رایگانی خبر داد

كشف ۳ و نیم میلیون ماسك طی ۳۶ ساعت گذشته در تهران

كشف ۳ و نیم میلیون ماسك طی ۳۶ ساعت گذشته در تهران آی وكیل: سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی از كشف 3.5 میلیون ماسك طی 36 ساعت گذشته در تهران آگاهی داد.به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، سیدیاسر رایگانی در نشست خبری امروز خود از آغاز طرح نظارت نوروز این سازمان بمنظور همكاری با سایر سازمان ها آگاهی داد و اظهار داشت: این طرح با هدف پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر جامعه در مقابل متخلفان، سالم سازی فضای كسب و كار، نظارت بر سیستم توزیع كالا و خدمات، پشتیبانی از فضای كسب و كار در مقابل التهاب، پیش گیری از تخلفات حوزه كسب و كار خصوصاً نمایشگاه های بهاره و حضور موثر و استفاده از تمام ظرفیت های سازمان در برخورد با گرانفروشی و سایر تخلفات احتمالی برگزار می گردد.

وی با اشاره به اینكه طرح مذكور با محوریت اقدامات پیشگیرانه و شبه قضایی برگزار می شود، گفت: اولین مرحله این طرح از ۱۰ تا ۲۹ اسفندماه سال جاری است و مرحله دوم طرح از یكم تا ۱۵ فروردین خواهد بود و در این مدت یك هزار و ۳۰۰ نفر از همكاران حاضر در كشیك در خدمت مردم شریف ایران هستند و مردم می توانند شكایت ها را بوسیله سامانه تلفنی ۱۳۵ یا تارنمای t۱۳۵.ir ثبت كنند.

كشف ۳.۵ میلیون ماسك در ۳۶ ساعت گذشته

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی از كشف ۳.۵ میلیون ماسك در ۳۶ ساعت گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر این، ۵ میلیون ماسك هم پلیس كشف كرده كه پرونده آن هنوز به تعزیرات ارجاع نشده است.

سید یاسر رایگانی اضافه كرد: از ۳.۵ میلیون ماسك كشف شده در گشت های مشترك تعزیرات حكومتی دو میلیون ماسك در اختیار هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت قرار گرفت تا توزیع كنند و یك میلیون ماسك از این تعداد نیز در اختیار دانشگاه های علوم پزشكی ایران، تهران و شهید بهشتی قرار گرفته است و ۵۰۰ هزار ماسك نیز پریشب كشف شد كه در اختیار دانشگاه علوم پزشكی ایران قرار گرفت.

وی اظهار داشت: از ۳.۵ میلیون ماسك كشف شده سه میلیون ماسك با همكاری سازمان اطلاعات سپاه تهران كشف شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اضافه كرد: امروز همین طور ۲۵۰ كارتن بزرگ دستكش یك بار مصرف در انباری در كرمانشاه كشف شد كه در اختیار دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه برای توزیع قرار گرفت.

رایگانی اظهار داشت: تفاوت این دوره از احتكارها با احتكارهای قبلی برنج، گوشت و شكر در این است كه قبلاً احتكارها فقط در كلان شهرها بود، اما این روزها شاهد احتكار و امتناع از عرضه ماسك، محصولات بهداشتی و مواد ضدعفونی كننده در شهرهای كوچك و بزرگ هستیم.

وی اضافه كرد: مقرر شد علاوه بر اشد مجازات كه برای این محتكران در شعب تعزیرات تعیین می شود و همزمان با رسیدگی پرونده ها در تعزیرات به دادستان های سراسر كشور نیز پرونده ها ارسال شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه چرا ما در هر مقطعی شاهد احتكار یك سری كالاها و اقلام مورد نیاز مردم هستیم و انتظار مردم از تعزیرات محقق نمی شود؟ اظهار داشت: در دو سال قبل بارها گفته ایم كه اختیارات ما جوابگوی توقعات و وضعیت موجود نیست و بارها خواهان اصلاح قوانین در مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی سران سه قوه بوده ایم، اما تابحال به سرانجام نرسیده است.

رایگانی اضافه كرد: ۵۰ درصد اختیاراتی را كه باید داشته باشیم، هم نداریم و اختیارات رئیس شعبه تعزیرات از رئیس اتحادیه كمتر است و ما اختیار پلمب را هم نداریم و باید با اجازه دادستانی وارد شویم.

وی اظهار داشت: ما این روزها همه گشت هایمان را درباره عرضه ماسك و مواد شوینده و ضدعفونی كننده متمركز كرده ایم، اما اختیارات تام نداریم و خواسته ما اصلاح قانون تعزیرات است.

رایگانی در مورد تبلیغ «یك شربت برای پیش گیری از كرونا» توسط یكی سلبریتی اظهار داشت: متاسفانه مردم به این افراد اعتماد می كنند. از هموطنان خواهش می كنم به این تبلیغات توجه نكنند. حتما دوستان ما در دادگستری سراسر كشور این اقدامات را زیر نظر دارند و دادستانی تهران با كسانی كه بخواهند از این وضعیت جامعه سوء استفاده می نمایند برخورد می كنند.

وی اضافه كرد: این موضوعات رصد می شود و حتما برخورد می شود. سفارش میكنیم مردم نخرند و این مساله ۱۰۰ درصد كذب است طبق اعلام وزارت بهداشت طبق اگر هم خرید كردند اهتمام ما در سازمان تعزیرات حكومتی آماده است تا با سوء استفاده هایی كه در این فضا می شود خارج از نوبت و ویژه رسیدگی كند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی در ادامه از تشكیل ۵۴۰ هزار و ۷۷۶ پرونده و جریمه ۵۷ هزار میلیارد ریالی آگاهی داد.

رایگانی اظهار داشت: در ۱۱ ماه نخست سال جاری ۵۴۰ هزار و ۷۷۶ پرونده شامل ۴۲۰ هزار و ۶۵۵ پرونده كالا و خدمات، ۷۷ هزار و ۸۰۲ پرونده بهداشت و ۴۲ هزار و ۳۱۹ پرونده قاچاق تشكیل شده است و متخلفان ۵۷ هزار میلیارد ریال محكوم شدند.

وی اضافه كرد: در بخش اجرای احكام نیز با همت همكاران ۳۷۱ هزار و ۸۲۹ پرونده مختومه شده و از مجموع ۲۷ هزار میلیارد ریال جزای وارده به اجرای احكام، ۷ هزار میلیارد جریمه و مبلغ یك میلیارد ریال اعاده حق شاكی وصول شده است.

رایگانی در مورد پرونده های لبنی، اظهار داشت: یك هزار و ۳۸۴ پرونده در ۱۱ ماهه سال جاری برای گرانفروشی تشكیل شده است و متخلفان در یك هزار و ۲۲۵ پرونده ۵۳ میلیارد ریال محكوم شدند و سایر پرونده ها نیز حكم برائت گرفته یا به مراجع ذیصلاح برای رسیدگی ارسال شده است.

سخنگوی تعزیرات گفت: گرانفروشی شكر نیز یكی از مهم ترین موضوع های پرونده ها در ۱۱ ماهه نخست سال جاری بود كه ۲۹۱۱ پرونده امسال را تابحال به خود مختص كرده است و متخلفان بیشتر از ۷۰ میلیارد ریال جریمه شدند.

وی اظهار داشت: ۹ هزار و ۵۹ پرونده با این عنوان تخلف برای خودرو تشكیل شده كه تنها تخلف ۱۷۱ پرونده محرز شده است و متخلفان این پرونده ها ۷۴۸ میلیارد ریال جریمه شدند و ۲ هزار و ۷۹۰ پرونده قرار صادر شده، ۸۰۲ پرونده نیز به محاكم ذیصلاح ارسال شده و یك هزار و ۱۴۲ پرونده با ارائه مدارك حكم برائت دریافت نمودند.

رشد چشم گیر عملكرد تعزیرات در رسیدگی به قاچاق كالا و ارز

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی از رشد چشم گیر عملكرد تعزیرات در رسیدگی به قاچاق كالا و ارز آگاهی داد.

سیدیاسر رایگانی در نشست خبری با اشاره به رشد ۲۰ درصدی پرونده های وارده در این عرصه، اظهار داشت: پرونده های وارده در ۱۱ ماه ابتدای سال، ۷۷ هزار و ۸۰۲ پرونده بوده كه باتوجه به ۶۴ هزار و ۸۳۱ پرونده وارده در ۱۱ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۷ شاهد رشد ۲۰ درصدی هستیم.

وی در مورد افزایش ۶۷ درصدی جرایم وصولی هم در این بخش، اشاره كرد: میزان وصولی در ۱۱ ماهه ابتدای سال جاری ۴ هزار و ۹۸۴ میلیارد ریال بوده كه نسبت به مبلغ ۲ هزار و ۹۸۳ میلیارد ریال میزان وصولی در ۱۱ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۷، شاهد افزایش ۶۷ درصدی وصولی های ریالی بودیم.

سخنگوی تعزیرات همین طور از عملكرد ۹۹ درصدی اجرای احكام در اجرای حكم پرونده های قاچاق رسیدگی شده و عملكرد ۹۹ درصدی شعب ویژه در رسیدگی به پرونده های وارده آگاهی داد.

مهم ترین پرونده های استانی

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی مهم ترین پرونده های استانی را اعلام نمود.

سیدیاسر رایگانی اظهار داشت: در آذربایجان غربی یك شركت حمل و نقل بین المللی برای خروج ۷ هزار و ۳۰۸ كیلوگرم منگز به پرداخت ۱۵۵ میلیارد ریال جریمه نقدی و دو سال ممنوعیت از كار محكوم شد.

وی اضافه كرد: در زنجان یك شركت توزیع كننده روغن موتور كه مبادرت به حذف قیمت اصلی از روی قوطی های روغن موتور و فروش آن به قیمت بالاتر كرده بود، با احراز تخلف تقلب به پرداخت چهار میلیارد ریال جریمه نقدی محكوم شد و در قزوین حكم ۲۵ میلیارد ریالی پرونده گرانفروشی وصول شد.

رایگانی اظهار نمود: در بوشهر با كشف محموله ۵ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۶۵۵ كیلوگرم نفتگاز، پرونده بررسی و بعد از احراز تخلف، متهم به ضبط محموله مكشوفه و پرداخت ۳۹۸ میلیارد ریال جزای نقدی محكوم شد.

در سمنان فردی به سبب ورود ۹۰ طاقه پارچه بدون انجام تشریفات قانونی به پرداخت یك میلیارد و ۹۷۶ میلیون ریال جزای نقدی محكوم شد كه این حكم در حال اجراست.

وی اضافه كرد: در آذربایجان شرقی هم با احراز تخلف قاچاق ۳۰ هزار لیتر نفتگاز، متهم به سبب مباشرت در خرید و فروش، حمل و نقل و جابجایی نفت سفید خارج از ضوابط تعیینی دولت و نداشتن هیچگونه مجوزی برای فعالیت، به پرداخت مبلغ بیشتر از ۳ میلیارد و پانصد میلیون ریال جریمه و ضبط محموله محكوم شد.

رایگانی عملكرد دیگر استانها را هم به این شرح اعلام نمود:

مركزی: فردی به سبب حمل كالا و مباشرت در قاچاق مقدار ۱۱ هزار و ۳۷۷ كیلوگرم پارچه به پرداخت ۸ میلیارد و ۳۶۱ میلیون ریال جزای نقدی محكوم شد.

كرمان: عامل قاچاق ۲۰ هزار لیتر نفتگاز كه قصد قاچاق این محموله از اصفهان به سیستان و بلوچستان را داشت، به ضبط محموله و پرداخت ۲ میلیارد ریال جزیمه محكوم شد.

یزد: جریمه ۴ میلیارد ریالی پرونده قاچاق ۳۳ هزار وصول شد.

خوزستان: با كشف ۵۷۰ طاقه پارچه و ۱۰۴ كیسه ۲۵ كیلویی گردو و ارجاع این پرونده به شعبه چهارم، رای به ضبط كالا و پرداخت ۲۵ میلیارد ریال جزای نقدی صادر شد.

البرز: محكومیت ۲ میلیارد ریال قاچاقچی لوازم خانگی

اصفهان: یك دندانپزشك به سبب به كار گیری افراد فاقد صلاحیت به ارائه خدمات رایگان به ۲۰ نفر از افراد بی بضاعت تحت پوشش كمیته امام خمینی (ره) محكوم شد.

فارس: پرونده احتكار ۲۹ هزار بسته كاغذ به ارزش بالغ بر ۹ میلیارد ریال در شهرستان شیراز در حال رسیدگی است.

خراسان جنوبی: قاچاقچی ۱۵ دستگاه گوشی تلفن همراه به پرداخت ۹ میلیارد ریال جریمه نقدی محكوم شد.

سیستان و بلوچستان: قاچاقچیان ۳۵ تن شیرخشك در دو پرونده به پرداخت ۹ میلیارد ریال جزای نقدی محكوم شدند.

تهران: پرونده ۲ شركت به سبب گرانفروشی كاغذ به ارزش ۱۵۴ میلیارد ریال تشكیل و در حال رسیدگی است.

همدان: صدوررای قطعی قاچاق ۳۰ هزار لیتر نفت سفید در شعبه ویژه قاچاق كالا و ارز گلوگاه شهید زارعی همدان با محكومیت ۲ میلیارد ریال.

اردبیل: پرونده ۱۳۰ دستگاه استخراج ارز قاچاق رسیدگی و متخلفین پرونده به پرداخت مبلغ یازده میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محكوم شدند.

كردستان: ماموران پلیس فرودگاه سنندج حین بازرسی بار همراه و غیر همراه پرواز شركت هواپیمایی قشم ایر به مقصد تهران در یك جعبه فاقد هرگونه نام و نشان متعلق به یكی از مسافران یك دستگاه لیزر پزشكی ساخت كشور آلمان را رویت نمودند كه بعد از بررسی اصالت شركت فروشنده محرز شد كه شركت بازرگانی فاقد مجوز و نمایندگی رسمی دستگاه در سامانه اداره كل تجهیزات پزشكی است و بر همین مبنا حكم به ضبط كالا و پرداخت ۲ میلیارد ریال جریمه برای متهم صادر شد كه این رای قطعی شده است.

چهار محال و بختیاری: قاچاقچی ۳۰ دستگاه ماینر در شعبه سوم بدوی و شعبه تجدید نظر ویژه قاچاق كالا و ارز به پرداخت یك میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط دستگاه ها محكوم شد.

منبع:

1398/12/06
23:49:47
5.0 / 5
1400
تگهای خبر: پرونده , تبلیغات , تخلف , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده