یك وكیل دادگستری:

تنها راه موفقیت در مقابله با كرونا مشاركت دولت و مردم است

تنها راه موفقیت در مقابله با كرونا مشاركت دولت و مردم است به گزارش آی وكیل یك وكیل دادگستری تنها راه برای موفقیت در مقابله با ویروس كرونا را مشاركت دولت و مردم در این مبارزه دانست و اظهار داشت: تنها در این صورت است كه در مبارزه و از بین بردن آثار و تبعات این ویروس موفق خواهیم شد.حسین محمدنبی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با موضوع همبستگی ملی و مشاركت اجتماعی مردم در شرایط فعلی برای مقابله با ویروس كرونا، اظهار نمود: هیچ راهی برای موفق شدن نیست مگر اینكه دولت و مردم در این مبارزه مشاركت داشته باشند، چون در این صورت است كه در مبارزه و از بین بردن آثار و تبعات این ویروس موفق خواهیم شد.

وی با اعلان اینكه "توجه مردم به مطالبی كه از ناحیه وزارت بهداشت گفته می شود كم است"، اظهار داشت: هم اكنون وضعیت طوری نیست كه مردم راه افتاده و به شهرهای مختلف مانند شمال سفر بروند چون ممكنست همراه خود این بیماری را برده و یا با خود برگردانند و چون موضوع حساس است سفرهای بلاجهت باید حذف شود.

این وكیل دادگستری اشاره كرد: بطور مثال برخی مجبورند برای پرونده هایی كه در جاهای دیگر دارند سفر كنند كه این مساله برای طرفین پرونده و وكلا مشكل ایجاد می كند، بدین سبب دادگاه ها هم باید توجه داشته باشند و جلسات رسیدگی را تمدید كنند كه البته بخشنامه ای برای آنها صادر گردیده است.

محمدنبی با اعلان اینكه "از منظر حقوقی دو موضوع مشاركت و همبستگی را داریم كه ارتباط بین دو پدیده و واقعیت اقتصادی نیز می باشد" اشاره كرد: این موضوعی است كه در جهت مشاركت مردمی و دولت مطرح بوده و همراه هم بودن بعنوان همبستگی از آن استنباط می شود.

وی در رابطه باشیوع ویروس كرونا و خاصیت قابل انتقال بودن سریع آن عنوان كرد: شاهد می باشیم كه این ویروس به سرعت از مرزهای كشور چین عبور كرده و كشورهای مختلف جهان را آلوده كرده است. اگر به گذشته برگردیم می بینیم كه ویروس های مختلف كشورهای مختلفی را درگیر كرده اند و مسائل دیگری مانند جنگ، اقدامات خرابكارانه و همین طور اقداماتی كه موجب از بین رفتن نسل بشر می شود نیز مطرح بوده و در واقع یك حمله مقابل مردم بی دفاع است.

این وكیل دادگستری با اعلان اینكه "هنوز واكسنی هم برای این بیماری به جهت جدید بودن آن ارائه نشده است"، اظهار داشت: این ویروس اصلا مرز نمی شناسد، بدین سبب دو موضوع در این رابطه مطرح است كه باید به آن دقت نماییم. مساله اول مشاركت داخلی است و مساله بعدی همبستگی مردم مملكت است كه همراه باشند و هم اكنون هم شاهد می باشیم كه كلیه كادر پزشكی و پرستاران در استان های مختلف واقعا زحمت می كشند و با تمام مشغله هایی كه دارند با طیب خاطر در بیمارستان ها به مردم خدمت می دهند.

وی اضافه كرد: حتی در بسیاری از موارد هم شاهدیم كه باتوجه به برخی تهدیدهایی كه برای آنها وجود دارد، ولی با از جان گذشتگی در حال خدمت رسانی هستند و آنچه در مراكز پزشكی ما می گذرد مثال زدنی شده است.

این وكیل دادگستری با اشاره به برخی كمك های مردم به یكدیگر در این شرایط اظهار داشت: در صورتیكه شاهد می باشیم مردم در بعضی جاها وسایل بهداشتی مانند ماسك و دستكش رایگان توزیع می كنند، اما از طرف دیگر برخی افراد سودجو با احتكار به دنبال طلب منفعت هستند كه اینها اساسا نه در این دنیا و البته اگر به معاد اعتقاد داشته باشند، در آن دنیا نیز جایی ندارند.

محمدنبی با اشاره به اقدامات برخی افراد سودجو بیان كرد: اساسا این اقدامات به قصد ضربه زدن به مردم است چون در شرایطی كه مردم حتی ماسك جهت استفاده پیدا نمی كنند، این افراد وسایل بهداشتی را احتكار می كنند.

وی اشاره كرد: باتوجه به نظراتی كه رئیس محترم قوه قضائیه به دادستان های سراسر كشور اعلام كردند، امیدواریم كه دستگاه قضایی برخورد دقیق و منظمی برای مبارزه با این مجموعه انجام دهد.

این وكیل دادگستری با اعلان اینكه باید در زمینه جذب حمایت و همكاری خارجی هم اقداماتی صورت گیرد، تصریح كرد: البته از طرف یكی دو كشور كمك هایی انجام شده است، اما با توجه به این كه این بیماری مرز نمی شناس، اگر ما همكاری بین المللی با دنیا دراین زمینه نداشته باشیم، قاعدتا موفق نمی شویم.

محمدنبی اشاره كرد: ما موظف هستیم كه كمك های فنی و پزشكی را از كشورهای مختلف و حتی چینی ها كه چند ماه است با این بیماری درگیر هستند دریافت نماییم، چون آنها تجربیاتی دارند كه قابل استفاده می باشد.

وی در عین حال اظهار داشت: این مساله همكاری و كمك پزشكی جهانی را می طلبد و ما نمی توانیم منتظر باشیم و خودمان مثلا موارد لازم مثل ماسك و دستكش را تهیه نماییم چون این كار زمان می برد. همین طور هرچند كه كشورهای بسیاری درگیر این مساله هستند، اما تولیدات بعضی از كشورها آنقدر بالاست كه دراین زمینه می توانند كمك كنند.

این حقوقدان با اعلان اینكه "باید از سازمان بهداشت جهانی كمك بگیریم و دولت هم دراین زمینه كمك بیشتری كند"، اشاره كرد: چون هم اكنون نیاز است و موضوع با آنكه فقط مردم دست و صورتشان را با آب و صابون بشویند حل نمی گردد. ما مجبوریم هم كمك های فنی دنیا را داشته باشیم، هم از تجربیات آنها بهره مند شویم و هم اینكه سازوكاری داشته باشیم كه این اقلام فعلا وارد كشور شود.

محمدنبی درانتها اظهار داشت: به هر حال این مساله هزینه هایی دارد كه باید پرداخت گردد و امیدوارم در این راه موفق شویم.

منبع:

1399/01/12
21:28:07
5.0 / 5
2520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده