رئیس قوه قضاییه از ندامتگاه كرج بازدید كرد

رئیس قوه قضاییه از ندامتگاه كرج بازدید كرد آی وكیل: آیت الله رئیسی بامداد امروز در ابتدای سفر به استان البرز با حضور در ندامتگاه كرج ضمن بازدید از این مركز با زندانیان ملاقات و گفتگو كرد.


به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، آیت الله رئیسی بامداد امروز در ابتدای سفر به استان البرز با حضور در ندامتگاه كرج ضمن بازدید از این مركز با زندانیان ملاقات و گفتگو كرد.
در این بازدید نماینده ولی فقیه در استان البرز، رئیس سازمان زندان ها، رئیس كل دادگستری استان و دادستان مركز استان رئیس قوه قضائیه را همراهی كردند. با ورود آیت الله رئیسی به ندامتگاه مركزی كرج، وی و همراهان با حضور در اندرزگاه های این ندامتگاه به گفت و گو با زندانیان پرداخته و در جریان مسائل در رابطه با آنها قرار گرفتند. یكی از مهم ترین نكاتی كه در این بازدید توجه رئیس دستگاه قضا را به خود جلب كرد، اعتراض محكومین سال های قبل به در نظر گرفتن احكام اشد برای جرم های ارتكابی بود. با بیان این ادعا از طرف محكومین حاضر در اندرزگاه ها، آیت الله رئیسی به مسئولین زندان دستور داد پرونده محكومین مدعی به محل آورده شود تا در حضور رئیس قوه قضاییه، سخنگوی دستگاه قضا و دبیر ستاد حقوق بشر بررسی شود. در این بخش آیت الله رییسی در چند مورد تذكراتی به مسئولان زی ربط داد. در ادامه این روند و با مطالعه پرونده محكومین، آیت الله رئیسی در مورد برخی موارد دستور مساعد در مورد محكومین صادر كرد.آیت الله رئیسی در ادامه بازدید از پیش اعلام نشده خود از ندامتگاه مركزی كرج با برخی از محكومین مواجه گردید كه آنها نیز از بلاتكلیف بودن خود گلایه مند بودند. رئیسی با بررسی پرونده محكومین یاد شده به مواردی برخورد كه در رویه جدید قوه قضاییه در دوره تحول می توان مطابق با بخشنامه و دستورالعمل های جدید تمهیداتی را برای بعضی از آنها در نظر گرفت. در ادامه بازدید رئیس قوه قضاییه از ندامتگاه مركزی كرج برخی از محكومان با اشاره به اینكه مدت بسیار كمی از دوران محكومیت آنها باقی مانده است، درخواست تخفیف و عفو داشتند كه آیت الله رییسی دستور داد با بررسی كارشناسی صورت گرفته و در نظر گرفتن شرایط قانونی و به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب (س) زمینه اعطای مرخصی به برخی از زندانیان با شرایط خاص كه مدت بسیار كمی از دوران محكومیتشان باقی مانده، به سرعت برقرار شود. گفتنی است، ضرورت بازدید و سركشی مستمر قضات از زندان ها، یكی از مهم ترین مواردی است كه در سخنرانی های مختلف رئیس دستگاه قضا مورد تاكید وی بوده است. در این دیدار چهره به چهره با زندانیان یكی از مواردی كه از طرف رئیس دستگاه قضا از محكومان پرسش شد، سوژه حضور قضات در ندامتگاه مركزی كرج بود كه گلایه برخی از زندانیان از برخی قضات را به دنبال داشت، مواردی به دستور آیت الله رییسی یادداشت شد تا در همین سفر بررسی شود.


منبع:

1398/10/13
19:51:11
5.0 / 5
2909
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری