رئیس كل دادگستری گلستان خبرداد:

عرضه اینترنتی خدمات قضایی به منظور كاستن دفعات خروج مردم از منزل

عرضه اینترنتی خدمات قضایی به منظور كاستن دفعات خروج مردم از منزل به گزارش آی وكیل ایسنا/گلستان رئیس كل دادگستری گلستان به تلاشهای دادگستری برای عرضه اینترنتی خدمات قضایی اشاره نمود و از مردم خواست، در جهت سفارش های پزشكان جز برای لزوم از خانه خارج نشوند و خدمات قضایی و پیگیری پرونده های خویش را اینترنتی انجام دهند.هادی هاشمیان با اشاره به این كه بیشترین رجوع مردم به محاكم برای پیگیری پرونده ها است، اظهار داشت: افراد می توانند از راه سامانه ثنا با كد ۱۶ رقمی كه هنگام ثبت دادخواست و شكایت به آنان داده شده، برای پیگیری روند رسیدگی به پرونده و آگاهی از فرایند رسیدگی به سامانه www.adliran.ir رجوع كنند.

وی اضافه كرد: كسانی كه نام كاربری یا شماره پرونده را فراموش كرده اند هم می توانند تماس بگیرند. شماره تماس همه دادگستری ها، دادسراها و شوراهای حل اختلاف استان هم در سایت www.dadgostari-gs.ir برای سهولت مردم در دسترس می باشد.

رئیس كل دادگستری گلستان با اشاره به فعالیت ۳۱ دفتر خدمات الكترونیك قضایی در استان، خاطرنشان كرد: در همه شهرهای استان این دفاتر فعال است و از امروز علاوه بر خدماتی كه تابحال عرضه می كردند ثبت لوایح هم استانی ها هم در این دفاتر امكان پذیر شد.

هاشمیان اظهار داشت: در جهت بخشنامه رئیس قوه قضاییه، جز پرونده هایی كه امكان رسیدگی غیرحضوری دارند و پرونده هایی كه فوری و ضروری هستند، رسیدگی به بقیه پرونده ها به فروردین ۹۹ موكول شد.

وی اضافه كرد: بر طبق این بخشنامه رسیدگی به شكایت ها و دادخواست های جدید هم جز موارد ضروری برای پیشگیری از ازدحام مردم برای پس از فروردین ماه تعیین وقت می شود.

رئیس كل دادگستری گلستان از فراهم شدن بستر عرضه مشاوره حقوقی شبانه روزی برای گلستانی ها هم خبرداد و اظهار داشت: تا پیش از این مردم می توانستند فقط در ساعت اداری با شماره ۱۲۹ تماس و مشاوره حقوقی مجانی بگیرند، اما با فراهم شدن بسترهای جدید، امكان دریافت شبانه روزی مشاوره حقوقی برای شهروندان گلستانی فراهم گردید.

به گزارش آی وكیل به نقل از دادگستری گلستان، هاشمیان بیان نمود: بدین سان افراد برای دریافت مشاوره حقوقی مجانی و گفتگو با كارشناسان حقوقی احتیاج به رجوع حضوری به دادگستری ندارند.
1398/12/14
22:31:30
5.0 / 5
2838
تگهای خبر: اینترنت , پرونده , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری