قانونی كه مردم را به تخلف در ساخت و سازها ترغیب می كند!

قانونی كه مردم را به تخلف در ساخت و سازها ترغیب می كند! آی وكیل: ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان معتقد می باشد كه ماهیت كمیسیون ماده ˮ100ˮ و سازوكارها در این قانون به شكلی است كه مردم را به تخلف در ساخت و ساز ترغیب می كند.


دكتر منوچهر فخری، در این كارگاه آموزشی كمیسیون ماده "۱۰۰" كه با حضور شهرداران استان برگزار شد، اظهار نمود: متاسفانه قانونگذار در این عرصه به صورتی به شهرداری ها اجازه می دهد با ستاندن جریمه از تخلفات، منبع درآمدی را برای خود ایجاد كنند كه این منبع درآمدی از منظر من مشروع نیست.
معاون استاندار سمنان با اشاره به اینكه با اصل كمیسیون ماده "۱۰۰" بعنوان منبع درآمدی برای شهرداری ها مخالف هستم افزود: از نظر بنده درآمد این كمیسیون برای شهرداری ها مشروع نیست.
فخری اضافه كرد: زمانی كه قانونگذار كُد درآمدی به اسم كمیسیون ماده "۱۰۰" برای شهرداری ایجاد می كند، در واقع به شهرداری ها اجازه می دهد با ستاندن جریمه از تخلفات، منبع درآمدی را برای خود ایجاد كنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اشاره كرد: باید ساز و كاری اندیشیده شود تا كُد درآمدی كمیسیون ماده " ۱۰۰" از درآمدهای شهرداری استثنا شود، چونكه ماهیت این كمیسیون مردم را به تخلف در ساخت و ساز ترغیب می كند.
این مقام ارشد استانی معتقد است: با جریمه تخلفات در كمیسیون ماده "۱۰۰" و مشروعیت بخشی به این تخلف صورت گرفته، قسمتی از حقوق سایر شهروندان تضییع می شود.
دكتر فخری از شهرداران خواست در ارتباط با اجرای این قانون دقت نظر كافی داشته باشند تا آراء صادر شده در این كمیسیون، منطبق بر قوانین و دارای قابلیت اجرایی باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اجرا و برگزاری دوره های آموزشی درباب قوانین شهرداری ها و ماده "۱۰۰" را بسیارحائز اهمیت خواند و اشاره كرد: حضور تمامی شهرداران استان در این دوره های آموزشی امری لازم است و درصورت غیبت و عدم حضور مستمر، اساسا در بحث ارزیابی شهرداران این كوتاهی لحاظ خواهد شد.
وی اظهار داشت: عدم اشرافیت بعضی از كارشناسان ما به قوانین و مقررات، یك حلقه مفقوده در بحث مدیریت امور شهری و به خصوص مباحث در رابطه با كمیسیون ماده "۱۰۰" است.
منبع:

1398/09/08
10:33:31
5.0 / 5
3748
تگهای خبر: تخلف , حقوق , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه
وکالتنامه

دادگاه

وکالت قانونی

دادگستری

قضایی

وکالت قانونی