رییس سازمان زندان ها:

تامین امنیت پیش زمینه اجرای عدالت است

تامین امنیت پیش زمینه اجرای عدالت است آی وكیل: رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی كشور  در جلسه شورای اداری شهرستان ابركوه، بر نقش نهادهای مختلف در تامین امنیت و عدالت تاكید نمود.به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، اصغر جهانگیر در این زمینه اظهار نمود: تامین امنیت پیش زمینه اجرای عدالت و تحقق كامل حقوق شهروندی افراد برمبنای كرامت انسانی در جامعه است.

وی اضافه كرد: امنیت امروز جامعه مرهون رهبری های داهیانه بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و بعد از ایشان مقام معظم رهبری است و همه باید از این فرصت برای اجرای كامل عدالت استفاده نمائیم تا این نظام اسلامی را بعنوان الگوی كامل حكومتی در جهان معرفی نماییم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه اظهار داشت: در دوره مدیریت آیت الله رئیسی در قوه قضائیه خوشبختانه شاهد كاهش پرونده ها و تسریع در رسیدگی به آنها و همین طور روند كاهش جمعیت كیفری هستیم و انتظاری كه از مجموعه های مختلف قوه قضائیه در سراسر كشور وجود دارد توجه به دستورالعمل های و بخشنامه های ایشان دراین زمینه است.

جهانگیر در ادامه با بیان برخی آمارهای قضایی در شهرستان ابركوه اظهار داشت: در شهرستان ابركوه میزان متهمین نسبت به میانگین كشوری پایین تر است و این نشان دهنده تلاش خوب مجموعه قضایی در رسیدگی سریع به پرونده ها است.

وی اظهار داشت: جرائم مربوط به مواد مخدر، سرقت و جرائم مقابل اشخاص به ترتیب بیشترین پرونده های قضایی را در این شهرستان تشكیل داده اند.

رئیس سازمان زندان ها درانتها بر لزوم بررسی و ریشه یابی و اقدامات لازم برای پیش گیری از وقوع جرم و كاهش تعداد زندانیان اصرار كرد.

در ابتدای این جلسه امام جمعه شهرستان ابركوه، فرماندار، رئیس دادگستری، دادستان، رئیس اداره ثبت و رئیس پزشكی قانونی گزارشی از وضعیت قضایی، اجرایی و مدیریتی شهرستان و مشكلات موجود را با نماینده رئیس قوه قضائیه مطرح نمودند.

منبع:

1398/11/03
20:25:07
5.0 / 5
3510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها