دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه:

چند صد نفر در زندان هستند نه هزاران نفر

چند صد نفر در زندان هستند نه هزاران نفر به گزارش آی وكیل دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به دستور رئیس قوه قضاییه برای تعیین تكلیف بازداشتی های ناآرامی های اخیر تا بیست روز آینده اظهار داشت: تعداد بازداشتی ها چند صد نفر است نه هزاران نفر.به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، محمدجواد لاریجانی در حاشیه دیدار خود با سفرای مقیم تهران درباره حوادث آبان ماه اظهار نمود: بعد از اعلام گرانی بنزین دو حادثه اتفاق افتاد؛ حادثه اول اعتراض مردم بود كه ما باید به این اعتراضات دقت كنیم اما حادثه دوم اقدامات سازماندهی شده توسط گروه های ورزیده و هدایت شده بود كه با امكانات وسیع، خودرا به سرعت زیر اعتراضات مردم مخفی كرده و دست به اعمال خشونت، تخریب و كشتار زدند.

وی افزود: من به كمیسر عالی حقوق بشر نامه نوشتم كه شاهد تولد یك گروه داعشی جدید هستیم. داعش قبلی از اسلام می گفت اما این ها صحبت های دیگری دارند. البته نیروهای امنیتی ما شاید پیش بینی چنین اتفاقاتی را نداشتند اما آنها قدرت خودرا نشان دادند و آرامش هم به كشور بازگشت.

لاریجانی با اشاره به اینكه كمیسر عالی حقوق بشر اعلام نموده است حوادث آبان ماه تعداد معترضان كمتر از 120 هزار نفر بوده است، اشاره كرد: اتاق فكر آشوب گران بیرون از مرزها بود. آنها به نحو وسیع از امكانات فضای مجازی استفاده كردند و بنا بر این هم از قطع اینترنت ناراحت شدند. در واقع اینترنت در اختیار اهداف تروریستی قرار داشت و كسانی كه طرفدار اینترنت هستند باید این بُعد اینترنت یعنی سوءاستفاده تروریست از آنرا در نظر بگیرند. قطع اینترنت به سبب مسائل امنیتی بود كه بعد هم مجدد وصل شد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه اشاره كرد: یك تحرك سیاسی مقابل ایران شكل گرفت كه جمهوری اسلامی ایران افراد زیادی را كشته است در صورتیكه 85 درصد كشته ها مربوط به نیروهای امنیتی یا افرادی بوده است كه در حال دفاع از منازل خود در مقابل تهاجم آشوب گران بوده اند و 15 درصد كشته ها مربوط به نیروهای تروریستی است. جمهوری اسلامی ایران برخورد قاطعی با تروریست ها خواهد داشت اما دستگاه قضا همانطور كه رهبری گفتند با افرادی كه در اعتراضات شركت داشتند با نهایت تسامح برخورد می كند. رئیس قوه قضاییه دستور داده است تا 20 روز آینده تكلیف كسانی كه در زندان هستند مشخص شود. هم اكنون تعداد زندانیان در حد چند صد نفر است نه هزاران نفر.

لاریجانی افزود: ما در ستاد حقوق بشر قوه قضاییه دنبال آن هستیم كه افراد بازداشت شده ای كه شكایتی مقابل آنها وجود ندارد زودتر آزاد شده و حقوق شان رعایت شود. البته بر طبق قوانین ما تروریست ها هم حقوقی دارند. ما طرفدار تسامح با ترویست ها نیستیم اما حقوق آنها را هم رعایت می نماییم. در آینده نه چندان دور نیز تشكیلات قضایی اطلاعات دقیقی را دراین زمینه ارائه می كند.

وی با اشاره به اینكه نیروهای امنیتی كشورمان قدرت خودرا به خوبی نشان دادند، اظهار داشت: آمریكا فكر می كرد ناآرامی ها تا انتخابات طول می كشد اما دراین زمینه شكست خورد. ان شاءالله ما انتخابات خوبی خواهیم داشت و نمایندگان تازه نفس به مجلس می آیند و جمهوری اسلامی ایران با قدم های محكم تری راه خودرا به پیش می برد.

منبع:

1398/09/26
14:26:49
5.0 / 5
3148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل قانونی

حقوقدان

قیمت روز وکیل

دفاع

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل قانونی