علم الهدی تاكید كرد

استفاده ازظرفیت حقوقدانان بسیجی برای پیشبرداهداف علمی قوه قضاییه

استفاده ازظرفیت حقوقدانان بسیجی برای پیشبرداهداف علمی قوه قضاییه آی وكیل: تفاهم نامه همكاری میان پژوهشگاه قوه قضائیه و بسیج حقوقدانان به امضارسید و بر استفاده از ظرفیت حقوقدانان بسیجی برای پیشبرداهداف علمی قوه قضاییه تاكید گردید.


به گزارش آی وكیل به نقل از پژوهشگاه قوه قضائیه، تفاهم نامه همكاری میان پژوهشگاه قوه قضائیه و بسیج حقوقدانان با حضور علم الهدی رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه و مهدی برامیان رئیس بسیج حقوقدانان كشور انجام شد.

علم الهدی رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه در این دیدار با اعلان اینكه بسیج بهترین مجموعه مردمی است كه می تواند یاری رسان دستگاه قضا باشد، اظهار داشت: بنا داریم در تمام زمینه های مطرح شده در تفاهم نامه، همكاری را با بسیج حقوقدانان داشته باشیم. ایشان سپس با اشاره به اینكه بسیج حقوقدانان و پژوهشگاه قوه قضائیه بیشترین قرابت و همكاری را از جهات تخصصی و حقوقی دارند، اظهار نمود: باتوجه به نیازی كه قوه قضائیه جهت استفاده از ظرفیت های بیرون از دستگا قضا دارد، حقوقدانان بسیجی بهترین ظرفیت برای پیشبرد هر چه بهتر فعالیت ها به شمار می روند؛ چونكه هم پای كار انقلاب و نظام هستند و هم در حوزه حقوقی تخصص لازم را دارند. علم الهدی اضافه كرد: امیدواریم بتوانیم كمك شایانی به مجموعه بسیج حقوقدانان داشته باشیم و همه در امتداد یك هدف واحد كه همانا تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و امام راحل (ره) است، حركت نماییم. رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه اظهار داشت: بسیج بزرگترین شبكه مردمی كشور و بزرگترین سازمان مردم نهاد در كشور است و این سازمان مردمی می تواند در تحقق ماموریت های قوه قضائیه كه همان ماموریت های نظام و انقلاب است كمك ویژه ای داشته باشد. به خصوص بسیج حقوقدانان با ظرفیت های ویژه ای كه دارد می تواند به قوه قضائیه در زمینه پیشبرد برنامه ها كمك نماید. وی اشاره كرد: ما بعنوان بازوی علمی قوه قضائیه بنا داریم از ظرفیت های بیرون از دستگاه قضا بهترین استفاده را در جهت پیشبرد اهداف این قوه داشته باشیم و بسیج حقوقدانان در این راه می تواند یاری رسان ما باشد. علم الهدی در آخر عنوان كرد: قوه قضائیه الگو می تواند كشور اسلامی الگو را ایجاد كند. بنا به فرمایش امام راحل اگر قوه قضائیه درست عمل كند می توان امید داشت كه كشور راه درستی در پیش بگیرد اما اگر قوه قضائیه راه درستی نداشته باشد، كشور گرفتار مشكل می شود؛ بدین سبب با همكاری مجموعه هایی مانند بسیج حقوقدانان می توان به این مهم دست یافت. بهرامیان رئیس بسیج حقوقدانان كشور در جلسه انعقاد تفاهم نامه با پژوهشگاه قوه قضائیه اظهار داشت: این یك اتفاق مهم برای مجموعه قضائی كشور و سازمان بسیج است كه بتوانیم در حوزه مسائل حقوقی ارتباط مستمر و تنگاتنگی با یكدیگر داشته باشیم. ایشان سپس اشاره كرد: مبنای بسیج حقوقدانان و چراغ راه این مجموعه اولویت هایی است كه رهبر معظم انقلاب مطرح كرده اند. از طرف دیگر نیز تحولاتی كه مد نظر ریاست دستگاه قضا هست نیز برای ما بعنوان الگو در دستور كار قرار دارد. رئیس بسیج حقوقدانان كشور با اعلان اینكه از انجام این تفاهم نامه و همكاری دوجانبه خوشحال هستیم و این اتفاق می تواند منشأ خیر و بركت برای هر ۲ مجموعه مهم كشور باشد، عنوان كرد: بستر فعلی بسیج حقوقدانان مبتنی بر انجمن های تخصصی مسئله محور، می تواند هم راستا با ماموریت های پژوهشگاه قوه قضائیه باشد و امیدواریم این همكاری به بهترین شكل ممكن ادامه پیدا كند.


منبع:

1399/01/30
16:34:41
5.0 / 5
2137
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده