رئیس قوه قضائیه:

اجازه نخواهیم داد كسی در كشور قانون شكنی كند

اجازه نخواهیم داد كسی در كشور قانون شكنی كند به گزارش آی وكیل رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: كشور ما به گستردگی كشورمان مورد تهدید قرار گرفته ایم اما نظام جمهوری اسلامی ایران توانست حق خواهی و عدالت خواهی را در منطقه ترویج دهد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی پس از ظهر امروز در شورای اداری استان بوشهر اظهار نمود: باید ایران قوی شود، در اقتصاد، كشاورزی و... ؛ باید از كارآفرینان و سرمایه گذاران پرسید كه مشكلات آنها چیست؟ می گویند تسهیلات را تسهیل كنید.
وی ادامه داد: بعضی ها می گویند هفت خان اما در راه تولیدكننده هفتاد خان است كه باید اعطای مجوزها برای كار تولید تسهیل شود. جایزه دادن خوب است اما جایزه واقعی این است كه كارش تسهیل شود.
رئیس قوه قضائیه اشاره كرد: فرمایش مقام معظم رهبری درباره رونق تولید توانسته حال و هوای رفع موانع و رونق گرفتن تولید را ایجاد كند. برخی مسائل هست كه باید راهبردهای قانونی آن ارائه شود.
رئیسی اظهار نمود: آیا در دنیا كشوری كه محصولات پیشرفته مصرف كند به آن پیشرفته می گویند؟ خیر. پیشرفته شدن كشور به بالا رفتن توان تولید در كشور است نه مصرف! توانمند شدن در عرصه تولید و بومی شدن دانش و انتقال تكنولوژی می تواند به كشور كمك نماید.
رئیس قوه قضائیه بیان كرد: برخی تصورشان بر این است كه آنان باید دانش را به ما بدهند در صورتیكه نمونه عینی آن دانش هسته ای است كه تمام تلاششان را كردند تا این دانش بومی نشود و یا در حوزه نانو و كشاورزی یا در صنایع دفاعی، هیچ چیزی را آنها به ما ندادند.
وی اشاره كرد: پیام انتقام سخت و حمله موشكی ایران به عین الاسد، اقتدار بود كه ما می توانیم و دنیا و منطقه نیز پیام را گرفت و دنیا پیام توانمندی ایران را دریافت كرد.
رئیسی اشاره كرد: درباب باغ ویلاها راهكارهای قانونی استفاده و بهره برداری از زمین ها توسط مسئولان گفته شود تا افراد گرفتار تخلف نشوند. در حوزه تغییر كاربری به كمیسیون ببرید و مصوبه رسمی؛ اگر دستگاه های اداری چارچوب های اداری را بگویند مردم عموما به دنبال قانون شكنی و تخلف نیستند پس چارچوب های اداری را روشن كنید.
رئیس قوه قضائیه اشاره كرد: به ساخت و ساز غیرمجاز نمی توان مجوز داد، اما مردم ما قانونمدار هستند و ما نیز اجازه نخواهیم داد كسی در كشور قانون شكنی كند.
وی تصریح كرد: مسئله كالای ملوانی یا ته لنجی باید روشن شود و هیچ چیز در ابهام نباشد. درباب مسائل مختلف باید برای مردم تشریح شود، امروز در بازدید سرزده از ساحل دیدم كه برداشت بی رویه و غیرقانونی از دریا حیات ساحل را به خطر می اندازد و صیادان نگران این مساله هستند.
رئیسی اظهار نمود: یك نكته درباره پیشرفت وجود دارد و آن عدالت است. آیا كشورهای پیشرفته در حوزه اخلاق نیز پیشرفت كرده اند؟ طرح معامله قرن كه ظلم به مردم فلسطین و منطقه است و به زباله دان تاریخ خواهد پیوست.
رئیس قوه قضائیه اظهار نمود: ما كشور پیشرفته ای می خواهیم كه در پرتو عدالت باشد. ظرفیت ها در خدمت مدیران است تا با اجرای عادلانه قوانین، توسعه را در پرتو عدالت قرار دهند كه چنین جامعه ای مورد انتظار ما است.
وی افزود: مشكلات در حوزه های اقتصاد و معیشت و... وجود دارد، اما مشكل حل نشدنی وجود ندارد. كجا حل می شود؟ نسخه داخلی آن انقلاب اسلامی است. غرب نسخه شفابخش به ما نخواهد داد، ما هر جا نسخه ملی خودرا عمل كردیم پیشرفت كردیم و هر جا منتظر آنها بودیم كشور را معطل نگه داشتیم.
رئیسی بیان كرد: بحمدلله امروز در كشور اقتدار داریم كه باید آنرا حفظ كنبم. آینده را برای جمهوری اسلامی ایران بسیار روشن می بینیم. شهدای عزیز به ما آموخته اند كه با رشادت و شجاعت و تلاش و اخلاص می توان كشور را پیشرفته كرد و حتما این از مدیران برمی آید.
منبع:

1398/11/18
20:23:47
5.0 / 5
3101
تگهای خبر: تخلف , جامعه , دانش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری