فرجام خواهی باردیگر محمدعلی نجفی

فرجام خواهی باردیگر محمدعلی نجفی به گزارش آی وكیل وكیل مدافع محمدعلی نجفی می گوید با ثبت دادخواست فرجام خواهی نسبت پرونده موكلش بار دیگر به رای صادره در این پرونده اعتراض كرده است. در آخرین رای صادره، با عنایت به گذشت اولیای دم از قصاص، نجفی به تحمل شش سال و نیم حبس محكوم شده است.حمیدرضا گودرزی در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: روز گذشته درخواست فرجام خواهی خویش را نسبت به رای صادره از دور سوم رسیدگی به پرونده به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک تهران ارائه دادیم و بعد از ان باید پرونده به دیوان عالی ارسال شود.

وی اضافه کرد: از انجا که تازه درخواست فرجام خواهی کردیم هنوز پرونده به دیوان ارسال نشده است.

بر اساس این گزارش، میترا استاد - همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران- ۷ خردادماه سال ۹۸ با شلیک گلوله به قتل رسید. عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خویش را اختلافات خانوادگی عنوان نمود. اتهامات نجفی، قتل عمد میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و ایراد آسیب بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی) است.

در دور اول رسیدگی به این پرونده سه جلسه دادگاه در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار گردید و نهایتا نجفی با احراز قتل عمد میترا استاد به قصاص محکوم شد. پس از آن برادر میترا استاد با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از اعلام رضایت از قصاص نجفی اطلاع داد.

شهریورماه سال ۹۸ حکم شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران در پرونده محمدعلی نجفی با افترا قتل میترا استاد که برای تجدیدنظرخواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده بود، از جانب این مرجع قضایی نقض شد و برای رفع نقص تحقیقات و تکمیل آن به شعبه بدوی رسیدگی کننده به پرونده - شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران- اعاده شد.

در دور دوم رسیدگی به پرونده، دو جلسه دادگاه در ششم و نهم آذرماه سال ۹۸ در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار گردید و دادگاه باردیگر قتل عمد را محرز دانست اما این دفعه با عنایت به رضایت اولیای دم، قصاص منتفی و نجفی صرفاً به ۷ سال و نیم حبس محکوم شد.

به این حکم از جانب نجفی اعتراض و پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شد. دیوان عالی کشور بار دیگر حکم پرونده را نقض کر و این دفعه پرونده را به شعبه هم عرض صادرکننده رای بدوی -شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک تهران- فرستاد.

در دور سوم رسیدگی به پرونده، روز ۱۴ اردیبهشت سال ۹۹ شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی متین راسخ یک جلسه دیگر رسیدگی برگزار گردید.

۲۶ اردیبهشت سالجاری گودرزی از صدور رای این پرونده و اظهار داشت: دادگاه باردیگر قتل عمد برای موکلم تشخیص داده و آقای نجفی به ۶ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است.

گودرزی اول خردادماه گفته بود که در حال تهیه لایحه فرجام خواهی است.
1399/03/12
12:44:41
5.0 / 5
1083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری