رئیس كل دادگستری استان تهران اعلام كرد

تعیین 33 شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در استان تهران

تعیین 33 شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در استان تهران به گزارش آی وكیل رئیس كل دادگستری استان تهران اظهار داشت: انتخابات موجب رشد، رونق و تعالی مردم سالاری دینی شده است كه مردم در آن نقش به سزایی دارند.به گزارش آی وكیل به نقل از روابط عمومی دادگستری استان تهران، محمد جواد حشمتی مهذب در نخستین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با جرائم انتخاباتی استان تهران اظهار نمود: برای برگزاری انتخابات پرشور و حفظ سلامت انتخابات و صیانت از آراء مردم پیش گیری از تخلفات را در دستور كار قرار داده ایم.
وی اضافه كرد: مقررات و قوانین خوب و شفافی را برای انتخابات داریم و پایبندی تمامی نامزدهایی كه تایید صلاحیت می شوند به این قوانین مورد انتظار است.
رئیس شورای قضایی استان تهران تلاش و همگرایی تمامی مسئولین اجرایی، نظارتی و قضایی را در جهت برگزاری انتخابات با شكوه دانست.
حشمتی مهذب اظهار داشت: در سطح دادسراها و دادگاه های استان تهران ۳۳ شعبه ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی تعیین شده اند كه در صورت تشكیل پرونده های مرتبط به این جرائم رسیدگی خواهند كرد.
رئیس كل دادگستری استان تهران حساسیت و وسعت برگزاری انتخابات در استان تهران را دلیل فعال سازی ستاد پیش گیری از جرائم انتخاباتی در سطح استان با وجود فعالیت ستاد كشوری در پایتخت عنوان نمود و اظهار داشت: فضای مجازی و رصد آن اهمیت فوق العاده ای در پیش گیری از جرائم انتخاباتی دارد.
وی اشاره كرد: بررسی و رصد كارهای انتخاباتی با استفاده از تجارب قبلی برای پیش گیری از وقوع جرائم و مقابله با آنها در این ستاد مورد توجه قرار گرفته است.
حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی، انتظامی استاندار و رئیس كمیته امنیتی ستاد انتخابات استان تهران نیز اظهار داشت: تبلیغات زود هنگام انتخاباتی در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی عملاً اتفاق افتاده و باید روش مواجهه قانونی خصوصاً با رسانه های پرمخاطب برای دست اندركاران تبیین شود.
گودرزی اضافه كرد: همان گونه كه مقام معظم رهبری نیز بارها در فرمایشات خود بر ضرورت مشاركت حداكثری در صحنه انتخابات تاكید داشته اند، همه باید در این راستا، كمر همت بسته و شرایط لازم را برای این مهم فراهم نماییم.
سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در این جلسه از بررسی سوابق اسنادی نامزدهای انتخاباتی در مدت مقرر گزارشی ارائه كرد و اظهار داشت: با هوشیاری كامل در جهت حفظ امنیت در راه برگزاری انتخابات تلاش می نماییم.
عیسی فرهادی فرماندار تهران اظهار داشت: با تمامی نامزدهای تایید صلاحیت شده برای سرعت بخشی در امر اطلاع رسانی و انجام وظایف اجرایی انتخابات به صورت آنی ارتباط داریم.
فرهادی تبلیغات قبل از موعد را بیشترین تخلفات انتخاباتی نامزدها عنوان نمود و اظهار داشت: آموزش و اطلاع رسانی در زمینه تخلفات و جرائم انتخاباتی به نامزدها بوسیله صدا و سیما و رسانه ها نقش موثری در پیش گیری از این تخلفات دارد.منبع:

1398/11/11
12:23:38
5.0 / 5
3674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده