یك حقوقدان:

دولت ها برای كاهش آثار اقتصادی كرونا همكاری كنند

دولت ها برای كاهش آثار اقتصادی كرونا همكاری كنند به گزارش آی وكیل یك حقوقدان اظهار داشت: دولت ها از الان باید با برنامه ریزی و هماهنگی بوسیله سازمان های بین المللی اقتصادی و تجاری برای كاهش آثار اقتصادی و سیاسی شیوع ویروس كرونا همكاری كنند.داریوش اشرافی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با "تاثیرات كرونا بر سیاست در كشورها و كل جهان"، اظهار نمود: شیوع ویروس كرونا و آثار و عواقب آن ثابت كرد كه جهان و سرنوشت ابنای بشر بیش از آنچه كه تصور می شد به یكدیگر گره خورده و فقط با مشاركت همگانی و همكاری همه جانبه همه دولت ها و ملت ها راه غلبه بر مشكلات رویاروی بشر ممكنست.

وی با اعلان اینكه "همكاری بین دولت ها نیز قاعدتا باید سازمان یافته باشد"، اظهار داشت: این كار حتی المقدور باید بوسیله سازمان های بین المللی انجام گیرد. یكی از جلوه های این همكاری سازمان یافته در حوزه بهداشت و مبارزه با شیوع ویروس كرونا سازمان جهانی بهداشت می باشد و همچون اهداف این سازمان كه در سال ۱۳۲۷ تاسیس گردید، مبارزه با بیماری ها بخصوص بیماری های مسری و ارتقا سلامت عمومی است.

این وكیل دادگستری درباب نقش سازمان جهانی بهداشت اشاره كرد: در این شرایط خطیر كه حدودا همه كشورها درگیر مبارزه با كرونا هستند، این سازمان می تواند مشكلات و كمبودهای بهداشتی و درمانی اعضا را به دیگر اعضا منتقل كند تا بوسیله آن كشورها تجارب خودرا با یكدیگر مبادله كنند. اشرافی اضافه كرد: همین طور سازمان جهانی بهداشت می تواند به عنوان مركز ثقل مبادله اطلاعات و تحقیقات راجع به مبارزه با كرونا باشد. بهره گیری از امكانات این سازمان برای كشورهایی مانند ونزوئلا و ایران كه تحت تحریم هستند اساسا می تواند سبب انعكاس جهانی عوارض ناشی از تحریم ها و حساس كردن افكار عمومی برای همدردی و پشتیبانی از لغو تحریم ها باشد.

این حقوقدان با اشاره به "آثار فوری شیوع ویروس كرونا كه همانا بیماری و مرگ و میر ده ها هزار نفر در سرتاسر جهان است"، اشاره كرد: یقینا تعطیلی واحدهای خدماتی و تولیدی در اغلب كشورها سبب بیكاری گسترده و ركود اقتصادی خواهد شد كه غلبه بر این مشكل حتما دشوارتر از مبارزه با كروناست و جز با همكاری جمعی و طرح و اقدام كمك بین المللی خصوصا برای كشورهای توسعه نیافته بسیار حیاتیست.

اشرافی اضافه كرد: اساسا از الان دولت ها باید با برنامه ریزی و هماهنگی بوسیله سازمان های بین المللی اقتصادی و تجاری همچون بانك جهانی و سازمان تجارت جهانی برای كاهش آثار اقتصادی و سیاسی شیوع ویروس كرونا همكاری كنند.

وی در آخر اظهار داشت: باید سیاستمداران جهان خصوصا رهبران كشورهای قدرتمند در نظر داشته باشند كه رمز آرامش و سلامت كشورهای آنان سلامت و وجود آرامش در همه كشورهاست، چون در غیر این صورت هر اتفاقی در هر گوشه جهان ممكنست به همه جا سرایت كند و هیچ كسی از آثار و عواقب آن در امان نماند.

منبع:

1399/01/17
23:50:11
5.0 / 5
2280
تگهای خبر: آرامش , حقوق , خدمات , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

استخدام وکیل

استخدام وکیل

استخدام وکیل

استخدام وکیل

استخدام وکیل

استخدام وکیل