رئیس كل دادگستری استان فارس مطرح كرد:

كاهش 80 درصدی دعاوی خانواده در شیراز

كاهش 80 درصدی دعاوی خانواده در شیراز آی وكیل: فارس رئیس كل دادگستری استان فارس از كاهش 80 درصدی دعاوی خانواده در حوزه قضایی شیراز در مقایسه با ماه های پایانی سال قبل آگاهی داد.


حجت الاسلام سید كاظم موسوی یكشنبه ۲۴ فروردین با اعلان اینكه در خانه ماندن سبب افزایش محبت، مودت و دوستی خانواده ها در این ایام شده است، اظهار داشت: انسجام بین اعضای خانواده ها سبب شده است كه در شهرستان شیراز شاهد كاهش دعاوی مهریه، نفقه، طلاق توافقی، طلاق عسر و حرجی و سایر دعاوی در رابطه با مسائل خانواده باشیم.
وی با تاكید بر اینكه در همین مدت علاوه بر كاهش ۸۰ درصدی ورودی پرونده قضایی به محاكم خانواده شیراز، شاهد كاهش ۴۱ درصدی پرونده های كیفری و حقوقی نیز بوده ایم، موضوع كودك آزاری را مربوط به جوامع غربی دانست و اظهار داشت: در استان پهناور فارس از ماه های پایانی سال قبل تابحال حتی یك مورد كودك آزاری از طرف مسئولان حوزه های قضایی گزارش نشده است.
این مقام عالی قضایی در استان فارس افزود: این امر حاصل مودت و دوستی به وجود آمده بین خانواده ها و عمل به آموزه های دینی و سفارش های اخلاقی و پیروی از سیره ائمه اطهار(ع) است.
رئیس شورای قضایی استان فارس در ادامه با اعلان اینكه برخی در تلاشند تا با ارائه آمارهای غیر واقعی فضای جامعه را به نحو دیگری نمود داده و تحلیل كنند، اظهار داشت: بر طبق شواهد آماری موجود، میزان طرح دعاوی با موضوعات خانوادگی كاهش شایان توجهی داشته است.
موسوی ابراز امیدواری كرد كه با ادامه رویكرد خانواده ها در امتداد انسجام نظام خانواده و عمل به سفارش ها و تأكیدات دین اسلام و تقویت مسائل فرهنگی و اعتقادی، روند كاهشی تشكیل پرونده های خانواده تا آخر سال ادامه یابد.1399/01/24
23:41:23
5.0 / 5
1696
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری