تاكید جهانگیر بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای پیشگیری از ورود كرونا به زندان ها

تاكید جهانگیر بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای پیشگیری از ورود كرونا به زندان ها آی وكیل: رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی كشور اظهار داشت: حفظ سلامتی زندانیان و رسیدگی به وضعیت بهداشتی زندان ها از حقوق زندانیان است.به گزارش آی وكیل به نقل از سازمان زندان ها، اصغر جهانگیر درنشست سراسری با مدیران كل ستادی و استانی كه ازطریق ویدئو كنفرانس برگزارشد با تاكید براینكه ما در قبال تأمین امنیت، سلامت و تربیت زندانیان حساس هستیم، اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه برای پیشگیری از ورود ویروس كرونا به زندان ها و اقدامات فوق العاده بهداشتی همچون ضد عفونی كردن روزانه و مستمر بخش ها و وسایل مورد نظر و قرار دادن وسایل بهداشتی در دسترس زندانیان و عرضه آموزش های لازم به زندانیان و زندانبانان برای خود مراقبتی و هم تشكیل كمیته های سلامت در زندان ها برای كنترل و مراقبت از وضعیت سلامت زندانیان به صورت شبانه روزی برای شناسایی افراد در معرض خطر انجام شود؛ به نحوی كه با شنـاسایی و تشخیص اولیه پزشكان زندان نسبت به جداسازی و سایر اقدامات بهداشتی و درمانی افراد بدون فوت وقت اقدام كمند.

وی خطاب به مدیران زندان های سراسر كشور اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود از اعزام غیر ضروری زندانیان به مراجع قضایی بدون هماهنگی های لازم خودداری كنید. همینطور تمامی بازدیدها از زندانها به جز مراجع قضایی و مراجع بهداشتی ودرمانی برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا تا اطلاع ثانوی لغو می شود.

رئیس سازمان زندان ها افزود: انتقال زندانیان به زندان دیگر فعلاً برای حفظ سلامت زندانیان متوقف و انجام ملاقات های خانواده ­ها تا گذر از این شرایط صرفاً با هماهنگی های لازم و با تدابیر بهداشتی به ملاقات های كابینی محدود شود.

وی اضافه كرد: كنترل كامل اماكن بهداشتی، درمانی و همینطور اماكن طبخ غذای زندانیان، كنترل ویژه بر روی مواد غذایی در بدو ورود به زندان ها ازجمله اقداماتی است كه مدیران زندان ها علاوه بر رویه های جاری بهداشتی و درمانی باید اجرا نمایند.

جهانگـیر با اشـاره به بخشنامه صـادرشـده درمورد رصـدكامل وضعیت سلامتی زندانیان ومعاینه افراد مشكوك، خواهان عرضه گزارش روزانه توسط مدیران كل استان ها درمورد وضعیت سلامتی زندانیان و اقدامات انجام شده برای آنها شد.

رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: با فرا رسیدن روزهای پایانی سال و وضعیت اقتصادی كشور، باید توجه بیشتری به خانواده زندانیان داشته باشیم و نباید هیچ خانواده نیازمندی در انجمن های حمایت بدون توجه و حمایت لازم مادی و معنوی باقی بماند.

جهانگیر با اشاره به اجرای طرح پابندهای الكترونیك اظهار داشت: یكی از بخش هایی كه خیرین عزیز می توانند در آن حضور داشته باشند، تهیه این پابندها جهت استفاده زندانیان واجـد شرایط است چون كه با اینكاربه جـای آزادی یك زندانی با حبه كردن یك پابند تا سالیان زیاد زندانیان بیشتری را می توانند حمایت نمایند.

رئیس سازمان زندان ها اضافه كرد: یكی از وظایف مهم مدیران زندان ها حضورمداوم در میان زندانیان و بررسی پرونده های آنان است.

جهانگیر از مدیران ومددكاران زندان ها خواست ضمن دیداربا تمامی زندانیان وبررسی پرونده های آنان از تمامی ظرفیت­های قانونی برای عرضه تسهیلات حقوقی برای آنان با هماهنگی مراجع قضایی اقدام نمایند.

وی تاكید كرد: صرف شنیدن سخنان زندانیان كافی نیست و باید پیگیری های لازم تا زمان حصول نتیجه صورت گیرد تا خدای ناكرده هیچ فردی بدون دلیل ولو برای یك ساعت درزندان نماند واگر امكان استفاده آنان از تسهیلات قضایی وجود دارد ازآن بهره مند شوند.

رئیس سازمان زندان ها درانتها با اشاره به آماده شدن طرح تحول در زندان ها اظهار داشت: این طرح كه با هدف توسعه خدمات قضایی، برنامه های اصلاحی وتربیتی و ارتقاء نظم وامنیت درزندان ها طراحی شده است بزودی بعد از تأیید ریاست محترم قوه قضائیه ابلاغ خواهد گردید.

پس ازسخنان رئیس سازمان زندان ها برخی از مدیران به طرح پرسش ها و نظرات خود پرداختند.


1398/12/07
17:13:08
5.0 / 5
1328
تگهای خبر: پرونده , حقوق , خدمات , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده