رئیس كل دادگستری البرز:

مردم خواستار تحول در دستگاه قضایی هستند

مردم خواستار تحول در دستگاه قضایی هستند به گزارش آی وكیل ایسنا/البرز رئیس كل دادگستری البرز با اشاره به اجرای طرح هر مسجد یك حقوقدان اظهار داشت: این طرح در 40 مسجد از مساجد محوری استان كلید خورد كه 13 مسجد از این 40 مسجد در كرج و مابقی از سایر شهرستان های استان انتخاب شده اند.حسین فاضلی در مراسم افتتاح طرح سراسری «هر مسجد یك حقوقدان» كه شامگاه یكشنبه ۲۴ آذر در مسجد صاحب الزمان(عج) كرج برگزار شد، اظهار نمود: تحول از مهمترین مباحثی است كه دستگاه قضا بعد از تغییرات جدید به دنبال آن است.

به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینكه اجرای برنامه های تحولی باور جدی دستگاه قضا است، افزود: عموم مردم هم خواستار این تحولات هستند و از آن استقبال می كنند.

وی با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری هم بر بحث تحول در دستگاه قضایی تاكید زیادی دارند، اضافه كرد: با رویكرد جدید در دستگاه قضا به دنبال تحولات مثبت در این دستگاه با حفظ اصول و مبانی تعیین شده هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.

وی افزود: در این راستا برنامه هایی از طرف ریاست دستگاه قوه قضا ارائه شد كه این برنامه ها به سند تحول قضایی تبدیل و در نهایت درنهایت در چارچوب طرح تحول قوه قضاییه در تیر ماه به استان های مختلف ابلاغ گردید.

این مسئول اشاره كرد: گزارش ۱۰۰ روزه ای تدوین و به ریاست قوه قضاییه و دستگاه های مرتبط ارائه شد و در نهایت برنامه تحولی استان تدوین شد تا بتوانیم بوسیله این برنامه كیفیت خدمت رسانی به مردم را بالا ببریم.

وی افزود: این برنامه ها برشی استانی از برنامه های تحولی كلان قوه قضاییه است.

رئیس كل دادگستری البرز در ادامه با اشاره به اجرای طرح هر مسجد یك حقوقدان افزود: این طرح در ۴۰ مسجد از مساجد محوری استان كلید خورد كه ۱۳ مسجد از این ۴۰ مسجد در كرج و مابقی از سایر شهرستان های استان انتخاب شده اند.

فاضلی اشاره كرد: در امتداد این طرح خانم ها پیش از نماز ظهر و عصر و آقایان هم پس از نماز مغرب و عشاء می توانند خدمات و مشاوره حقوقی دریافت نمایند.

وی اظهار داشت: اهتمام می شود حداقل هفته ای یك روز میز خدمت برای ارائه مشاوره حقوقی در این ۴۰ مسجد داشته باشیم.

وی افزود: در مصلی های نماز جمعه هم این خدمت به صورت دائمی ارائه می شود و یك همكار قضایی حضور می یابد و به سوالات مردم پاسخ می دهد.

رئیس كل دادگستری البرز با اشاره به هدف اجرای این طرح اظهار داشت: با اجرای این طرح شاهد ارتقای دانش و اطلاعات نمازگزارانی هستیم كه به مساجد بازگشت می كنند.

فاضلی اضافه كرد: با ارائه مشاوره حقوقی از طرف كارشناسان منتخب امیدواریم بازگشت كنندگان با كمترین مشكل حقوقی مواجه شوند و كمترین بازگشت را به دستگاه قضا داشته باشند.

وی اظهار داشت: امیدواریم مردم پیش از انجام اموری كه ممكنست آنان را به تشكیل پرونده قضایی ناچار كند از مشاوره و راهنمایی كارشناسان مستقر در مساجد بهره بگیرند.

وی اظهار داشت: موشكافی پرونده های قضایی ای كه قبلا مختومه شده اند و هدایت طرفین پرونده های قضایی برای صلح و سازش از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
1398/09/25
20:27:30
5.0 / 5
3185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری