكه یكی از جلوه های مهم شفاف سازی همین است.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینكه مردم عزیز ما از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی هر زمان نسبت به موضوعی قانع شده اند با تصمیمات نظام همراهی و همدلی كرده اند، تصریح كرد: در این قضیه هم تردید نداریم كه در صورت اقناع افكار عمومی، همراهی مردم حاصل می شود.
رئیس قوه قضاییه در ادامه با تاكید بر اینكه صف مردم از صف اشرار و اخلالگران در امنیت جدا است، خاطرنشان كرد: تخریب اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن بانك ها و اماكن مختلف، صدمه رساندن به آرامش روانی مردم و لرزاندن دل زنان و كودكان با هر نیت و هدفی، مجازات سختی را به دنبال خواهد داشت.
آیت الله رئیسی اضافه كرد: كسانی هم كه از بیرون مرزها مبادرت به تحریك افراد می كنند، نه از سستی بنیاد خود اطلاع دارند و نه از استقامت نظام جمهوری اسلامی.
رئیس قوه قضاییه به مسؤلان و قضات دستگاه قضایی هم دستور داد كه همراه با مردم و نیروهای انتظامی و امنیتی تلاش كنند مطلقا به كسب و كار، زندگی و خانه مردم صدمه ای وارد نشود و مردم از تعرض مصون بمانند.
آیت الله رئیسی با اشاره به تاكیدات مقام معظم رهبری بر پیشگیری از افزایش قیمت كالاها و خدمات به بهانه افزایش قیمت بنزین تصریح كرد: قوه قضاییه هم وظیفه نظارتی خویش را در این زمینه دنبال می كند و امیدواریم همه مردم از مواهب این طرح به نحوی كه اعلام شده است، بهره مند شوند.
رئیس قوه قضاییه ابراز امیدواری كرد كه با درایت، صبوری، پشتكار و اقدام و عمل، نگرانی مردم رفع گردد، دشمنان ناامید شوند و به عدالت اجتماعی نزدیكتر شویم.

1398/08/28
08:55:00
5.0 / 5
3625
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری