مهدوی:

افزایش 35 درصدی صلح و سازش با وساطت شوراهای حل اختلاف تهران

افزایش 35 درصدی صلح و سازش با وساطت شوراهای حل اختلاف تهران به گزارش آی وكیل رئیس شورای حل اختلاف تهران اظهار داشت: هم اكنون افزایش ۳۵ درصدی صلح و سازش در پرونده های كیفری را در تهران داشته ایم.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، غلامرضا مهدوی در آیین گشایش مجتمع ویژه صلح و سازش سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شهر تهران که بامداد امروز چهارشنبه (۳۱ اردیبهشت ماه) برگزار شد، اظهار نمود: از زمان بخشنامه رئیس قوه قضاییه در مورد اهتمام در امر صلح و سازش و در اجرای بند ۶ این بخشنامه که شورای حل اختلاف بعنوان شعب ویژه صلح و سازش در معیت دادسراها مستقر باشد و همینطور در اجرای منویات رئیس قوه قضاییه و رایزنی های انجام شده هم اکنون ۲۴ شعبه ویژه صلح و سازش در ۱۶ ناحیه دادسرا مستقر و فعال می باشند.
وی اضافه کرد: همینطور در ۸ زندان استان تهران ۱۱ شعبه ویژه صلح و سازش مستقر کرده ایم و یک شعبه هم در امامزاده عینعلی و زینعلی افتتاح شده است و همینطور شعبه ویژه اقلیت های دینی زرتشتی در مجتمع ۲۷مستقر شده است.
رئیس شورای حل اختلاف تهران تصریح کرد: در جهت عملیاتی کردن تفاهم نامه ای که با وزیر صمت منعقد گردید و در حال اجراست، ۶ شعبه ویژه در شهرک های صنعتی بعنوان شعب ویژه صلح و سازش مستقر شد که با عنایت به نامگذاری سال جهش تولید ۲۰ شعبه هم در اتحادیه های مختلف بعنوان شعب ویژه صلح و سازش شامل اتحادیه طلا، مبلمان، کشتیرانی و حمل و نقل و... مستقر شده است.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران در ادامه عنوان کرد: اخیراً در ستاد اقتصاد مقاومتی که مدیر کل تعاون و رفاه و کار استان تهران حضور داشتند درخواستی مطرح و مکاتباتی انجام و مقرر شد که از راه سایر اصناف و اتحادیه ها برخی از شعب ویژه صلح و سازش را در آنجا داشته باشیم.
مهدوی افزود: پیش از این آمار صلح و سازش در استان تهران کمتر از ۱۰ درصد بود که خوشبختانه این آمار هم اکنون افزایش یافته و به حدود ۳۵ درصد پرونده های کیفری رسیده که با صلح و سازش مختومه شده است، اما باز هم از این آمار راضی نیستیم و تدابیری اندیشیده شده تا با تعامل با دادگستری استان تهران و مرکز شوراهای حل اختلاف، امیدواریم که این رقم به ۷۰ درصد برسد.
وی در ادامه اظهار داشت: هم اکنون در بعضی از شعبات ویژه صلح و سازش در دادسراها آمار به ۵۹ تا ۶۰ درصد رسیده است.
وی اظهار داشت: در شعب صلح و سازش در این مدت کوتاه تعداد زیادی از پرونده های مهم به صلح و سازش منتهی شده است که همچون آن پرونده ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی و همینطور پرونده قتل عمد و پروندهایی که دارای دیات بسیار بوده اند است که در این رابطه از جانب مرکز شوراهای حل اختلاف از این شعب تقدیر به عمل آمده است.
رئیس شورای حل اختلاف استان تهران اضافه کرد: همینطور هدایایی به شعب صلح و سازش که موفق عمل کردند هم اهدا شده است.
وی افزود: در شعبه ای که امروز راه اندازی شد پیشنهاد اولیه از جانب سرپرست دادسرای ناحیه ۱۲ عرضه شد و دلیل آن هم این است که این مجتمع در مرکزیت شهر قرار دارد و ناحیه ۱۱ هم و همینطور مجتمع قضایی ولیعصر به آن نزدیک است.
وی تصریح کرد: همینطور این شعبه ویژه صلح و سازش را اینجا مستقر کردیم چون این منطقه دارای پرونده های زیادی است که قابلیت صلح و سازش دارند و در این شعبه از ظرفیت روحانیون، سادات و بازاریان بعنوان اعضای شورا بهره برده ایم.
وی با اشاره به نامگذاری این مجتمع به نام شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: این مجتمع با وسواس خاصی نامگذاری شده است چونکه ما به شکلی مدیون این شهید بزرگوار هستیم و شهید سلیمانی مظهر صلح و امنیت در منطقه بودند و به همین خاطر شعبه را به نام ایشان نامگذاری کرده ایم.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران اظهار داشت: امروز این شعبه به صورت رسمی افتتاح می شود اما از دو هفته گذشته به صورت آزمایشی شروع به کار کرده است.
مهدوی در انتها ابراز امیدواری کرد: با عنایت به این که فلسفه اصلی شورای حل اختلاف صلح و سازش است، ازاین رو امیدواریم در این رابطه به نتیجه خوبی برسیم و این مجتمع ویژه الگویی برای کل کشور باشد تا بتوانید ادعا نماییم که در شهر تهران هم می توانیم صلح و سازش را به حداکثر برسانیم.1399/03/01
12:45:25
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری