برگزیدگان آزمون مشاوران خانواده در یك قدمی دریافت پروانه

برگزیدگان آزمون مشاوران خانواده در یك قدمی دریافت پروانه به گزارش آی وكیل حدود ۱۰۰۰ نفر از برگزیدگان آزمون مشاوران خانواده ی مركز وكلا، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه كه در حال انجام مصاحبه ی تخصصی این مركز هستند در یك قدمی دریافت پروانه مشاوره خانواده قرار گرفتند.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی مركز وكلا، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه بعد از برگزاری آزمون مشاوران خانواده برای نخستین بار توسط مركز وكلا، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در اواخر خرداد ماه سال جاری، باید مطابق با دستورالعمل قانون حمایت خانواده، این مركز از پذیرفته شدگان این آزمون، مصاحبه علمی تخصصی به عمل می آورد. بنابراین در این راستا مركز وكلا، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، روز پنجشنبه مورخ ۷ آذر با حضور اساتید دانشگاهی، قضات بازنشسته و روانشناسان مجرب فرایند مصاحبه تخصصی خویش را آغازكرد.
فرایند این مصاحبه تا روز چهارشنبه مورخ ۱۳ آذر ادامه خواهد داشت و برگزیدگان آزمون كتبی برای دریافت پروانه مشاوره‌ی خانواده باید آخرین مرحله این آزمون یعنی مصاحبه ی تخصصی را هم با موفقیت پشت سر بگذرانند.
طی ۷ روز برگزاری این فرآیند، مقرر است از حدود ۱۰۰۰ نفر از پذیرفته شدگان، مصاحبه علمی و تخصصی گرفته شود.
در مورد فرایند مصاحبه باید گفت مطابق برنامه ریزی متولیان آن، داوطلبین در چند مرحله مورد مصاحبه تخصصی قرار می گیرند؛ ازجمله مراحل این مصاحبه می توان به مصاحبه علمی داوطلبین به صورت آزمون كتبی و نظریه و هم چنین آزمون عملی به صورت مواجهه با یك پرونده ی واقعی اشاره نمود.
طبق نظر كارشناسان و متخصصان این حوزه، جذب مشاوران متعهد خانواده می تواند به استقامت بنیان خانواده ها كمك به سزایی كند و زندگی آنان را از معرض متلاشی شدن دور نماید. از دیگر كمك های شایان این مشاوران، پیشگیری از طلاق های بی مورد و احساسی و حفظ كیان خانواده و درنتیجه تربیت فرزندان صالح در بستر خانواده است.
در اجرای مواد ۲۳، ۲۴، ۳۲، ۳۳، ۳۵، ۳۹ و ۴۷ آئین نامه اجرایی قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ «دستورالعمل نحوه تشكیل و فعالیت مراكز مشاوره خانواده» به وجود آمد. مطابق با ماده ۹ این دستورالعمل، مركز وكلا، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، موظف است با عنایت به اعلام نیاز واحد مشاوره، برای داوطلبان دریافت مجوز تأسیس و عضویت در مركز مشاوره، آزمون كتبی برگزار نموده و به میزان ۲ برابر ظرفیت از افرادی كه حد نصاب نمره كتبی را كسب نموده باشند، جهت مصاحبه علمی و بررسی سلامت جسمی و روانی دعوت نماید.1398/09/13
23:49:35
5.0 / 5
3184
تگهای خبر: پرونده , تخصص , دانش , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده