محسنی اژه ای:

آمادگی داریم كارگروه مشترك با گمرك و وزارت صمت ایجاد نماییم

آمادگی داریم كارگروه مشترك با گمرك و وزارت صمت ایجاد نماییم به گزارش آی وكیل معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: می توانیم كارگروه های مشتركی ایجاد نماییم كه مبحث تسهیل در امر صادرات غیرنفتی را پیگیری كرده و بتوانیم موضوعات در رابطه با گمركات را به صورت ویژه تری حل نماییم.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول رئیس قوه قضائیه بامداد امروز در جلسه رئیس قوه قضائیه با معاونان برای تحقق شعار سال تصریح كرد: چند دستگاه باید یك ارتباط بیشتری با یكدیگر داشته باشند ما در جهت نظارت و هدایت بانك مركزی به جهت اینكه تسهیلات بانكی به سمت تولید و به سمت سرمایه گذاری صحیح برود آماده همكاری هستیم. وی افزود: یكی از مسائل مهم در این خصوص كه می تواند از قاچاق سازمان یافته و تسهیل صادرات مؤثر باشد مساله نظارت وزارت صمت و گمركات است كه در این حوزه هم حاضریم از راه سازمان بازرسی و دادگستری ها به این دو دستگاه كمك همه جانبه ای نماییم. محسنی اژه ای اضافه كرد: می توانیم كارگروه های مشتركی ایجاد نماییم كه مبحث تسهیل در امر صادرات غیرنفتی را پیگیری كرده و بتوانیم موضوعات در رابطه با گمركات را به صورت ویژه تری حل نماییم. معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: در این كارگروه می توان نسبت به واردات آسان تر نیازمندی های اصلی كشور و صادرات غیرنفتی اقدام نموده و بدین سان از ورود كالای قاچاق هم جلوگیری می شود.
وی اضافه كرد: یكی از مسائلی كه می تواند از قاچاق سازمان یافته جلوگیری كند بحث نظارت وزارت صمت و گمركات است. قوه قضائیه باید با همكاری بیشتر و تشكیل كارگروه های مشترك با این نهادها به امر صادرات غیر نفتی و تسهیل در امور گمركات اقدام نماید.
معاون اول رئیس قوه قضائیه افزود: در جهت مبارزه و مقابله جلوگیری از ورود كالای قاچاق و همینطور در جهت تسهیل صادرات، آماده ایجاد كارگروه های مشترك با وزارت صمت و گمرك هستیم.
اژه ای خاطرنشان كرد: افرادی كه با اقدامات غیرقانونی خود می خواهند از جهش تولید جلوگیری نمایند بدانند قوه قضائیه با كار و تلاش بیشتر دست این افراد را قطع می كند و اجازه هیچ گونه سودجویی به آنان نمی دهد.
وی خاطرنشان كرد: معاونت پیشگیری قوه قضائیه، دادستان ها در تمامی كشور و دادستان كل كشور، موارد تخلف را رصد كنند و با كمك مردم و بخش خصوصی افرادی كه قصد خلل در جهش تولید دارند را شناسایی و به مراجع قضائی معرفی كنند.
معاون اول رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: با افرادی كه قصد این را دارند كه چوب لای چرخ جهش تولید، واردات صحیح و غیره بگذارند برخورد می نماییم و از این اقدامات جلوگیری می نماییم.
اژه ای تاكید كرد: قوه قضائیه همانند سال قبل دادگاه افرادی كه تخلفات اقتصادی داشته باشد را علنی برگزار می نماید تا هم به جرم آنها رسیدگی شود و هم مردم آنها را بشناسند.
وی اضافه كرد: میدان دادن به بخش خصوصی چه در تولید، چه در صادرات و چه مباحث كشاورزی و صنعت بخصوص بخش خصوصی كه رفتار صحیح اقتصادی دارد از اولویت ها و اهداف قوه قضائیه است.
معاون اول رئیس قوه قضائیه تصریح كرد: قوه قضائیه آماده همكاری و هماهنگی با تمام نهادها در جهت میدان دادن به بخش خصوصی در جهت تحقق شعار سال است.
اژه ای بیان نمود: به علت شیوع كرونا یك سری وقفه در انجام بعضی از كارها پیش آمده كه باید هر چه سریع تر این وقفه را رفع نماییم و برای رفع آن و همینطور تحقق شعار سال احتیاج به همكاری همه جانبه تری داریم تا بدون گرفتاری و بدون نگرانی از مشكلات بتوانیم قدم های بلندتری را برداریم.
وی اظهار داشت: سال جاری باید به مبحث صادرات غیرنفتی توجه بیشتری شود چون كه نزولات جوی قابل قبول بوده است.

1399/01/06
21:35:03
5.0 / 5
2762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده