مدیركل زندان های استان تهران اعلام كرد

نظارت شبانه روزی گروه تخصصی بهداشت و درمان بر وضعیت زندان ها

نظارت شبانه روزی گروه تخصصی بهداشت و درمان بر وضعیت زندان ها به گزارش آی وكیل مدیركل زندان های استان تهران اظهار داشت: تیم تخصصی پزشكان، وظیفه نظارت شبانه روزی بر وضعیت بهداشت و درمان زندانها و نحوه مقابله با بیماری ها را بر عهده دارند.به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، سیدحشمت الله حیات الغیب مدیركل زندان های استان تهران با تاكید بر نظارت شبانه روزی پزشكان بر نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و همین طور حفظ سلامت زندانیان بعنوان نخستین اصل اظهار داشت: با تعطیلی تمام كارهای اجتماع محور در زندان ها، كادر درمانی با دقت و تمركز بر امر مقابله با بیماری همچون كرونا تلاش می كنند.

حیات الغیب افزود: حفظ سلامت در سه بخش زندانیان، كاركنان و سربازان وظیفه بسیار با اهمیت می باشد و تیم پزشكان متخصص اداره كل زندان های استان تهران با دقت و تلاش شبانه روزی در امتداد پیش گیری از سرایت بیماری خدمات شبانه روزی ارائه می نمایند.

وی افزود: از زمان شروع بحران شیوع ویروس كرونا در كشور، در امتداد اجرای برنامه ها و دستورات ریاست سازمان زندان ها، كاركنان زندان های استان تهران، ضمن آماده باش كامل و منسجم و همین طور تعامل گسترده با مراجع قضایی در اعزام مددجویان واجد شرایط به مرخصی، روزانه مبادرت به ضدعفونی كردن اماكن مختلف زندان ها نموده اند.

وی تاكید كرد: نیكوكاران نیز در این روزها كه كشور و دنیا گرفتار بحران بیماری كرونا است، تمام توان خودرا به كار گرفته اند تا در امر آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد و نیز تهیه ماسك، دستكش و مواد ضدعفونی كننده به یاری ما بشتابند.

حیات الغیب اضافه كرد: در بخش دیگر، پرستاران، مددكاران و كادردرمانی مبادرت به آموزش علمی و عمومی راه های پیشگیری و مقابله با كرونا نموده و با افزایش و ارتقای كمی و كیفی این آموزش ها خصوصاً برای زندانیان كه یكی از اقشار لطمه پذیر جامعه هستند، مهمترین و بهترین قدم را برداشته اند.

وی همین طور اظهار داشت: این تیم تخصصی بر مراحل پذیرش زندانی جدیدالورود، قرنطینه، بیماریابی و انتقال آنان به بیمارستانهای سطح شهر، شناسایی زندانیان با بیماری های زمینه ای مانند تنگی نفس و غیره و نیز اقدامات پیشگیرانه مانند توزیع دستكش و مواد ضدعفونی كننده و حفظ فاصله اجتماعی نظارت كامل دارند.

بنا به این خبر، تیم تخصصی پزشكان اداره كل با همكاری اداره ارزیابی عملكرد، بازرسی و پاسخگویی به شكایات، با نظارت شبانه روزی بر وضعیت زندان ها، روزانه نحوه توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز مخصوصاً در گروه زندانیان را بررسی كرده، گزارش این امر، به كارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان ارائه می گردد.

منبع:

1399/02/01
23:50:05
5.0 / 5
2194
تگهای خبر: تخصص , جامعه , خدمات , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

وکالت ماهر
حقوقدان

آگهی رایگان وکالت

وکیل قانونی

وکیل

کانون وکلا