محمد جواد لاریجانی:

پاسخگویی باید در ستاد حقوق بشر ادامه پیدا كند

پاسخگویی باید در ستاد حقوق بشر ادامه پیدا كند به گزارش آی وكیل دبیر پیشین ستاد حقوق بشر قوه قضاییه اظهار داشت: باید پاسخگویی در ستاد حقوق بشر ادامه پیدا كند و ما باید پاسخ هر كسی را كه در صحنه بین المللی حرفی را علیهمان می زند بدهیم.به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، محمدجواد لاریجانی در آیین تكریم و معارفه معاون امور بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به اینكه این تحولی كه در ستاد حقوق بشر در آستانه شروع است تحول مبارك و اندیشیده شده ای است، اظهار داشت: من سه سال است كه راجع به این تحول صحبت می كنم.

وی با اشاره به اینكه من پس از انقلاب اسلامی چهار موسسه تاسیس كردم، اضافه كرد: یكی از این موسسات ستاد حقوق بشر است. با برادر عزیزمان دكتر باقری جلسات زیادی داشتم و از اینكه ایشان به این ستاد می آید بسیار خوشحالم.

لاریجانی با اشاره به اینكه توجه قوه قضاییه به امور حقوق بشری و مسائل بین المللی از یادگاری های دكتر یزدی است اظهار داشت: در زمان دكتر یزدی در ابتدا شورایی تشكیل شد و ما هر پنجشنبه خدمت ایشان جلسه داشتیم و تصمیماتی دراین زمینه می گرفتیم، در نهایت سفر ایشان به تانزانیا نخستین حركت بین المللی قوه قضاییه بود.

وی با اشاره به اینكه ایده تشكیل ستاد حقوق بشر در اواخر دوره آقای یزدی شكل گرفت اظهار داشت: پس از دوره آقای یزدی مرحوم شاهرودی ستاد حقوق بشر شكل قانونی دادند و در نهایت ستاد تشكیل شد و آغاز به كار كرد. همین طور معاونت بین المللی قوه قضاییه در دوره دوم ریاست آقای شاهرودی بر قوه قضاییه تبدیل به اداره بین المللی شد و ستاد حقوق بشر نیز به یك نهاد فراقوه ای ارتقا پیدا كرد و رئیس آن رئیس قوه قضاییه شد و ستاد بعنوان ستاد شكل گرفت.

لاریجانی اضافه كرد: ستاد حقوق بشر نهاد بسیار مهمی است. در دوره آقای آملی لاریجانی ستاد گسترش ساختاری پیدا كرد و ایشان تاكید بر تحول محتوایی ستاد نیز داشتند كه در مباحث بین المللی بحث های فقهی و فلسفی را پیگیری نماییم. پس پیگیری این بحث ها یادگار دكتر آملی لاریجانی است و از كارهای مهمی است كه حضرت امام بر آن بسیار تاكید دارند كه از هر فرصتی برای معرفی نظام و انقلاب اسلامی استفاده نمائیم.

دبیر پیشین ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به اینكه باید پاسخگویی در ستاد حقوق بشر ادامه پیدا كند، اظهار داشت: ما باید پاسخ هر كسی كه در صحنه بین المللی حرفی را علیهمان می زند بدهیم. البته پاسخگویی زحمت زیادی دارد و ما كمیته ویژه ای برای آن داریم و باید برای پاسخگویی جنبه بین المللی نیز اضافه نماییم. ما نباید هیچ زمینه ای را برای دفاع از اسلام از دست بدهیم.

وی درانتها ضمن تشكر از رئیس قوه قضایی اظهار داشت: من در پشتیبانی از آقای رئیسی تعهد شرعی و اخلاقی دارم. تعهد شرعی به این علت كه ایشان منصوب ولی فقیه هستند و تعهد اخلاقی هم به این علت كه من بیشتر از ۳۵ سال است كه با ایشان رفیق هستم.

منبع:

1398/10/11
23:46:25
5.0 / 5
3010
تگهای خبر: حقوق , قانون , قوه قضاییه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده