نعمت احمدی در گفت وگو با آی وكیل:

مجلس یازدهم به جای آتش زدن برجام قوانین مادر را تصویب كند

مجلس یازدهم به جای آتش زدن برجام قوانین مادر را تصویب كند به گزارش آی وكیل یك وكیل دادگستری اظهار داشت:   پیشنهادم به مجلس آینده(مجلس یازدهم) این است كه اصول قانون اساسی را بخوانند؛ چونكه اعمال قوه مقننه  باید از راه مجلس بگذرد و  اگر مانند مجلس گذشته كار كنند، مجلس  در حاشیه قرار می گیرد.


نعمت احمدی در گفتگو با ایسنا در پیشنهادات حقوقی به مجلس یازدهم و نمایندگان آینده اظهار داشت: فعلاً توقعی از مجلس یازدهم نمی توان داشت؛ چونکه مجلس یازدهم، مجلس استثنایی تاریخ جمهوری اسلامی ایران است و مانند مجلس اول می شود که بیشتر نمایندگانش، سابقه نمایندگی نداشتند و در مجلس یازدهم هم تنها ۵۶ نفر نماینده سابقه نمایندگی دارند و الباقی سابقه نمایندگی ندارند.
وی ادامه داد: متاسفانه از الان اکثریت منتخبین مجلس برای ریاست مجلس مسابقه گذاشتند و حدود هشت نفر خویش را در معرض ریاست مجلس می دانند. حتی یک آقایی گفته که اگر رئیس مجلس نشوم وارد مجلس نمی شوم؛ بنابراین مجلس یازدهم پر تنش است و تا شکل بگیرد مساله دارد.
این حقوقدان افزود: باید صبر کرد تا مجلس یازدهم شکل بگیرد. ما قوانینی داریم که از اول تابحال آزمایشی بودند مانند قوانین آیین دادرسی مدنی یا آیین دادرسی کیفری یا قوانین مجازات که دائمی نشدند یا قانون تجارت که هنوز تصویب نشده است. متاسفانه مجلس دهم تازه در ایام آخر کاری اش یادش افتاده که مصوبات را از راه طرح و لایحه تصویب کند.
وی با بیان این که «مجلس دهم منفعل بود، اظهار داشت: آخرین روز خداحافظی مجلس دهم ۳۱ اردیبهشت است و یک هفته پس از آن هم مجلس جدید شروع به کار می کند و این چند روز آخر هر روز مصوباتی دارند. تازه یادشان افتاده که می شود بعضی از قوانین را از طرق اصلاح آئین نامه داخلی مجلس اصلاح کرد ؛ بنابراین باید دید که مجلس یازدهم در وسط این مسائلی که وجود دارد آیا مجلس سیاسی می شود یا مجلس کاری؟
وی تصریح کرد: پیشنهادم به مجلس آینده این است که اصول قانون اساسی را بخوانند؛ چونکه اعمال قوه مقننه باید از راه مجلس بگذرد و اگر به مانند مجلس دهم کار کنند، مجلس در حاشیه قرار می گیرد.
احمدی با بیان این که «یکی از معضلات ما تنقیح قوانین است» اظهار داشت: باید قوانین ناسخ و منسوخ را دور بریزیم و قوانین حاکم را پیاده نماییم. کمیسیون بهداشت مجلس تنقیح قوانین پزشکی را انجام داد و بهتر است که مابقی کمیسیون ها مانند کمیسیون بهداشت، تنقیح قوانین را داشته باشند. اگر مجلس یازدهم کاری شد باید هر کمیسیون، قوانین مربوط به خودش را تنقیح کند و به جای آتش زدن برجام بهتر است مجلسیان قوانین مادر را که مجالس دهگانه تصویب نکردند را حل کنند.
منبع:

1399/02/27
15:34:53
5.0 / 5
1902
تگهای خبر: برجام , حقوق , دادگستری , سابقه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری