گزارش آی وكیل؛

آخرین آمار از زندانیان جرائم غیرعمد

آخرین آمار از زندانیان جرائم غیرعمد به گزارش آی وكیل زندانیان جرائم غیر عمد كه اغلب یا به خاطر مشكلات اقتصادی و یا یك اتفاق و سهل انگاری در زندان به سر می برند در این شب ها و روزهای ماه مبارك رمضان، چشم انتظار كمك های مردم و خیران هستند.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، زندانی جرایم غیر عمد عنوانی است که می تواند در کنار نام هر کدام از ما قرار گیرد، توصیفی برای انسان هایی که نه به ذات خلافکار هستند و نه کلاهبردار بلکه دست روزگار حسب اتفاق یا سهل انگاری آنها را روانه زندان کرده است. ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا عینک بدبینی به این زندانیان را برداشته و دست یاری آنها را بی پاسخ نگذاریم.
۱۲ هزار و ۸۹۶ زندانی جرایم غیر عمد در کشور
طبق آمارها، الان ۱۲ هزار و ۸۹۶ زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندان های کشور تحمل حبس می کنند که از این تعداد طبق تحقیقات به عمل آمده از طرف گروه های تحقیق ستاد دیه ۶ هزار و ۷۶۴ نفر واجد شرایط برای دریافت کمک های مردمی شناخته شده اند.
در رابطه با مابقی افراد هم باید گفت به سبب تعدد جرایم، سنگین بودن بیش از حد محکوم ٌبه، پیچیدگی های قضائی در رسیدگی به یک پرونده یا حضور کثرت شکات در شمار پرونده های قابل طرح در ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند قرار ندارد.
۴ استان دارای بیشترین زندانی جرایم غیر عمد
در شمار بیشترین زندانیان جرایم غیرعمد استان اصفهان با ۱۲۵۳ زندانی، تهران با میزبانی از ۱۱۶۷ محکوم غیرعمد، مازندران با ۱۰۶۰ بدهکار و فارس با ۹۶۱ متعهد به پرداخت محکومیت های مالی و دیه ناشی از حوادث کارگاهی یا تصادفات رانندگی در صدر لیست قرار دارند.
در مقابل سیستان و بلوچستان با وجود وسعت منطقه ای تنها با داشتن ۴۲ زندانی غیرعمد در شمار خلوت ترین استانها به لحاظ حضور محکومان غیرعمد قرار داشته و پس از آن استان ایلام و خراسان شمالی هر کدام به ترتیب با میزبانی از ۷۲ و ۸۲ محکوم مالی در قعر جدول آمار عددی مددجویان ستاد دیه قرار گرفته اند.

گلریزان های مجازی، هر شب در یک استان
با توجه به شرایط کرونایی اخیر که خیلی از تجمعات را ملغی کرده است، مراسم های گلریزان که هر ساله با شور و اشتیاق مردم عادی و خیران برگزار می شد امسال با رنگ و بویی متفاوت تر میزبان کمک های مردمی است بطوریکه امسال این گلریزان ها جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد نیازمند به صورت مجازی و بوسیله برنامه های تلویزیونی و یا پخش زنده اینستاگرامی انجام می شود.
طبق جدول زمانبندی در ماه مهمانی خدا سیمای استانی بطور زنده هر شب یک جشن گلریزان را برگزار و تمامی عوائد حاصل از آنرا به مددجویان تحت حمایت ستاد دیه اختصاص خواهند داد.
بسیاری از زندانیان جرایم غیر عمد فاصله ای تا آزاد شدن از زندان ندارند و در این شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان، چشم انتظار کمک های مردم و خیران هستند. مردانی که اگر از آنها دست گیری شود، خانواده و یا صدها خانواده از خیلی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی در امان می مانند و خوشا به حال آنان که با نجات و کمک به یک فرد، دست گیر جامعه ای می شوند.


1399/02/11
21:15:38
5.0 / 5
2296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری