رئیس قوه قضاییه:

دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب است

دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب است آی وكیل: رئیس قوه قضاییه بر لزوم تبیین اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی در روزهای الله دهه فجر تاكید نمود.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، به نقل از اداره كل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار تعدادی از فعالان تبلیغی و فرهنگی كشور، از كوشش های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و در راس آن آیت الله جنتی قدردانی كرد و اظهار داشت: دهه فجر، یادآور اختتام ستمگری طواغیت، آغاز حاكمیت دین در زندگی مردم و شكل گیری مدنیتی به نام دین و نظامی تحت زعامت ولی فقیه بعنوان نایب امام زمان (عج) است.
رئیس قوه قضاییه افزود: جمهوریت و اسلامیت در كنار هم یعنی خواست مردم مبتنی بر آنچه خدا می پسندد، تعیین كننده و سرنوشت ساز است و امروز این جمهوریت، خودرا در عرصه های گوناگون نشان می دهد؛ چنانكه همه دنیا شاهد بود در حماسه تشییع میلیونی پیكر سردار مقاومت، مردم ما با حضور خود، رای و نظرشان را در عمل ابلاغ و اعلام نمودند و به ایستادگی و پافشاری بر آرمان های فجر انقلاب رای دادند.
رئیسی، تبیین اهداف انقلاب در این ایام را بسیار ضروری دانست و افزود: نسل فعلی و آینده كشور باید بدانند كه چه رسالت سنگین و سترگی بر عهده دارند و اهداف بلند انقلاب یعنی حاكمیت توحید و اجرای عدالت را باید بشناسند و آنرا پاس بدارند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به مجاهدت های امام راحل برای حاكمیت دین و نفی طواغیت، اجرای عدالت و مبارزه با فساد را در ذات جمهوری اسلامی دانست و اظهار نمود: هاضمه این نظام و انقلاب، فسادپذیر نیست و تبیین اهداف انقلاب، این واقعیت را به خوبی برای همگان روشن می سازد.
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، مكتب سیاسی امام را متفاوت از سایر مكاتب سیاسی جهان دانست و اشاره كرد: انسان امروز از سیاست منهای معنویت در رنج و عذاب است. دستاورد این اندیشه چیزی جز سلاح های كشنده، ظلم و ستم مقابل ملت های مظلوم در نقاط مختلف جهان و نقض آشكار حقوق انسانها نبوده است اما مكتب سیاسی امام، مكتب عدالت اجتماعی، توجه به دیگران در پرتو خدا خواهی است كه سبب می شود همه مستضعفان، محرومان و ستمدیدگان عالم به سمت آن جذب شوند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به سخنان گهربار مقام معظم رهبری كه شهید حاج قاسم سلیمانی را از برجسته ترین دانش آموختگان مكتب سیاسی امام راحل دانست و اشاره كرد: آنچه شخصیتی همچون حاج قاسم سلیمانی را شكوفا ساخت و الگو قرار داد، دست توانای معلم فرزانه او یعنی مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) بود كه توانست مجموعه ای از عرفان، ایستادگی، اخلاص، دشمن شناسی، دشمن ستیزی و... به نام سردار قاسم سلیمانی را به این عالم عرضه نماید.
آیت الله رئیسی با اشاره به مجاهدت های الهام بخش شهید سلیمانی در جریان مبارزه با جریان استكبار در منطقه، ایام الله دهه فجر را فرصتی برای تبیین این مجاهدت ها و دستاوردها دانست و اضافه كرد: امروز فضای شبهه افكنی گسترده ای دل و جان جوانان را تهدید می كند و دشمن مدام در صدد ارائه یك قرائت بد از انقلاب اسلامی است؛ چنانكه همه دیدیم این بزرگترین ناقضان حقوق انسان در جای جای جهان، چگونه تلاش داشتند با ژست دلسوزی برای جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوكراینی كه حقیقتا دل همه مردم ایران را به درد آورد، دو قله تشییع میلیونی پیكر حاج قاسم و تحقیر هیمنه نظامی آمریكا با حمله به پایگاه عین الاسد را تحت الشعاع قرار دهند.
رئیس قوه قضاییه با تاكید بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ انقلابی گری با استفاده از همه ظرفیت ها در روزهای الله دهه فجر، اظهار نمود: دشمن نمی خواهد نسبت به اهداف و آرمان های انقلاب، كار تبیینی صورت گیرد و تلاش دارد بزرگداشت این حادثه عظیم، در حد یك مراسم و تشریفات شكلی و صوری باقی بماند اما همه باید تلاش نماییم در این ایام اعلام نماییم كه امروز پنجاه و هفتی بودن یك ارزش و افتخار است و مكتب فجر، دست پروردگانی همچون قاسم سلیمانی دارد كه منطقه را از شر استكبار نجات می دهد.
رئیسی با اشاره به اینكه هر جا تفكر انقلابی باشد، كارها پیش می رود و هر جا مشكل داشته ایم روحیه لیبرال مسلكی حاكم بوده است، اشاره كرد: تفكر انقلابی به معنای بی برنامگی و دوری از عقلانیت نیست. برنامه ریزی، مسئولیت پذیری، عقلانیت و آینده نگری از مهم ترین مولفه های اندیشه انقلابی است، چنانكه به اذعان دوست و دشمن، شخصیتی مانند حاج قاسم سلیمانی فراتر از یك فرمانده نظامی، یك استراتژیست و دیپلمات بسیار قوی بود.
رئیس قوه قضاییه، بهره گیری از همه ظرفیت ها برای تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه ظرفیت های فضای مجازی در روزهای الله دهه فجر را ضروری دانست و درانتها تصریح كرد: روزی كه آیت الله بهشتی به شهادت رسید، بر همه ما خیلی مشكل گذشت اما هیچ خونی مثل خون بهشتی نمی توانست به جریان نفاق و بنی صدر خاتمه دهد. تردید نكنید كه خون حاج قاسم نیز اساسا آغازی بر اختتام حضور مستكبرین در منطقه خواهد بود.
منبع:

1398/11/06
13:31:21
5.0 / 5
2904
تگهای خبر: تبلیغات , حقوق , دانش , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری